Справа №22ц -370//09 Головуючий в 1 інстанції: Пікула Н.В.
Категорія: 48 Доповідач: Веремчук Л.М.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
6 квітня 2009 року м. Луцьк
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:
головуючого - судді Мудренко Л.І.
суддів - Веремчук Л.М., Русинчука М.М.
при секретарі - Губарик К.А.
з участю:
позивача ОСОБА_1
відповідачів ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про зменшення розміру аліментів за апеляційною скаргою відповідача ОСОБА_3 на рішення Володимир-Волинського міського суду від 5 лютого 2009 року ,-
в с т а н о в и л а:
Рішенням Володимир-Волинського міського суду від 5 лютого 2008 року задоволено позов ОСОБА_1 Зменшено розмір аліментів, які стягуються з нього на підставі постанови Володимир-Волинського міського суду від 25.11.2002 року на користь ОСОБА_3 на утримання дочки ОСОБА_4 з ј частки до 1/8 частки від заробітку, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. В решті позову відмовлено.
В апеляційній скарзі відповідач ОСОБА_3, покликаючись на неповне дослідження доказів по справі і невідповідність висновків суду обставинам справи, просила змінити рішення місцевого суду в частині зменшення розміру аліментів, які стягуються на її користь з ј частки до 1/6 частки від заробітку ОСОБА_1
В решті рішення суду не оскаржується.
Колегія суддів апеляційного суду, розглянувши апеляційну скаргу в межах її доводів, дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення із слідуючих мотивів.
Судом першої інстанції встановлено, що постановою від 25.11.2002 року Володимир-Волинського міського суду Волинської області постановлено стягувати з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання дочки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі ј частини заробітку ; рішенням того ж суду від 24.11.2008 року стягнуто з нього аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання дочки ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 та сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 в розмірі ј частини усіх видів його заробітку.
Відповідно до ч.1 ст.192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду, може бути згодом зменшено або збільшено за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров”я когось із них.
Місцевим судом встановлено, і це підтверджено матеріалами справи, що в зв»язку з стягненням з позивача аліментів на дітей від другого шлюбу, змінилось матеріальне становище позивача. За даними лікарсько-консультаційної комісії Володимир-Волинської ЦРЛ (а.с.17) вбачається погіршення його стану здоров»я.
Крім того, вирішуючи питання про зменшення розміру аліментів на дитину від першого шлюбу місцевим судом вірно враховано ту обставину, що всі діти позивача повинні бути рівні в матеріальному забезпеченні. А тому прийшов до вірного висновку про зменшення розміру аліментів які апелянт сплачує на дитину від першого шлюбу.
Враховуючи наведені обставини, колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції на підставі встановлених в судовому засіданні фактів, що підтверджуються належними доказами, правильно визначено правовідносини між сторонами і застосовано норми матеріального права, що регулюють ці правовідносини. В апеляційній скарзі не наведено доводів для спростування висновків суду.
Інших доводів, які б вказували на неправильність оскаржуваного рішення, в апеляційній скарзі не наведено.
Виходячи з меж апеляційного розгляду визначених ст.303 ЦПК України, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування ухваленого у даній справі судового рішення.
Рішення постановлене з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування чи зміни не вбачається.
Керуючись ст.ст.307,308,313,314,315 ЦПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу відповідача ОСОБА_3 відхилити.
Рішення Володимир-Волинського міського суду від 5 лютого 2009 року в даній справі залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили ухвалою апеляційного суду.
Судді: