Судове рішення #4797762
Справа №22 -597 2009 р

Справа №22 -597  2009 р.                                                                        Головуючий у 1 інстанції: Ковальчук С.Я.                                                                                                                                                            Доповідач:  Кривохижа В. І.

 

 

                                                     УХВАЛА

                                          

25 березня  2009 року              Колегія суддів судової палати в цивільних справах

апеляційного суду Кіровоградської області в складі:

                                                                Головуючої:       Кривохижі В.І.                      

                                                                                Суддів:    Голованя А.М.

                                                                                           Черниш Т.В.

                                                                   при секретарі       Салабай М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді цивільну справу за  апеляційною скаргою ВАТ „Райффайзен Банк Аваль”  на ухвалу  Гайворонського районного суду Кіровоградської області від 9 січня 2009 року, -

 

                                                       ВСТАНОВИЛА :

        

Ухвалою Гайворонського районного суду Кіровоградської області від 9 січня 2009 року позовну заяву  ВАТ „Райффайзен Банк Аваль” до  ОСОБА_1 про стягнення заборгованості визнано неподаною та їм повернуто.

         В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування  ухвали суду, прийнятої з порушенням норм матеріального та процесуального права. Зазначається, зокрема, що  в установлений судом строк позивачем  усунуто  недоліки позовної заяви.

         Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що ухвала суду підлягає скасуванню з таких підстав.

Позовні заяви, скарги повинні відповідати вимогам, встановленим ст. ст. 119-120 ЦПК України. Встановивши, що позовну заяву або скаргу подано без додержання вимог зазначених статей, суддя постановляє ухвалу про залишення її без руху та вказує на недоліки  які треба усунути.

         Відповідно до  ч. 2 ст. 121 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає її  вимоги, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

         Із матеріалів справи вбачається, що ухвалою суду від 10 грудня 2008 року позовну заяву  залишено без руху, у зв'язку з невідповідністю її  вимогам ст.ст. 119-120 ЦПК України та надано строк для усунення недоліків до 26 грудня 2008 року (а.с. 22).

         На виконання вимог даної ухвали  30 грудня 2008 року  позивачем було подано до суду змінену позовну заяву (а.с. 29).

         Ухвалою суду від 9 січня 2009 року позовну заяву визнано неподаною та повернуто позивачу з посиланням на її невідповідність вимогам статей 119-120 ЦПК України, а саме: додані до позовної заяви копії документів  неналежно завірені, немає підписів та печаток на кожній сторінці; у зміненій позовній  заяві відповідачем вказано іпотекодавця, а зацікавлена особа - боржник; позовна заява подана про стягнення заборгованості, а позивач просить звернути стягнення на майно за договором іпотеки (а.с. 54).

         Проте, статтями 119-120 ЦПК України не передбачено, вказаних в даній ухвалі, вимог до позовної заяви та доданих до неї  документів на стадії пред'явлення позову і відкриття провадження (глава 2 ЦПК України). Тому ухвалу суду не можна визнати законною і обґрунтованою, в зв'язку з чим вона підлягає скасуванню.

         На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 307, 312-315 ЦПК України, колегія суддів, -

 

                                                        УХВАЛИЛА :

 

         Ухвалу Гайворонського районного суду Кіровоградської області від 9 січня 2009 року скасувати, і передати питання на новий розгляд до суду першої інстанції.

         Ухвала набирає законної сили  з моменту проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.

 

 

 Головуюча:

 

 Судді:

 

        

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація