Справа № 296/5763/22
3/296/2473/22
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"28" жовтня 2022 р. м.Житомир
Суддя Корольовського районного суду м. Житомира Дідоренко А.Е., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, пенсіонер, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №617133 від 30.08.2022 року ОСОБА_1 20.08.2022 близько 18 год 00 хв, за місцем проживання вчинив відносно своєї колишньої дружини ОСОБА_2 домашнє насильство, під час якого висловлював на її адресу брутальну лайку, погрожував фізичною розправою.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173-2 ч. 1 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину не визнав та пояснив, що проживає з колишньою дружиною в одній спільній квартирі, і саме колишня дружина перша провокує сварки та викликає постійно поліцію безпідставно.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справ про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 173-2 ч. 1 КУпАП України, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністратині правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, речовими доказами тощо.
Зміст протоколу про адміністративне правопорушення містить лише формальний виклад диспозиції ч.1 ст.173-2 КУпАП.
Вищезазначені істотні порушення щодо протоколу про адміністративне правопорушення є підставами для визнання його недопустимим доказом по справі.
Відповідно до Закону України «Про попередження насильства в сім`ї» від 15 листопада 2001 року насильство в сім`ї будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім`ї стосовно іншого члена сім`ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім`ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров`ю.
Об`єктивна сторона ст. 173-2 КУпАП полягає в умисному вчиненні будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру, внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров`ю потерпілого.
Як вбачається з досліджених матеріалів справи, протокол про адміністративне правопорушення складено лише зі слів ОСОБА_2 , будь-яких доказів, крім пояснень останньої суду не надано.
Як вбачається з досліджених в судовому засіданні відповідей ГУ Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_1 неодноразово звертався в правоохоронні органи зі скаргами на колишню дружину, яка позбавяє його можливості користуватися своєю власністю, оскільки власність їх спільна.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення та підлягає закриттю.
Керуючись ст. 247,283, 284, Кодексу України про адміністративні правопорушення суд, -
постановив:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст. 173-2 КУпАП - закрити за відсутністю в його діях складу правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м. Житомира протягом 10 днів з дня її винесення.
Cуддя А. Е. Дідоренко