Судове рішення #4797364

                                                                      № 2-795/09

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

17 квітня 2009 року                                                        Орджоникидзевский районний суд м. Харкова

в складі:

головуючого - судді Ізмайлова І.К.,

при секретарі  -  Кашура М.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові  цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади в особі Харківської міської ради, третя особа – Обслуговуючий кооператив „Жигулі” по будівництву підземних гаражів приватних автомашин, про визнання права власності в порядку спадкування за законом , суд, -

в с т а н о в и в :

В грудні 2008 року ОСОБА_1 звернулась до суду із вказаним позовом.

    В обґрунтування позовних вимог зазначила, що її чоловік – ОСОБА_2 був членом обслуговуючого кооперативу „Жигулі”. У вересні 1975 року в рахунок отримання гаража він сплатив кооперативу пайовий внесок та, після завершення будівництва гаражів, йому було виділено підземний гараж АДРЕСА_1, на який за життя право власності не зареєстрував.  

    ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 помер, після його смерті відкрилась спадщина, спадкоємцями за законом на яку є вона та діти померлого – дочка ОСОБА_3 та син – ОСОБА_4, які відмовились від прийняття спадщини на її користь.

    Посилалась, що не має можливості зареєструвати право власності на гараж в порядку успадкування за законом, оскільки воно не було зареєстровано за спадкодавцем.

За вказаних підстав вважає, що фактично прийняла спадщину, оскільки постійно проживала разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, не заявила про відмову від спадщини.  

Відповідач територіальна громада в особі Харківської міської ради в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином та своєчасно, про причини неявки свого представника суду не повідомив.  

Третя особа Обслуговуючий кооператив „Жигулі” в судове засідання не з”явився, надав суду заяву про можливість розгляду справи за відсутності їх представника, в письмових поясненнях проти позову не заперечував.

Заслухавши сторони, перевіривши матеріали справи суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_1 перебували в зареєстрованому шлюбі з 17 січня 1943 року, що підтверджується копією свідоцтва про одруження.

ОСОБА_2 був придбаний підземний гараж АДРЕСА_1, що знаходиться в групі А сектору № 2, розміром 18,5 кв.м., побудований з залізобетонних плит з цегляними перегородками, поверхове покриття з залізобетонних плит.

Згідно довідки № 88, виданої 22.09.2008 року Обслуговуючим кооперативом „Жигулі” по будівництву підземних гаражів приватних автомашин ОСОБА_2 був членом зазначеного кооперативу і за ним  рахувався гараж АДРЕСА_1, що знаходиться в групі А сектору № 2 розміром 18,5 кв. м. та розташований по АДРЕСА_1, суму пайового внеску за гараж в розмірі 1270 крб. було сплачено ОСОБА_2 у вересні 1975 року, заборгованості перед кооперативом немає.

10 червня 2003 року ОСОБА_2 помер, за життя постійно проживав та був зареєстрований в АДРЕСА_2, що є місцем відкриття спадщини.  

Після смерті ОСОБА_2 залишилася спадщина, яка складається з підземного гаража АДРЕСА_1, що знаходиться в групі А сектору № 2, розміром 18,5 кв.м та розташований по АДРЕСА_1.

Виходячи з того, що спадщина відкрилася 10 червня 2003 року, дані правовідносини регулюються Цивільним кодексом УРСР у редакції 1963 року.

Судом встановлено, що у померлого ОСОБА_2 залишилася дружина ОСОБА_1 та діти – дочка ОСОБА_3 та син – ОСОБА_4  інших спадкоємців в ОСОБА_2 немає.

У відповідності зі ст. 529 ЦК УРСР вони є спадкоємцями першої черги за законом.

Згідно даних Зміївської державної нотаріальної контори, після смерті ОСОБА_2 27 листопада 2003 року було заведено спадкову справу № 820/2003 за заявою дітей померлого ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які від належних їм часток у спадковому майні відмовились на користь дружини померлого – ОСОБА_1. 23 червня 2004 року на ім’я дружини померлого були видані свідоцтва про право на спадщину за законом на майно померлого.

Свідоцтво про право на спадщину на спірний гараж видано не було, оскільки право власності на нього не було зареєстровано за спадкодавцем.

У відповідності зі ст. 549 ЦК УРСР визнається, що спадкоємець прийняв спадщину якщо він фактично вступив в управління чи володіння спадковим майном, або якщо він подав нотаріальному органу за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Зазначені в цій статті дії повинні бути здійснені протягом шести місяців із дня відкриття спадщини.

     Як встановлено судом, на день відкриття спадщини ОСОБА_2 проживав разом з дружиною ОСОБА_1 в одній квартирі. Діти померлого від належних їм часток у спадковому майні відмовились на користь дружини померлого – ОСОБА_1, таким чином, позивачка  прийняла у власність все майно померлого, тобто виконала всі дії по прийняттю спадщини, передбачені ст. 549 ЦК України.

На підставі   викладеного , керуючись ст. ст. 10, 11, 17, 27, 31, 60, 61, 224 ЦПК України, ст. ст. 529,   549 ЦК  УРСР (у редакції 1963 р.), суд, -

в и р і ш и в :

Визнати за ОСОБА_1  право власності на підземний гараж АДРЕСА_1, що знаходиться в групі А сектору № 2, розміром 18,5 кв.м та розташований по АДРЕСА_1 в порядку успадкування за законом після смерті чоловіка – ОСОБА_2, померлого 10 червня 2003 року.

На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження впродовж десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація