Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #481334090

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ДОНЕЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ

   61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649

_____________________________________________________________________________

УХВАЛА  

ПРО  ВІДКРИТТЯ  ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

03.11.2022                                                                                             Справа №905/817/22           


          Господарський суд Донецької області у складі судді Бокової Ю.В., розглянувши матеріали позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю «СІОПЛАСТ» (08140, Київська область, Києво-Святошинський район, с. Білогородка, вул. М. Величка, буд. 7, Н/П 70; код ЄДРПОУ: 35848260)


          до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю «СВЯТО-ІЛЛІНСЬКИЙ МАШИНОБУДІВНИЙ ЗАВОД» (85612, Донецька область, Мар`їнський район, м. Курахове,  Промислова Зона, 69/15;  код ЄДРПОУ 37695759)


          про стягнення заборгованості в сумі 262 125,68 грн.


В С Т А Н О В И В


          Товариство з обмеженою відповідальністю «СІОПЛАСТ» звернулось до Господарського суду Донецької області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «СВЯТО-ІЛЛІНСЬКИЙ МАШИНОБУДІВНИЙ ЗАВОД» про стягнення заборгованості в сумі 262 125,68 грн.

          В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем грошових зобов`язань за договором №18 ИСМ від 06.08.2020.

          Ухвалою господарського суду Донецької області від 24.10.2022 позовну заяву залишено без руху, встановлено строк для усунення недоліків шляхом надання до суду доказів направлення позовної заяви з додатками на  належну адресу відповідача (85612, Донецька область, Мар`їнський район, м. Курахове,  Промислова Зона, 69/15).

          Товариство з обмеженою відповідальністю «СІОПЛАСТ»  усунуло у встановлений судом строк виявлені недоліки та надало відповідні докази суду. Зокрема, 01.11.2022 від товариства з обмеженою відповідальністю «СІОПЛАСТ» надійшли докази направлення позовної заяви з додатками на  належну  (юридичну) адресу відповідача. Також разом із заявою про усунення недоліків від позивача надійшло клопотання про розгляд даної справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

          Питання щодо визначення форми судочинства вирішується судом на стадії відкриття провадження у справі згідно ст. 176 Господарського процесуального кодексу України.

          Частиною 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного).

          Згідно з ч. 1 ст. 250 Господарського процесуального кодексу України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

          За приписами ч. 3 та ч. 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

          Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

          Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

          Відповідно до ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

          При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

          Відповідно до ч.5 ст.252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

          Враховуючи обраний позивачем спосіб захисту та наявність відповідного клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) представників сторін, дану справу, яка не є складною, належить розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.

          Суд повідомляє, що розпорядженням керівництва Господарського суду Донецької області №7-р від 21.02.2022, у зв`язку з недостатніми бюджетними призначеннями на 2022 рік та відсутністю знаків поштової оплати, з метою раціонального і цільового використання наявних Господарському суді Донецької області канцелярських товарів, зупинено з 22.02.2022 прийняття працівниками відділу документального забезпечення та контролю (канцелярія) документів для відправлення за межі суду; рекомендовано суддям та працівникам апарату суду використовувати альтернативні способи повідомлення сторін та учасників справи.

          Крім того, розпорядженням Господарського суду Донецької області №9-р від 15.04.2022, у зв`язку з широкомасштабною збройною агресію проти України, відповідно до ст. 3 Конституції України, ст.12-2 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», ст. 24 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Укази Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022 та «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 14 березня 2022 року № 133/2022, рішень Ради суддів України № 9 від 24 лютого 2022 року та №10 від 14 березня 2022 року, розпоряджень Харківської обласної військової адміністрації, прийнятих відповідно до ст. 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», враховуючи наказ голови Господарського суду Донецької області «Про встановлення особливого режиму роботи Господарського суду Донецької області в умовах воєнного стану» від 28 лютого 2022 року №20 та тимчасовим обмеженням доступу до приміщення суду з 18.04.2022 запроваджено роботу Господарського суду Донецької області у віддаленому режимі.

          У зв`язку з викладеним, суд здійснює повідомлення учасників справи про рух справи шляхом надання телефонограм, направлення рішень суду на адреси електронної пошти, які вказані учасниками справи у заявах по суті, відомих з відкритих джерел, за допомогою підсистеми «Електронний суд» та розміщення відповідних повідомлень на офіційній сторінці суду на веб-порталі «Судова влада України».

          У зв`язку з викладеним, з метою дотримання завдань господарського судочинства, на час зупинення відправлення документів за межі суду та до відновлення останнього, початок відліку строків, встановлений згідно ст.ст.165, 166, 174 Господарського процесуального кодексу України для вчинення передбачених ними процесуальних дій, як «з дня вручення ухвали», рахувати з дня повідомлення сторін та учасників справи відповідно альтернативними способами відправки документів.

          Керуючись ст.ст.12, 176, 234, 235, 247-252 Господарського процесуального кодексу України, суд,-


У Х В А Л И В:


1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №905/817/22.

          2.Справу №905/817/22 розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

          3.Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов із урахуванням вимог ст.ст.165, 178 Господарського процесуального кодексу України протягом 15 днів з дня отримання цієї ухвали. Докази надіслання копії відзиву та доданих до нього документів позивачу надати до суду.

          4. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив із урахуванням вимог статті 167 Господарського процесуального кодексу України протягом 15 днів з дня отриманні відповіді на відзив. Докази надіслання копії відповіді на відзив та доданих до неї документів відповідачу надати до суду.

          5. Встановити відповідачу строк для надання заперечень, із урахуванням вимог статті 167 Господарського процесуального кодексу України, протягом 15 днів з дня отриманні відповіді на відзив. Докази надіслання копії заперечень на відповідь на відзив та доданих до них документів позивачу надати до суду.

          6. Встановити відповідачу у відповідності до частини 4 статті 176  Господарського процесуального кодексу України строк для подання заяви із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом 5 днів з дня отримання даної ухвали.

          7. Роз`яснити відповідачу, що в разі ненадання у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

          8. Ухвалу направити на електронні поштові адреси сторін, що фігурують у матеріалах справи.

          Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/sud5006/.   

          Ухвала набрала чинності з моменту її підписання 03.11.2022 та оскарженню не підлягає.                                            


       Суддя                                                                                                           Ю.В. Бокова

          

             


  • Номер:
  • Опис: Про спонукання вчинити певні дії
  • Тип справи: Затвердження мирової угоди (у т.ч. на стадії виконання рішення) (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 905/817/22
  • Суд: Господарський суд Донецької області
  • Суддя: Бокова Юлія Валеріївна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 05.12.2022
  • Дата етапу: 05.12.2022
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація