Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #480474725

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.09.2022 року

м. Полтава Полтавської області

Полтавський районний суд Полтавської області:

Суддя Харабадзе К.Ш.,

Справа № 635/6309/21

Номер провадження 2-н/545/756/22

заявник – Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Харківгаз»

боржник – ОСОБА_1

розглянувши заяву про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за послуги з розподілу природного газу

у с т а н о в и в :   

В обґрунтування заявлених вимог заявник посилається на те, що боржник є власником житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 . 25.06.2012 між АТ «Харківгаз» та боржником було укладено договір 103791 про надання населенню послуг з газопостачання за вказаною адресою. Внаслідок систематичного нехтування боржником своїх обов`язків щодо повної та своєчасної оплати послуг з розподілу природного газу утворилась заборгованість, яка за період з 01.01.2020 по 31.07.2021 склала 428,39 гривень.

Відповідно до ч.5 ст. 165 ЦПК України у разі якщо боржником у заяві про видачу судового наказу вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суддя не пізніше двох днів з дня надходження такої заяви, крім випадків подання заяви про видачу судового наказу в електронній формі до боржника, який має офіційну електронну адресу, звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання фізичної особи - боржника.

Згідно відповіді обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ГУ ДМС України в Харківської області, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , знята з реєстраційного обліку місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у зв`язку зі смертю.

Відповідно до положень ст. 162 ЦПК України заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом. Так, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 165 ЦПК України суд відмовляє у видачі судового наказу, якщо наявні обставини, передбачені частиною першою статті 186 цього Кодексу, а саме, п. 6 ч. 1 ст. 186 ЦПК України передбачає, що якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які звернулися із позовною заявою або до яких пред`явлено позов, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва, суд відмовляє у видачі судового наказу.

Таким чином, суд доходить висновку про необхідність відмовити у видачі судового наказу в зв`язку зі смертю боржника ОСОБА_1 .

При цьому, на підставі ч. 2 ст. 166 ЦПК України, суд вважає необхідним роз`яснити заявникові, що відмова у прийнятті заяви унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою, але заявник має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.

Керуючись ст. 165 ЦПК України, суд

у х в а л и в :

Відмовити Акціонерному товариству «Оператор газорозподільної системи «Харківгаз» у видачі судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за послуги з розподілу природного газу.

Роз`яснити стягувачеві, що відмова у прийнятті заяви унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою, але заявник має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.






Суддя                                                                Карина ХАРАБАДЗЕ









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація