- відповідач: Коротков Олег Вікторович
- позивач: Гергель Олена Борисівна
- Третя особа: Суворовський районний у м.Одесі відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції 9м.Одеса)
- Представник відповідача: Деменчук Дмитро Анатолійович
- Третя особа: Суворовський районний у місті Одесі відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса)
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Номер провадження: 22-ц/813/8489/22
Справа № 518/635/21
Головуючий у першій інстанції Гончар І. В.
Доповідач Полікарпова О. М.
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
про відкриття апеляційного провадження
24.10.2022 року м. Одеса
Одеський апеляційний суд у складі
головуючого судді Полікарпової О.М.,
суддів: Базіль Л.В., Воронцової Л.П.,
дослідивши апеляційну скаргу адвоката Деменчук Дмитра Анатолійовича від імені ОСОБА_1 на рішення Фрунзівського районного суду Одеської області від 11 серпня 2022 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа Суворовський районний у місті Одесі відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Одеса) про визнання батьківства та стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини,
ВСТАНОВИВ
Оскаржуваним рішенням позовні вимоги ОСОБА_2 задоволено частково.
Визнати ОСОБА_1 батьком ОСОБА_3 .
Виключено з актового запису № 487 про народження ОСОБА_3 , складеного 08.02.2018 року Суворовським районним у місті Одесі відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області, відомості про ОСОБА_4 .
Внесено до актового запису № 487 про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , складеного 08.02.2018 року Суворовським районним у місті Одесі відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області, відомості про ОСОБА_1 , як батька дитини.
Стягнуто з відповідача ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання малолітнього сина ОСОБА_3 в розмірі 1/4 усіх видів заробітку (доходів), але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на місяць, починаючи з дня подачі позову до суду до повноліття дитини, тобто з 21.05.2021 року до ІНФОРМАЦІЯ_2 .
05 вересня 2022 року адвокат Деменчук Д.А., який діє від імені ОСОБА_1 , не погоджуючись із наведеним рішенням, засобами поштового зв`язку направив апеляційну скаргу в якій просив оскаржуване рішення скасувати та відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
Окрім того, 19.10.2022 року адвокат Деменчук Д.А. звернувся до суду із клопотання про зупинення дії оскаржуваного рішення, звертаючи увагу на те, що судом першої інстанції було допущено негайне виконання рішення у частині стягнення аліментів.
Оскільки апеляційна скарга відповідає вимогам ст.356 ЦПК України, підстави для повернення апеляційної скарги або відмови у відкритті апеляційного провадження у справі, передбачені ст.357, 358 ЦПК України, відсутні, апеляційний суд вважає за необхідне відкрити апеляційне провадження у справі.
Відповідно до ч.4 ст.359 ЦПК України якщо апеляційна скарга подана з пропуском визначеного цим Кодексом строку, суд у випадку поновлення строку на апеляційне оскарження зупиняє дію оскаржуваного рішення в ухвалі про відкриття апеляційного провадження.
Вирішуючи питання про зупинення дії судового рішення, суд апеляційної враховує наступне.
Пунктом 2 ч. 1 ст.430 ЦПК України передбачено, що суд допускає негайне виконання судових рішень у справах про присудження працівникові виплати заробітної плати, але не більше ніж за один місяць. Попри те, згідно ч. 2 вказаної статті суд, ухвалюючи рішення, може допустити негайне його виконання у разі стягнення всієї суми боргу при присудженні платежів, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Негайне виконання судового рішення полягає в тому, що воно набуває властивостей здійснення і підлягає виконанню не з часу набрання ним законної сили, що передбачено для переважної більшості судових рішень, а негайно з часу його оголошення в судовому засіданні, чим забезпечується швидкий і реальний захист життєво важливих прав та інтересів громадян і держави.
Обов`язковість рішень суду віднесена Конституцією України до основних засад судочинства, а тому, з огляду на принцип загальнообов`язковості судових рішень судові рішення, які відповідно до закону підлягають негайному виконанню, є обов`язковими для виконання, зокрема, посадовими особами, від яких залежить реалізація прав особи, підтверджених судовим рішенням.
Цивільний процесуальний кодекс України не передбачає право апеляційного суду при відкритті апеляційного провадження зупиняти виконання оскаржуваного судового рішення в частині, що підлягає негайному виконанню.
Окрім того, апеляційний суд звертає увагу на те, що у відповідності до ч. 2 ст. 252 ЦПК України, не допускається зупинення провадження у справі про стягнення аліментів з підстави наявності спору про батьківство (материнство), визначення місця проживання дитини, про участь одного з батьків або родичів у вихованні дитини, спілкуванні з дитиною.
Враховуючи викладене, у задоволенні клопотання про зупинення виконання рішення слід відмовити.
У порядку підготовки справи до розгляду необхідно виконати вимоги ст.360, 361, 365, 366 ЦПК України.
Відповідно до ст. 360 ЦПК України учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі.
Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції. До відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Керуючись ст.359 - 361 ЦПК України, апеляційний суд
УХВАЛИВ
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою адвоката Деменчук Дмитра Анатолійовича, який діє від імені ОСОБА_1 на рішення Фрунзівського районного суду Одеської області від 11 серпня 2022 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа Суворовський районний у місті Одесі відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Одеса) про визнання батьківства та стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини.
Копію ухвали, апеляційної скарги та додані до неї матеріали направити учасникам справи.
Роз`яснити учасникам справи, що вони мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі протягом п`ятнадцяти днів з моменту отримання копії цієї ухвали, апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів, а також надати докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Учасники можуть отримати інформацію щодо справи в мережі Інтернет за веб-адресою - https://reyestr.court.gov.ua/
Відмовити у задоволенні клопотання адвоката Деменчук Дмитра Анатолійовича від імені ОСОБА_1 про зупинення виконання судового рішення.
В процесі розгляду справ Одеським апеляційним судом застосовуються Правила організації ефективного цивільного судочинства, затверджені рішенням Ради суддів України №14 від 28.02.2020 року, з текстом яких можна ознайомитися за посиланням: https://oda.court.gov.ua/sud4813/inshe/3/1163581/
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню у касаційному порядку не підлягає
Судді Одеського апеляційного суду
О.М. Полікарпова Л.В. Базіль Л.П. Воронцова
- Номер: 2/518/329/2021
- Опис: про визнання батьківства та стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 518/635/21
- Суд: Ширяївський районний суд Одеської області
- Суддя: Полікарпова О.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено за підсудністю: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.05.2021
- Дата етапу: 26.05.2021
- Номер: 2/517/147/2021
- Опис: Про визанння батьківства та стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 518/635/21
- Суд: Фрунзівський районний суд Одеської області
- Суддя: Полікарпова О.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.06.2021
- Дата етапу: 07.07.2021
- Номер: 22-ц/813/8489/22
- Опис: Гергель Олена Борисівна до Короткова Олега Вікторовича, третя особа: Суворовський районний у місті Одесі відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Одеса), про визнання батьківства та стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини (2т.)
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 518/635/21
- Суд: Одеський апеляційний суд
- Суддя: Полікарпова О.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.10.2022
- Дата етапу: 12.10.2022
- Номер: 2/517/5/2022
- Опис: Про визанння батьківства та стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 518/635/21
- Суд: Фрунзівський районний суд Одеської області
- Суддя: Полікарпова О.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.06.2021
- Дата етапу: 21.04.2023
- Номер: 2/517/5/2022
- Опис: Про визанння батьківства та стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 518/635/21
- Суд: Фрунзівський районний суд Одеської області
- Суддя: Полікарпова О.М.
- Результати справи: залишено без змін
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.06.2021
- Дата етапу: 22.12.2023