Судове рішення #47992117

2116/1186/2012

УХВАЛА

06.09.2012 смт Нововоронцовка

Нововоронцовський районний суд Херсонської області в складі головуючого судді Диби Ю.В., при секретарі Маменчук Л.Й., розглянувши клопотання представника позивача ОСОБА_1 – ОСОБА_2 про призначення судово–біологічної (судово–генетичної) експертизи, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3, третя особа Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Нововоронцовського управління юстиції про визнання батьківства.

В судовому засіданні представник позивача заявила клопотання про призначення судово–біологічної (судово–генетичної) експертизи для встановлення батьківства між ОСОБА_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1

Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку відповідачки, яка заперечувала проти проведення такої експертизи, суд вважає, що клопотання представника позивача підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 133 ЦПК України особи, які беруть участь у справі і вважають, що подання потрібних доказів є неможливим або у них є складнощі в поданні цих доказів, мають право заявити клопотання про забезпечення цих доказів. Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів.

Згідно до ст.143 ЦПК України для з’ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.

Враховуючи предмет спору, його специфічність, потребу в знаннях в області медицини, суд вважає за необхідне призначити по справі судово-генетичну експертизу, оскільки для вирішення питання чи є позивач біологічним батьком ОСОБА_4 необхідні спеціальні знання, що не входять до компетенції суду.

Відповідно до ст. 146 ЦПК України у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з’ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні. У разі ухилення відповідача від проведення судово–біологічної (судово–генетичної) експертизи у справах про визнання батьківства, материнства суд має право постановити ухвалу про примусовий привід на проведення такої експертизи.

Керуючись ст. ст. 133, 143, 144, 146, 202 ЦПК України, -


УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивача ОСОБА_1 – ОСОБА_2 - задовольнити.

Призначити по справі судово-медичну молекулярно-генетичну експертизу, проведення якої доручити експертам Одеського обласного бюро судово–медичної експертизи (65082, м.Одеса пров. Валіховський, 4)

На вирішення експертів центру судово-медичних молекулярних генетичних експертиз Одеського обласного бюро судово-медичних експертиз поставити наступні питання:

- чи є ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 біологічним батьком малолітньої ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, матір’ю якої є ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384,385 КК України про дачу завідомо неправдивого висновку експерта та відмову від виконання покладених обов’язків без поважних причин.

Для проведення експертизи в експертну установу направити копію ухвали.

Витрати за проведення експертизи покласти на ОСОБА_1, який згоден оплатити експертизу.

Зобов’язати ОСОБА_3 разом з неповнолітньою ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 з’явитись до центру судово-медичних молекулярних генетичних експертиз Одеського обласного бюро судово-медичних експертиз (м.Одеса пров. Валіховський, 4) 02 жовтня 2012 року в період часу з 10 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв.

Провадження по справі на час проведення експертизи зупинити.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Херсонської області через Нововоронцовський районний суд Херсонської області шляхом подачі апеляційної скарги особою, яка брала участь у справі протягом п'яти днів з дня її проголошення, а особами, без участі яких постановлено ухвалу протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Ю. В. Диба


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація