Судове рішення #48067339


Справа №2а-2332 2010р.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ЗО грудня 2010 р. м. Снятин

Суддя Снятинського районного суду Івано-Франківської області Потятинник Ю.Р. розглянувши справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Снятинеькому районі про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії ,—

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з позовом, який мотивує тим, що вона проживає в населеному пункті, який відповідно до Постанови КМ України № 106 від 23 липня 1991 року віднесений до зони посиленого радіоекологічного контролю, та згідно ч. 2 ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» повинна отримувати доплату до пенсії, як непрацюючий пенсіонер, за проживання у вищезазначеній зоні в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, а також відповідно до ст. 51 вищевказаного закону має право, як особа віднесена до 4 категорії, на додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров'ю у розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком. У відповідності до ст. 1 ЗУ № 2195-IV від 18 листопада 2004 року «Про соціальний захист дітей війни» є дитиною війни. Згідно зі ст. 8 зазначеного Закону з 01.01.2008р. їй повинна виплачуватись щомісячна соціальна державна допомога у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Однак відповідач виплачує належні їй допомоги в значно нижчому розмірі. Тому, просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо нездійснення перерахунку та невиплати їй в повному обсязі соціальної державної допомоги в розмірі передбаченому ст. б Закону України «Про соціальний захист дітей війни», а також доплати до пенсії за проживання в зоні посиленого радіоекологічного контролю та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю відповідно до ч.2 ст. 39 та ст. 51 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зобов'язати відповідача, здійснити нарахування та виплату щомісячної соціальної допомоги відповідно до вимог ст, 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», нарахування та виплату доплати до пенсії та додаткової пенсії відповідно до ст.ст. 39 ч.2, 51 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з грудня 2009р. по час закінчення розгляду справи.

В частині позовних вимог поза межами строку звернення до суду до 08.08.2010 р. позов було залишено без розгляду, а тому, позовні вимоги слід розглянути в межах 6 -ти місячного строку позовної давності.

Вивчивши матеріали справи, письмові заперечення проти позову та дослідивши зібрані докази, а саме: копія ідентифікаційного коду; копія паспорта, згідно якого позивач ІНФОРМАЦІЯ_1; довідку сільської ради та посвідчення серії В-І № 522336, згідно яких позивач проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю, категорія № 4 ; копію пенсійного посвідчення позивача; копію трудової книжки; відповідь Пенсійного Фонду України на

¦

звернення ОСОБА_1В, про те, що пенсія призначена, перерахована та виплачується згідно чинного законодавства, - вважаю, що позовні вимоги в межах 6 -ти місячного строку позовної давності підставні і підлягають до задоволення, оскільки відповідач в порушення вимог ст.. 22, Конституції України, ст, 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни», ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», не виплачував позивачу щомісячне підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, б порушення вимог ст. 39 ч.2,. ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» не виплачував позивачу доплату до пенсії у розмірі однієї мінімальної заробітної плати та додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров'ю в розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком,

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008 був визнаний неконституційним та таким, що втратив чинність з для ухвалення рішення п,28 розділу II ЗУ від 28.12.2007р. №107-VІ.

А тому, з метою поновлення порушеного права позивача слід визнати протиправною бездіяльність управління ПФУ в Снятинському районі щодо перерахунку та виплати позивачу щомісячного підвищення до пенсії в розмірі, передбаченому Законом України «Про соціальний о захист дітей війни», доплати до пенсії за проживання у зоні посиленого радіоекологічного», контролю та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю згідно ч,2 ст. 39, ст. 51 ЗУ «Про статус соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зобов'язати відповідача здійснити нарахування та виплату позивачу в межах шестимісячного строку позовної давності з 06,06.2010 р. по 30.12.2010р. включно щомісячного підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, як дитині війни, згідно ст. 8 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни», ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням проведених виплат, зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 доплати до пенсії за проживання у зоні посиленого радіоекологічного контролю згідно ч,2 ст. 39 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі однієї мінімальної заробітної плати з 08.06.2010 р. по 30.12.2010р. включно, з урахуванням проведених виплат, та зобов'язати відповідача провести, перерахунок та виплату позивачу додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю в розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком, згідно ст. 51 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 06.06.2010 р. по 30.12.2010р. включно, з урахуванням проведених виплат.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 159,161-163,1832 КАС України,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задоволити. Визнати протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду; України в Снятинському районі щодо здійснення перерахунку та виплати ОСОБА_1 щомісячного підвищення до пенсії в розмірі, передбаченому ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», доплати як непрацюючому пенсіонеру, за проживання у зоні посиленого радіоекологічного контролю та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю згідно ч,2 ст. 39, ст. 51 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок , Чорнобильської катастрофи».

' Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Снятинському районі здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 щомісячного підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, як дитині війни за період з 06,06.2010 р. по 30.12.2010р. включно, згідно ст. 8 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни», ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням проведених виплат.



Зобов'язати управління Пенсійного фонду України з Снятинському районі провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 доплати до пенсії за проживання у зоні посиленого радіоекологічного контролю в розмірі однієї мінімальної заробітної плата відповідно до ч,2 ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 06.06.2010 р. по 30.12.2010р. включно, з урахуванням проведених виплат.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Снятинському районі провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю, як особі, віднесеній до категорії 4 в розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 06.06.2010 р. по 30.12.2010р. включно, з урахуванням проведених виплат.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного адміністративного суду..протягом 10 днів з дня отримання копії постанови через Снятинський районний суд.


Суддя: підпис

Суддя Снятинського районного суду: Ю.Р. Потятинник





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація