Справа № 22ц -352/09 Головуючий у 1 інстанції Савицька Н.В.
Категорія: 79 Доповідач: Мудренко Л.І.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ __________________________________________________________
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 квітня 2009 року м.Луцьк
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:
головуючого - судді Мудренко Л.І.
суддів - Веремчук Л.М., Русинчука М.М.
при секретарі - Губарик К.А.
з участю заявника ОСОБА_1
представника заявника ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за скаргою ОСОБА_3 на постанови головного державного виконавця Першого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції про відкриття виконавчого провадження в справі за позовом Луцької міської ради до ОСОБА_3 про примусове звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки шляхом знесення самочинно побудованої огорожі за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на ухвалу Луцького міськрайонного суду від 2 лютого 2009 року,
в с т а н о в и л а :
Ухвалою Луцького міськрайонного суду від 2 лютого 2009 року в задоволенні скарги ОСОБА_3 на постанови державного виконавця Першого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції ОСОБА_4 про відкриття виконавчого провадження від 23.05.2008 року в цивільній справі за позовом Луцької міської ради до ОСОБА_3 про примусове звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки шляхом знесення самочинно побудованої огорожі відмовлено.
В апеляційній скарзі заявник ОСОБА_1 просить скасувати вказану ухвалу суду та задовольнити його скаргу, визнавши постанови головного державного виконавця від 23.05.2008 року про відкриття двох виконавчих проваджень неправомірними. Апелянт вважає, що суд не взяв до уваги положення Інструкції про проведення виконавчих дій щодо порядку та умов здійснення виконавчого провадження. Вважає, що оскільки у виконавчому документі відсутні точні координати земельної ділянки, не можливо виконати рішення суду без звернення державного виконавця за його роз'ясненням.
Заслухавши пояснення заявника ОСОБА_1 та його представника ОСОБА_2, які апеляційну скаргу підтримали з наведених у ній підстав, перевіривши матеріали справи, колегія суддів прийшла до висновку, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з наступних підстав.
2
Судом встановлено, що 23.05.2008 року державний виконавець Першого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції ОСОБА_4 відкрив виконавчі провадження з примусового виконання рішення Луцького міськрайонного суду від 16.01.2008 року, яким зобов'язано ОСОБА_1 звільнити самовільно зайняту земельну ділянку площею 60 кв.м. шляхом знесення самочинно побудованої огорожі, та стягнено з відповідача судові витрати на користь позивача Луцької міської ради.
Встановлено, що постанови про відкриття виконавчого провадження від 23.05.2008 року ОСОБА_1 отримав 27.05.2008 року через поштову скриньку.
Доводи заявника про незаконність оскаржених постанов державного виконавця з тих підстав, що постанови не були вручені йому простими чи рекомендованими листами, є безпідставними, оскільки вказані постанови ОСОБА_1 отримав їх особисто через поштову скриньку.
Статтею 28 Закону України «Про виконавче провадження» надано право державному виконавцю, а також сторонам виконавчого провадження право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про роз'яснення відповідного рішення чи змісту документа, якщо резолютивна частина рішення, викладена у виконавчому документі, є незрозумілою.
Твердження заявника про порушення даної норми закону державним виконавцем, оскільки останній не звернувся до суду за роз'ясненням рішення суду від 16.01.2008 року, так як у виконавчому документі не зазначено точних координат земельної ділянки площею 60 кв.м., не заслуговують на увагу, оскільки з пояснень державного виконавця вбачається, що рішення йому зрозуміле, підстав для звернення за його роз'ясненням не має. Крім того заявник міг сам скористатися наданим йому правом щодо роз'яснення судового рішення.
Правильним є висновок суду, що відсутність у постанові про відкриття виконавчого провадження встановленого державним виконавцем строку для добровільного виконання рішення суду не дає підстав для визнання її неправомірною, оскільки не звільняє заявника від виконання рішення. До того ж у заявника було достатньо часу добровільно виконати судове рішення з моменту набрання рішенням законної сили і до видання виконавчого документа про його примусове виконання.
За таких обставин, суд першої інстанції обґрунтовано відмовив заявнику у визнанні неправомірними постанов державного виконавця від 23.05.2008 року про відкриття виконавчого провадження.
Отже, оскаржувана ухвала суду першої інстанції постановлена з додержанням вимог закону, підстав для її скасування колегія суддів не вбачає.
Керуючись ст.ст. 307, 312 - 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу заявника ОСОБА_3 відхилити.
Ухвалу Луцького міськрайонного суду від 2 лютого 2009 року в даній справі залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання ухвалою законної сили.
Головуючий
Судді