- Захисник: Бондаренко Сергій Олександрович
- обвинувачений: Ковтун Ігор Олександрович
- Прокурор: Кучерський Станіслав Миколайович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 175/1796/22
Провадження № 1-кп/175/83/22
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 серпня 2022 року смт. Слобожанське
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження №12022041030000136 від 28.01.2022 року за обвинуваченням:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Дніпропетровська, громадянина України, із загальною середньою освітою, не одруженого, офіційно не працевлаштованого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , без визначеного місця проживання, раніше неодноразово судимого, останній раз вироком Кіровського районного суду м. Дніпропетровська від 27.04.2022 року за ч.2 ст.190, ч.2 ст.185, ч.2 ст.289 КК України до 5 років позбавлення волі,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
У невстановлений кримінальним провадженням час та місці у ОСОБА_4 виник злочинний умисел спрямований на незаконне придбання та зберігання вибухових речовин, вибухових пристроїв та бойових припасів без передбаченого законом дозволу.
Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_4 , усвідомлюючи протиправність свого діяння, в порушення вимог Положення про дозвільну систему (затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 р. №576 з наступними змінами), Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів (затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21 серпня 1998 року №622; зі змінами, внесеними наказом від 13 квітня 1999 року № 292), у невстановленому кримінальним провадженням час та місці придбав без передбаченого на це дозволу вибухові речовини, вибухові пристрої та бойові припаси, а саме: споряджений корпус протипіхотної міни МОН-50, пластичну суміш вибухової речовини на основі гексогену, вибухову речовину - тринітротолуол (тротил ТНТ), реактивну протитанкову гранату РПГ-22, 4 тротилові шашки 200 г, пластичну вибухову речовину на основі гексогену масою 880 г, 3 постріла ПГ-7С, модернізовані уніфіковані запали ручних гранат типу УЗРГМ (4 одиниці) та УЗРГМ-2 (1 одиниця), запальну трубку з механічним запалювачем типу ЗТП-50, 3 конструктивно оформлені заряди вибухової речовини, а саме споряджені корпуси осколкової оборонної ручної гранати Ф-1, 2 конструктивно оформлені заряди вибухової речовини, а саме споряджені корпуси осколкової наступальної ручної гранати РГД-5, 1809 патронів 5,45 мм, 660 патронів 7,62 мм, 480 патронів 7,62 мм, стартовий пороховий заряд ПГ-7.
Після чого, ОСОБА_4 , продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу спрямованого на зберігання вибухових речовин, вибухових пристроїв та бойових припасів без передбаченого на це законом дозволу, у невстановлений кримінальним провадженням час розпочав зберігати раніше придбані ним споряджений корпус протипіхотної міни МОН-50, пластичну суміш вибухової речовини на основі гексогену, вибухову речовину - тринітротолуол (тротил ТНТ), реактивну протитанкову гранату РПГ-22, 4 тротилові шашки 200 г, пластичну вибухову речовину на основі гексогену масою 880 г, 3 постріла ПГ-7С, модернізовані уніфіковані запали ручних гранат типу УЗРГМ (4 одиниці) та УЗРГМ-2 (1 одиниця), запальну трубку з механічним запалювачем типу ЗТП-50, 3 конструктивно оформлені заряди вибухової речовини, а саме споряджені корпуси осколкової оборонної ручної гранати Ф-1, 2 конструктивно оформлені заряди вибухової речовини, а саме споряджені корпуси осколкової наступальної ручної гранати РГД-5, 1809 патронів 5,45 мм, 660 патронів 7,62 мм, 480 патронів 7,62 мм, стартовий пороховий заряд ПГ-7 у двохповерховій недобудові, яка розташована на відстані 350 метрів від будинку АДРЕСА_2 за координатами 48.589861, 35.133361.
28.01.2022 року, у період часу з 20-55 год. до 23-52 год., співробітниками Дніпровського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області було проведено огляд у двохповерховій недобудові, яка розташована на відстані 350 метрів від будинку АДРЕСА_2 за координатами 48.589861, 35.133361, в ході проведення якого було виявлено та вилучено: споряджений корпус протипіхотної міни МОН-50, який є конструктивно оформленим зарядом вибухової речовини, а саме спорядженим корпусом протипіхотної міни МОН-50 і відноситься до категорії вибухових речовин промислового виготовлення та придатний для здійснення вибуху; пластичну суміш вибухової речовини на основі гексогену, вибухову речовину - тринітротолуол (тротил ТНТ); реактивну протитанкову гранату РПГ-22 промислового виготовлення, яка відноситься до категорії бойових припасів і придатна для здійснення вибуху; 4 тротилові шашки 200 г промислового виготовлення, які відносяться до категорії вибухових речовин та придатні для здійснення вибуху; пластичну вибухову речовину на основі гексогену масою 880 г промислового виготовлення, яка відноситься до категорії вибухових речовин і придатна для здійснення вибуху; 3 постріла ПГ-7С з надкаліберною протитанковою гранатою кумулятивної дії промислового виготовлення, які відносяться до категорії боєприпасів і придатні для здійснення вибуху; модернізовані уніфіковані запали ручних гранат типу УЗРГМ (4 одиниці) та УЗРГМ-2 (1 одиниця) та запальну трубку з механічним запалювачем типу ЗТП-50 промислового виготовлення, які відносяться до категорії вибухових пристроїв та придатні для здійснення вибуху у якості засобів підриву (ініціювання вибуху); 3 конструктивно оформлені заряди вибухової речовини, а саме споряджені корпуси осколкової оборонної ручної гранати Ф-1, 2 конструктивно оформлені заряди вибухової речовини, а саме споряджені корпуси осколкової наступальної ручної гранати РГД-5 промислового виготовлення, які відносяться до категорії вибухових речовин та придатні для здійснення вибуху; 1809 патронів 5,45 мм, які відносяться до боєприпасів, є 5,45 мм проміжними патронами зразку 1974 року та придатні до стрільби; 660 патронів 7,62 мм, які відносяться до бойових припасів, є 7, 62 мм проміжними патронами зразка 1943 року та придатні до стрільби; 480 патронів 7, 62 мм, які відносяться до бойових припасів, є 7, 62 мм проміжними патронами зразка 1943 року, з кулею зі сталевим осереддям та придатними до стрільби; стартовий пороховий заряд ПГ-7 промислового виготовлення, який відноситься до категорії вибухових речовин, не придатний для здійснення вибуху, але придатний для горіння у повному обсязі.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 вину у вчиненні інкримінованого йому кримінальному правопорушенні визнав повністю, щиро розкаявся та показав, що деякий час проживав у покинутому будинку, що розташований неподалік житлового комплексу «Золоті ключі» у Дніпровському району. Якось він пішов у місто, де залишився на декілька днів, а повернувшись побачив в одній із кімнат будинку два мішки. В них він виявив боєприпаси та вирішив перенести їх до іншого покинутого будинку, що знаходився неподалік. В подальшому мішки з боєприпасами були відшукані співробітниками правоохоронних органів під час огляду.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 349 КПК України, за згодою всіх учасників судового провадження, суд вважає за можливе визнати недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються і обмежитись допитом обвинуваченого ОСОБА_4 , вивченням даних, що характеризують особу обвинуваченого та документів, що стосуються вирішення питань про доллю речові докази та стягнення судових витрат.
При цьому судом було з`ясовано, що учасники судового провадження правильно розуміють зміст цих обставин, у суду не виникло сумніву у добровільності їх позиції і роз`яснено, що у такому випадку, вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.
Проаналізувавши встановлені фактичні обставини по справі, оцінивши досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності і взаємозв`язку, суд вважає доведеною винуватість ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення та його умисні дії слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 263 КК України, як незаконне придбання та зберігання бойових припасів, вибухових речовин та вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу.
Обставинами, яка пом`якшують покарання ОСОБА_4 , суд визнає щире каяття.
Обставин, які обтяжують покарання, судом не встановлено.
При призначенні покарання відповідно до вимог ст. 65 КК України суд приймає до уваги, що обвинувачений ОСОБА_4 , відповідно до ст. 12 КК України, вчинив тяжкий злочин, наявність обставини, яка пом`якшує покарання, відомості про особу обвинуваченого, який є раніше судимим, не має визначеного місця проживання, працює неофіційно, міцних соціальних зв`язків не має, за місцем відбуття покарання характеризується задовільно, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває.
Приймаючи до уваги вказані обставини у сукупності, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_4 покарання у виді позбавлення волі строком на 4 роки.
Вироком Кіровського районного суду м. Дніпропетровська від 27.04.2022 року ОСОБА_4 був визнаний винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.190, ч.2 ст.185, ч.2 ст.289 КК України, та за сукупністю кримінальний правопорушень йому призначено покарання 5 років позбавлення волі без конфіскації майна.
Згідно вимог ч. 4 ст. 70 КК України за правилами, передбаченими в частинах першій-третій цієї статті, призначається покарання, якщо після постановлення вироку в справі буде встановлено, що засуджений винен ще і в іншому злочині, вчиненому ним до постановлення попереднього вироку. У цьому випадку в строк покарання, остаточно призначеного за сукупністю кримінальних правопорушень, зараховується покарання, відбуте повністю або частково за попереднім вироком, за правилами, передбаченими в статті 72 КК України.
У зв`язку з вищенаведеним, суд, з огляду на обставини вчинення злочину, наведених даних про особу винного, наявності обставини, яка пом`якшує покарання, вважає за необхідне при визначенні остаточного покарання за сукупністю кримінальних правопорушень, на підставі ч. 4 ст. 70 КК України, застосувати принцип часткового складання призначених покарань та зарахувати в строк відбуте частково покарання за попереднім вироком.
З обвинуваченого слід стягнути процесуальні витрати.
Долю речових доказів вирішити відповідно до ст. 100 КПК України.
Керуючись ст. ст. 368, 370, 371, 374 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
ОСОБА_4 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України та призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком на 4 (чотири) роки.
Відповідно до ч. 4 ст. 70 КК України, за сукупністю кримінальних правопорушень, шляхом часткового складання покарань за даним вироком та за вироком Кіровського районного суду м. Дніпропетровська від 27.04.2022 року, остаточно призначити ОСОБА_4 покарання у виді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років 1 (один) місяць, без конфіскації майна.
На підставі ч. 4 ст. 70 КК України в строк покарання, остаточно призначеного ОСОБА_4 за сукупністю кримінальних правопорушень, зарахувати покарання, відбуте частково за вироком Кіровського районного суду м. Дніпропетровська від 27.04.2022 року з 14 січня 2022 року по 04 серпня 2022 року.
Початок строку відбування покарання ОСОБА_4 обчислювати з дати винесення вироку - 05 серпня 2022 року.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави судові витрати за проведені Дніпропетровським науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України: судової вибухово-технічної експертизи №СЕ-19/104-22/3773-ВТХ від 11.02.2022 року – 1716,20 грн., судової вибухово-технічної експертизи №СЕ-19/104-22/3770-ВТХ від 10.02.2022 року – 1716,20 грн., судової експертизи зброї №СЕ-19/104-22/3701-БЛ від 09.02.2022 року – 1716,20 грн., судової експертизи зброї №СЕ-19/104- 22/3401-БЛ від 02.02.2022 року – 1372,96 грн., судової експертизи зброї №СЕ-19/104- 22/3743-БЛ від 07.02.2022 року – 1029,72 грн., судової вибухово-технічної експертизи №СЕ-19/104-22/3458-ВТХ від 04.02.2022 року – 1716,20 грн., судової вибухово-технічної експертизи №СЕ-19/104-22/3420-ВТХ від 09.02.2022 року – 1372,96 грн., судової вибухово-технічної експертизи №СЕ-19/104-22/3430-ВТХ від 08.02.2022 року – 1372,96 грн., судової експертизи дослідження вибухових речовин, продуктів вибуху та пострілу №СЕ-19/104-22/3 815-ФХВР від 11.02.2022 року – 1716,20 грн., судової вибухово-технічної експертизи №СЕ-19/104-22/3763-ВТХ від 16.02.2022 року – 1716,20 грн., судової вибухово-технічної експертизи №СЕ-19/104-22/3820-ВТХ від 02.03.2022 року – 1716,20 грн., судової вибухово-технічної експертизи №СЕ-19/104-22/3823-ВТХ від 02.03.2022 року – 1716,20 грн., судової трасологічної експертизи №СЕ-19/104-22/10419-Д від 04.05.2022 року – 686,48 грн., а всього 18024,68 грн..
Речові докази: сейфпакет НП України №АВ 2020342 опломбований біркою №7529600 (квитанція №621); полімерний пакет опломбований індикаторною пломбою №7529776 із 1809 шт. бойових припасів та полімерний пакет, горловина якого опломбована пломбою №L52005097 з 660 шт. бойових припасів (квитанція 619); спецпакет №АВ 3002704 опечатаний синьою біркою №7529799 із стартовим пороховим зарядом ПГ-7 та поліетиленовий пакет опломбований індикаторною пломбою №7530398 із 480 шт. бойових припасів (квитанція №618); дерев`яний ящик з під патронів (квитанція №420); пакет опломбований експертом №7529794 із залишками від запалу УЗРГМ-2 та запальної трубки ЗТП-50 (квитанція №626) - знищити; мобільний телефон марки «ZTE» модель «Blade L8» серійний номер НОМЕР_1 , імеі НОМЕР_2 повернути ДУВП №4 в Дніпропетровській області, як володільцю майна.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кримінальним процесуальним кодексом України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Вирок може бути оскаржений до суду апеляційної інстанції через Краматорський міський суд Донецької області протягом 30 днів з дня його проголошення.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.
Головуючий суддя ОСОБА_1
- Номер: 1-кп/175/83/22
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 175/1796/22
- Суд: Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Заборський В.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.07.2022
- Дата етапу: 05.08.2022