Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #480061413

Справа № 159/3190/22

Провадження № 2/159/1066/22


КОВЕЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду

та відкриття провадження у справі

19 серпня 2022 року м. Ковель

Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Шишилін О.Г., ознайомившись із матеріалами цивільної справи за позовом

ОСОБА_1 , місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 ,

представник позивачаадвокат Філончук Наталія Володимирівна, адреса: АДРЕСА_2

до

Дубівської сільської ради Ковельського району Волинської області, ЄДРПОУ 04333939, місце знаходження якої за адресою: 45031, вулиця Ковельська,60, село Дубове Ковельський район Волинська область

про визнання права власності на спадкове майно за законом,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся із позовом до відповідача, в якому просить визнати за ним право власності в порядку спадкування за законом після смерті брата ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , на земельну частку (пай) у землі, яка перебувала в колективній власності КСП імені Кутузова, що на території Дубівської сільської Ради Ковельського району Волинської області у розмірі 5,23умовних кадастрових гектарів.

Відповідно до п. 2 ч. 4 ст.274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування.

Позовна заява відповідає вимогам статей 175-177ЦПК України. Підстави, визначені статтями185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні. Тому її слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за правилами загального позовного провадження призначивши підготовче судове засідання.

        Із матеріалів справи випливає, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 спадщину прийняли її син ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .. Після його смерті відкрилась спадщина за законом, яку має намір прийняти ОСОБА_1 , шляхом вступу в управління та володіння майном, однак зазначені документи суду не надано.

       Суд, вивчивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.

       Відповідно до статті 81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень.        

Позивач позбавлений можливості самостійно отримати копії матеріалів спадкової справи після смерті спадкодавця та надати такі докази суду.

Відповідно до положень частини сьомої статті 81 ЦПК України, суд вважає за необхідне витребувати такі докази самостійно.

Керуючись ст.ст. 1019, 81,175177187274277 ЦПК України,


УХВАЛИВ:

Прийняти до розгляду та відкрити провадженняу справі за позовом  ОСОБА_1 до Дубівської сільської ради Ковельського району Волинської області про визнання права власності на спадкове майно за законом.

Розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.

Призначити у справі підготовче засідання на 13:00 годину 12 вересня 2022 року у приміщенні Ковельського міськрайонного суду за адресою: вулиця Незалежності, 15, місто Ковель, Волинська область.

Витребувати з Ковельської держнотконтори Волинської області копії спадкових матеріалів після смерті: ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , м. Ковель Волинської області, ОСОБА_4 , яка померла  ІНФОРМАЦІЯ_3 , с. Гредьки, Ковельського району Волинської області; ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 с. Гредьки, Ковельського району Волинської області.

Копію даної ухвали направити нотустанові - для виконання.

Установити строк для подачі витребуваних доказів – до 09 вересня 2022 року.

Роз`яснити положення ч. ч. 5 - 9 ст. 84 ЦПК України, відповідно до яких будь - яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду; особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали, у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом, притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення копії даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, що повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК , і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову, якщо таке є.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК , одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати  іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК ).

Визначити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана позивачем іншим учасникам справи.

Визначити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана відповідачем іншим учасникам справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК  у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.

Інформацію щодо справи, яка розглядається, учасники справи можуть отримати на офіційному вебпорталі судової влади в мережі Інтернет за веб-адресою:  https://court.gov.ua/fair/sud.

Надіслати учасникам справи копії цієї ухвали, а відповідачу також копію позовної заяви з копіями  доданих до неї документів.

    Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише в частині визначення підсудності (п. 8 ч. 1 ст. 353 ЦПК України) в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до  Волинського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.          


Суддя О. Г. Шишилін




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація