Судове рішення #481493031

10 листопада 2022 року

Справа № 932/6777/22

Провадження № 1-кс/932/3280/22



У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


10 листопада 2022 року м. Дніпро

Слідчий суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши в приміщенні суду в м. Дніпрі клопотання слідчого слідчого відділу Дніпровського РУП ГУНП в Дніпропетровській області, старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 , погоджене із прокурором Центральної окружної прокуратури м. Дніпра ОСОБА_5 по кримінальному провадженню внесеному до ЄРДР №12022041030002034 від 31.10.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України про проведення обшуку, -


ВСТАНОВИВ:

В провадження слідчого судді Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська надійшло вищевказане клопотання, в якому слідчий просить надати дозвіл на проведення обшуку за адресою АДРЕСА_1 , з метою виявлення та фіксації обставин кримінального правопорушення.

Клопотання обґрунтоване тим, що в провадженні СВ ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області перебуває кримінальне провадження, відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12022041030002034 від 31.10.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України.

У ході проведення досудового розслідування по даному кримінальному провадженню було встановлено, що на території міста Дніпра та Дніпропетровської області здійснює діяльність група невстановлених осіб, які здійснюють збут психотропних речовин та наркотичних засобів шляхом так званих «закладок», використовуючи при цьому телеграм- магазин « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Відповідно до інформування, що надійшло з відділу карного розшуку Дніпровського РУП, що до вчинення вказаного кримінального правопорушення є причетними ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , які проживають за адресою: АДРЕСА_1 .

Крім того, допитані у ході досудового розслідування свідки підтвердили, що ОСОБА_6 та ОСОБА_7 займаються незаконним збутом психотропних речовин та наркотичних засобів, які незаконно зберігають з метою подальшого збуту та безпосередньо збувають вказані речовини.

Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно право власності на домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстровано за ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 .

З цією метою слідство вважає за необхідне провести обшук за адресою: АДРЕСА_1 , з метою попередження злочинної діяльності та перевірки відомостей про причетність останнього до скоєння вищевказаного кримінального правопорушення.

В судовому засіданні слідчий заявлене клопотання підтримав в повному обсязі. Навів обставини викладені в клопотанні та просив клопотання задовольнити.

Розглянувши клопотання, дослідивши додані до нього матеріали, перевіривши наявність правових підстав для проведення обшуку іншого володіння особи, слідчий суддя доходить до таких висновків.

Відповідно до ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якої метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.

Згідно положень ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Метою проведення обшуку в даному випадку є виявлення та фіксація відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а також відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення.

Кримінальний процесуальний кодекс України передбачає виключний перелік процесуальних джерел доказів, а тому здобуті іншим шляхом фактичні дані не зможуть бути використані як допустимі докази.

Статтею 30 Конституції України гарантується кожному недоторканість житла чи іншого володіння особи. Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду. У невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, можливий інший, встановлений законом, порядок проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду і обшуку.

Отже, обмеження права на недоторканість житла чи іншого володіння особи можливе для досягнення легітимної мети і захисту суспільних інтересів, зокрема, у разі наявності достатніх даних про вчинення особою кримінального правопорушення (злочину).

Відповідно до ст. 91 КПК України, сама подія кримінального правопорушення підлягає доказування, яке полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.

Допитані в ході досудового розслідування свідки зазначали, що хлопець на ім?я ОСОБА_13 , котрий мешкає за адресою АДРЕСА_1 здійснює продаж наркотичних засобів, котрі придбає на телеграм платформі «Dorc».

При пред?явленні особи для впізнання за фотознімками, свідки вказали на фото на котрому зображений ОСОБА_7 .

Разом з тим, згідно ст. 84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, процесуальними джерелами яких можуть бути показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Одним з таких порядків є саме проведення обшуку, який відповідно до ст. 234 КПК України проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення.

Метою проведення обшуку в даному випадку є виявлення та фіксація відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а саме відшукання та вилучення наркотичних та психотропних речовин..

Кримінальний процесуальний кодекс України передбачає виключний перелік процесуальних джерел доказів, а тому здобуті іншим шляхом фактичні дані не зможуть бути використані як допустимі докази.

Враховуючи викладене, з метою проведення повного, всебічного та неупередженого досудового розслідування у вищевказаному кримінальному провадженні, у зв`язку з тим, що є обґрунтовані підстави вважати, що ОСОБА_7 , 1976 року народження, має безпосередню причетність до вчинення даного кримінального правопорушення, з урахуванням того, що останній мешкає за адресою АДРЕСА_1 , а також беручи до уваги те, що іншим чином, тобто у порядку, встановленому КПК України, отримати зазначені речі , а також відомості, які мають значення для даного кримінального провадження і можуть бути доказами не можливо, при цьому, не викликаючи у подальшому, жодних сумнівів під час їх оцінки з точки зору належності та допустимості.

Вищевказані речі неможливо отримати у інший спосіб, ніж відшукання їх в ході проведення обшуку, оскільки вони будуть переховані у інше місце, або знищені.

Згідно до відомостей з державного реєстру речових прав на нерухоме майно за адресою АДРЕСА_1 , зареєстровано за ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 .

Згідно ст. 480 КПК України, до суб`єкта та приміщення, де буде проводитись обшук, особливий порядок кримінального провадження не належить.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 234-236, 371-372 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, -


ПОСТАНОВИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати слідчим слідчого відділу Дніпровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_4 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 групі прокурорів Центральної окружної прокуратури міста Дніпра Дніпропетровської області ОСОБА_5 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 - дозвіл на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстровано за ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , де мешкає ОСОБА_7 , з метою отримання відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а саме - відшукання та вилучення наркотичних засобів та психотропних речовин.

Строк дії ухвали складає один місяць, тобто ухвала діє до 10.12.2022 року включно.

З цієї ухвали виготовлено лише дві копії.

Ухвала оскарженню не підлягає.




Слідчий суддя ОСОБА_1

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація