ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 лютого 2010 року м. Запоріжжя Справа № 2а-35/10/0870 (15 год.24 хв.)
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Янюк О.С.,
при секретарі судового засідання Світлицькій О.О.,
за участю:
представника позивача – Рошияна І.В. (довіреність від 11.03.2009 №26/2-73);
відповідача – ОСОБА_1 (паспорт від 06.05.2002 №00972984).
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою Запорізького міського управління ГУМВС України в Запорізькій області
до громадянина республіки Ємен ОСОБА_1 , м. Запоріжжя
про примусове видворення іноземця
05.01.2010 Запорізьке міське управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області (далі – позивач) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до громадянина республіки Ємен ОСОБА_1 (далі – відповідач), в якому просить суд прийняти постанову про примусове видворення відповідача.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі та просить задовольнити його. Зокрема вказує, що в ході проведення адміністративно-профілактичного відпрацювання Орджонікідзевського району м. Запоріжжя працівниками ВГІРФО був затриманий громадянин республіки Ємен ОСОБА_1 . В ході перевірки національного паспорту останнього встановлено, що відповідач прибув до України через КПП «Бориспіль» по візі, виданій від 13.01.2005, яка дійсна до 13.02.2005. На момент проведення перевірки встановлено, що відповідач проживає без документів на право проживання в Україні. 21.08.2009 ГУМВС України прийнято висновок про видворення за межі України відповідача, але добровільному порядку відповідач зазначене рішення не виконав. З огляду на зазначене, представник позивача просить позов задовольнити та прийняти постанову про примусове видворення громадянина республіки Ємен ОСОБА_1 .
В ході судового засідання з`ясовано, що відповідач у не потребує послуг перекладача, володіє російською мовою та взмові самостійно надавати суду пояснення по суті справи. Зокрема зазначив, що добровільно не покинув територію України, у зв`язку із нестачею коштів на придбання білету до республіки ОСОБА_2 .
На підставі ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови та оголошено про час виготовлення постанови у повному обсязі.
Суд, розглянувши матеріали і з`ясувавши обставини адміністративної справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача та дослідивши інші наявні у справі докази у їх сукупності,
ВСТАНОВИВ:
Громадянин республіки Ємен ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , 10.02.2005 прибув в Україну через КПП «Бориспіль», про що свідчить штамп перетину кордону у національному паспорті відповідача від 06.05.2002 № НОМЕР_1 , який виданий МВС Ємену, строком дії до 04.05.2010.
Як свідчать докази, які містяться у справі, відповідач прибув на територію України по візі виданій 13.01.2005, яка була дійсна до 13.02.2005 для навчання у Вінницькому національному медичному Університеті. 30.09.2005 відповідач вибув до м. Одеси, де зареєструвався як студент Одеського медичного Університету. 25.03.2009 відповідач був знятий з обліку ВГІРФО УМВС України в Одеській області у зв`язку із вибуттям до м. Запоріжжя для продовження навчання, але до Запорізького державного медичного університету звернувся невчасно, на навчання зарахований не був, реєстрації на території України не має.
19.08.2009 в ході проведення адміністративно-профілактичного відпрацювання Орджонікідзевського району м. Запоріжжя був затриманий громадянин республіки Ємен ОСОБА_1 , який знаходився на території України без реєстрації, термін якої минув 10.04.2009.
Як свідчать матеріали справи, 21.08.2009 ВГІРФО ГУМВС України в Запорізькій області прийнятий висновок про видворення за межі України громадянина республіки Ємен ОСОБА_1 . У відповідності до вказаного висновку, відповідач був зобов`язаний покинути територію України у строк до 21.09.2009.
Оскільки до теперішнього часу відповідач висновок про видворення не виконав, територію України добровільно не покинув, позивач звернувся до суду із вимогами про прийняття постанови про примусове видворення громадянина республіки Ємен ОСОБА_1 .
Проаналізувавши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, суд вважає, позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 4 ст. 3 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”від 04 лютого 1994 року № 3929-ХІІ (далі –Закон № 3929-ХІІ), іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на іншій законній підставі, вважаються такими, що тимчасово перебувають в Україні. Вони зобов`язані в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, зареєструвати свої паспортні документи, і виїхати з України після закінчення відповідного терміну перебування.
Згідно з п. 19 Правил в`їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію, затверджених постановою КМУ від 29 грудня 1995 року № 1074, іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну на законній підставі, можуть тимчасово перебувати на території країни за паспортним документом, зареєстрованим у порядку, встановленому цими Правилами. Паспортний документ подається іноземцем та особою без громадянства для реєстрації у пункті пропуску через державний кордон посадовій особі Державної прикордонної служби. Реєстрація проводиться на період короткотермінового перебування –для іноземців та осіб без громадянства з держав з візовим порядком в`їзду на період дії візи, але не більш як 90 днів протягом 180 днів з дати першого в`їзду, якщо інший термін не визначено міжнародними угодами; для іноземців та осіб без громадянства з держав з безвізовим порядком в`їзду - на термін не більш як 90 днів протягом 180 днів з дати першого в`їзду, якщо інший термін не визначено міжнародними угодами.
Як свідчать матеріали справи, 25.03.2009 року відповідач був знятий з обліків ВГІРФО УМВС України в Одеській області, правові підстави перебування відповідача на території України на цей час відсутні.
У відповідності до ст.. 30 Закону № 3929-ХІІ, за порушення іноземцями та особами без громадянства встановленого порядку перебування в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні або проживання за недійсними документами, недотримання встановленого порядку реєстрації або пересування і вибору місця проживання, працевлаштування, ухилення від виїзду після закінчення терміну перебування, а також за недотримання Правил транзитного проїзду через територію України до них застосовуються заходи відповідно до законодавства України.
За порушення відповідачем законодавства про правовий статус іноземців, а саме: проживання без документів на право проживання в Україні, на підставі ч. 2 ст. 32 Закону № 3929-ХІІ, позивачем був прийнятий висновок про видворення відповідача з території України від 21.08.2009. Територію України відповідач був зобов`язаний покинути до 21.09.2009. Про прийняте рішення відповідач був повідомлений 03.09.2009, що підтверджується розпискою, яка міститься в матеріалах справи. Листом начальника Орджонікідзевського РВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області від 21.08.2009 № 29/5-11415 про зазначене рішення був повідомлений прокурор Орджонікідзевського району м. Запоріжжя.
Як свідчать фактичні обставини справи, у добровільному порядку рішення про видворення відповідач не виконав.
Зазначені обставини були визнані відповідачем у судовому засіданні.
Відповідно до ч. 5 ст. 32 Закону № 3929-ХІІ, орган внутрішніх справ може затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.
З наведених підстав суд доходить висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Крім того, згідно п. 3 ч. 2 ст. 256 КАС України суд, який прийняв постанову, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи може звернути до негайного виконання постанову про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.
За правилами ст. 257 КАС України, у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
У зв`язку із викладений, суд вважає за необхідне допустити негайне виконання постанови у справі № 2а-35/10/0870.
Згідно частини 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб`єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищезазначене, на підставі ч. 5 ст. 32 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”від 04.02.1994 № 3929-ХІІ та керуючись ст.ст. 2, 4, 7 –12, 14, 86, 94, 158 –163, 256, 257 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Примусово видворити з України громадянина республіки Ємен ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (паспорт громадянина республіки Ємен від 06.05.2002 № НОМЕР_1 ).
3. Звернути постанову суду до негайного виконання.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 17.02.2010
Суддя О.С.Янюк