Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #480141830

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

У Х В А Л А

11 липня 2022 року м. Київ № 640/11431/21

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Аверкова В.В., дослідивши матеріли адміністративної справи

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві

про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії,

У С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 серпня 2021 року адміністративний позов ОСОБА_1 - задоволено частково.

Окружним адміністративним судом міста Києва видано виконавчі листи 17 листопада 2021 року.

У вказаних виконавчих листах було зазначено дату набрання законної сили рішенням суду - 21 вересня 2021 року.

03 грудня 2021 року до суду від відповідача надійшла апеляційна скарга, у зв`язку з чим адміністративна справа № 640/11431/21 була скерована до Шостого апеляційного адміністративного суду.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 17 січня 2022 року апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 серпня 2021 року повернуто.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд зазначає наступне.

Згідно з частиною першою статті 374 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.

Приписами частини другої статті 374 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов`язок боржника відсутній повністю чи частково у зв`язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин.

Відповідно до частини третьої статті 374 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви.

Отже, виходячи зі змісту вказаної норми, суд визнає виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, у разі:

- якщо його було видано помилково. Помилка може стосуватися особи, якій видано виконавчий лист, і яка не має права на його одержання (були відсутні повноваження, не було заяви стягувача), боржника, законної сили судового рішення тощо;

- якщо обов`язок боржника відсутній повністю чи частково у зв`язку з його припиненням добровільним виконанням боржником чи іншою особою;

- з інших причин. При цьому словосполучення «або з інших причин» не стосується припинення обов`язку боржника, який підлягає виконанню, а є іншими причинами, які, наприклад, пов`язані із процесуальними підставами для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню.

Отже, на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 серпня 2021 року видано виконавчі листи у справі № 640/11431/21.

При цьому, у виконавчих листах зазначено, що рішення суду набрало законної сили 21 вересня 2021 року.

Водночас, ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 17 січня 2022 року апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у міста Києві на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 19 серпня 2021 року повернуто.

Відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Вимоги до виконавчого документа визначені статтею 4 Закону України «Про виконавче провадження».

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 4 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що у виконавчому документі зазначається дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню).

Враховуючи норми статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України щодо набрання законної сили судовим рішенням, а саме, що рішення суду від 19 серпня 2021 року набрало законної сили після повернення апеляційної скарги Шостим апеляційним адміністративним судом - 17 січня 2022 року, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання виконавчих листів у справі № 640/11431/21 виданих 17 листопада 2021 року такими, що не підлягають виконанню.

Керуючись статтями 248, 256, 374 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Визнати виконавчі листи від 17 листопада 2021 року виданими Окружним адміністративним судом міста Києва в адміністративній справі № 640/11431/21, такими, що не підлягають виконанню.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції, відповідно до статей 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.


Суддя В.В. Аверкова


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація