Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #479955845

Справа № 214/3942/22

                                                                        2-о/214/159/22

У Х В А Л А

про залишення заяви без руху


16 серпня 2022 року                                                                м. Кривий Ріг


Суддя Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Сіденко С.І., дослідивши матеріали заяви №214/3942/22

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ),

про розірвання шлюбу, -


ВСТАНОВИВ:

Заявниця ОСОБА_1 звернулася через систему «Електронний суд» 15.08.2022 із заявою, в якій просить суд розірвати шлюб, укладений 27.07.2019 між нею та ОСОБА_2 , зареєстрований відділом реєстрації актів громадянського стану Дніпровського району м. Херсона, актовий запис №264.

Згідно з ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Відповідно до ч. 1 ст. 187 ЦПК України, суд відкриває провадження у справі за заявою за відсутності підстав для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження.

Однак, ознайомившись із змістом та формою заяви, судом встановлено, що вона подана без додержання вимог, викладених в ст.ст. 175, 177, 318 ЦПК України, а саме.

Відповідно до ч. 3 ст. 293 ЦПК України у порядку окремого провадження розглядаються зокрема справи про розірвання шлюбу за заявою подружжя, яке має дітей.

Згідно п. 8 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» від 21.12.2007 №11, розірвання шлюбу судом за спільною заявою подружжя, яке має дітей (ст. 109 СК України) провадиться в окремому провадженні у випадку, якщо існує взаємна згода подружжя щодо розірвання шлюбу.

Однак, вказана заява подана не спільно подружжям, а лише ОСОБА_1 , що унеможливлює суд встановити дійсну волю ОСОБА_2 щодо розірвання шлюбу.

Частиною 4 ст. 294 ЦПК України передбачено, що справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.

Оскільки розірвання шлюбу підлягає подальшій реєстрації органами реєстрації актів цивільного станудля внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб, в якості заінтересованої особи мав бути залучений відповідний орган реєстрації. Проте, найменування останнього, його місцезнаходження, код ЄДРПОУ, засоби зв`язку, електронну адресу, в заяві також не зазначено.

Відповідно до ст. 109 СК України подружжя, яке має дітей, має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей. Договір між подружжям про розмір аліментів на дитину має бути нотаріально посвідчений. У разі невиконання цього договору аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їхніх дітей.

Однак, всупереч вимогам ч. 1 ст. 109 СК України, до заяви ОСОБА_1 не додано письмового договору про те, з ким буде проживати дитина, яку участь у забезпеченні умов його життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей. При цьому, суд акцентує увагу, що договір між подружжям про розмір аліментів на дитину має бути нотаріально посвідчений.

Крім того, заявниця просить розірвати шлюб, укладений 27.07.2019 між нею та ОСОБА_2 , зареєстрований відділом реєстрації актів громадянського стану Дніпровського району м. Херсона, актовий запис №264.

Однак, як вбачається з свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 , шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 зареєстровано Дніпровським районним у місті Херсоні відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Херсонській області. Таким чином, заявниці слід уточнити вимоги заяви.

Оскільки заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177, 318 ЦПК України, то згідно з ч. 1 ст. 185 ЦПК України її необхідно залишити без руху та надати заявниці строк для усунення виявлених недоліків, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення копії даної ухвали.

Згідно з ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст.ст. 175, 177 ЦПК України, заява вважатиметься поданою в день її первісного подання до суду, в іншому випадку заява буде вважатись неподаною та повертається заявникові.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 4, 19, 175, 177, 185, 187, 258, 260, 318 ЦПК України, суд -


УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про розірвання шлюбу, – залишити без руху.

Надати заявниці строк для усунення недоліків та приведення заяви у відповідність до вимог ст.ст. 175, 177, 318 ЦПК України, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення копії даної ухвали.

Копію ухвали направити заявниці на електронну адресу, вказаною нею у заяві – для виконання. У разі невиконання ухвали суду заява буде вважатися неподаною та повернена заявникові разом з доданими до неї матеріалами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає


Суддя Сіденко С.І.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація