Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #480170390


ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА


справа № 753/7589/22

провадження № 2/753/5478/22


У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про відмову у відкритті провадження в частині позовних вимог


"29" серпня 2022 р. суддя Дарницького районного суду міста Києва Осіпенко Л.М., розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ», в інтересах якого діє представник - адвокат Гречан Марина Василівна до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

До Дарницького районного суду міста Києва звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ», в інтересах якого діє представник - адвокат Гречан М.В. звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості.

На виконання вимог ч.ч.6, 8 ст.187 ЦПК України Дарницьким районним судом міста Києва направлено запит щодо зареєстрованого місця проживання відповідачів ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 ), ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_3 ).

За відомостями електронного реєстру територіальної громади м. Києва «ГІОЦ/КМДА» ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,за адресою: АДРЕСА_1 , не значиться з 31.08.2021 року у зв`язку зі смертю.

Частиною 1 статті 55 ЦПК України визначено, що у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.

З наведеного вбачається, що процесуальне правонаступництво - це заміна сторони іншою особою (правонаступником), у зв`язку із вибуттям із процесу суб`єкта спірного або встановленого рішенням суду правовідношення, за якої до правонаступника переходять усі процесуальні права та обов`язки правопопередника і він продовжує в цивільному судочинстві участь останнього. Тобто правонаступництво у разі смерті фізичної особи можливе в порядку ст. 55 ЦПК України шляхом залучення правонаступника, лише за умови, що фізична особа померла після відкриття провадження у справі.

З матеріалів справи вбачається, що на момент подачі позовної заяви та вирішення питання про відкриття провадження у справі, ОСОБА_1 значилась померлою, її цивільна правоздатність і дієздатність припинились з її смертю до вирішення питання про відкриття провадження у справі.

Залучення правонаступників особи, яка померла до відкриття провадження у справі, суперечить принципам цивільного судочинства та є порушенням прав, свобод та інтересів третіх осіб.

Відповідно до п.6 ч.1 ст.186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи.

При цьому, суд враховує правову позицію Верховного Суду у складі Об`єднаної палати КЦС у постанові від 20.06.2019 у справі №185/998/16, відповідно до якої суд не повинен відкривати провадження у справі в частині позовних вимог до померлого, навіть, якщо у справі беруть участь відповідачі-спадкоємці, які на час розгляду справи мають цивільну процесуальну правосуб`єктність.

За вказаних обставин, відкриття провадження у цивільній справі за відсутності у відповідача ОСОБА_1 цивільної процесуальної дієздатності неможливе, у зв`язку з чим у відкритті провадження в частині позовних вимог до неї слід відмовити.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 23.01.2018 у справі № 489/4072/16-ц, яка відповідно до ч.4 ст. 263 ЦПК України, враховується судом.

Керуючись ст. ст. 186,187, 259-261, 353 ЦПК України, суддя -

УХВАЛИВ:

У відкритті провадження у справі за позовною заявою товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ», в інтересах якого діє представник - адвокат Гречан Марина Василівна до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості відмовити в частині позовних вимог до ОСОБА_1 .

Ухвала може бути оскаржена повністю або частково учасниками справи, а також особами, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи, інтереси та (або) обов`язки до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом 15 днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.




Суддя: Л.М. Осіпенко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація