Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #480511350

Справа № 191/2329/22

Провадження № 2/191/749/22

У Х В А Л А

іменем України


16 вересня 2022 року Суддя Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області Порошина О.О., розглянувши позовну заяву Органу опіки та піклування Іларіонівської селищної ради в інтересах дітей: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа: Служба у справах дітей Іларіонівської селищної ради про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, -


ВСТАНОВИВ:


Орган опіки та піклування Іларіонівської селищної ради звернувся до суду з позовною заявою в інтересах дітей: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа: Служба у справах дітей Іларіонівської селищної ради про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.

Розглянувши подану позовну заяву, прихожу до висновку, що вона не відповідає вимогам цивільно-процесуального законодавства та підлягає залишенню без руху виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення, а також заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів.

Суд погоджується з тим, що позивач звільнений від сплати судового збору за подання позовної вимоги про стягнення аліментів.

Разом з тим, за позовну вимогу про позбавлення батьківських прав позивач не звільнений від сплати судового збору.

Згідно з положеннями пп.2 п.1 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» за подання до суду суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем позовної заяви немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на дату подання даного позову становить 2481 грн.

Посилання позивача у позовній заяві на те, що він звільнений від сплати судового збору згідно з п.14 ч.2 ст.3 ЗУ «Про судовий збір» є безпідставним, оскільки виходячи із вищевказаної норми закону судовий збір не справляється за подання заяви, апеляційної та касаційної скарги про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб.

Позов про позбавлення батьківських прав відповідача по справі не вирішує питання прав та обов`язків дітей, а стосується лише прав та обов`язків відповідачів, як батьків дітей, щодо яких останні можуть бути позбавлені у разі ухвалення рішення про задоволення позову. Правові наслідки позбавлення батьківських прав визначені у статті 166 Сімейного кодексу України.

Що повністю узгоджується із висновком Верховного Суду, викладеним в ухвалі від 27.07.2021 у справі № 461/5125/20 (провадження № 61-11799св21), пункт 14 частини другої статті 3 Закону України «Про судовий збір» не поширюється на справи за позовом про позбавлення батьківських прав не звільняє позивача від сплати судового збору за подання позовної заяви з вимогою про позбавлення батьківських прав, оскільки звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав не вирішує питання захисту інтересів малолітньої дитини, а стосується лише прав та обов`язків відповідача як матері дитини, яких остання може бути позбавлена у разі ухвалення рішення про задоволення позову.

Згідно з ч. 1ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог ст.ст.175,177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Частиною 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2022 рік» встановлено, що розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2022 року становить 2481 грн.

Отже, стороні позивача необхідно сплатити судовий збір в розмірі 2481 грн. за вимогу немайнового характеру про позбавлення батьківських прав або ж обґрунтувати інші підстави звільнення від сплати такого відповідно до закону.

Судовий збір має бути перераховано або внесено за наступними реквізитами: (Отримувач коштів: ГУК у Дн-кiй обл/м.Син/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37988155, Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA368999980313131206000004587; Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу: *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області (назва суду, де розглядається справа) та подати до суду оригінал документу, що підтверджує його сплату.

Оскільки позовну заяву подано без додержання вимог, передбачених цивільно-процесуальним законодавством, позовна заява підлягає залишенню без руху та наданню позивачу терміну для усунення недоліків строком у 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали.

У разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.

Керуючись, Законом України «Про судовий збір», ст. ст.175-177,185 ЦПК України, суддя, -


ПОСТАНОВИВ:


Залишити позовну заяву Органу опіки та піклування Іларіонівської селищної ради в інтересах дітей: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа: Служба у справах дітей Іларіонівської селищної ради про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків в десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали у зазначений термін, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.




Суддя О. О. Порошина





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація