УКРАЇНА АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
Іменем України
25 січня 2007 року колегія суддів судової палати у цивільних справах
апеляційного суду Житомирської області в складі:
головуючого - судді Матюшенка І.В.
суддів: Жизневської А.В., Малахової Н.М.
при секретарі судового
засідання Кульчицькій І.В.
з участю: позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі
апеляційну скаргу Житомирського обласного військового комісаріату (далі -
облвійськкомат) на постанову Бердичівського міськрайонного суду від 18
вересня 2006 року у справі за позовом ОСОБА_1 до
облвійськкомату про проведення перерахунку пенсії та стягнення
заборгованості з пенсійного забезпечення,
встановила:
У червні 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом, у якому просив визнати за ним право на перерахунок щомісячного підвищення пенсії, як учаснику бойових дій, виходячи із фактичного розміру мінімальної пенсії за віком та зобов'язати Житомирський ОВК провести перерахунок розміру щомісячного підвищення пенсії, як учаснику бойових дій, і виплатити йому заборгованість по пенсії в розмірі 10543 грн. 74 коп. Також просив зобов'язати облвійськкомат в подальшому виплачувати підвищення до пенсії, як учаснику бойових дій, виходячи із фактичного розміру мінімальної пенсії за віком.
На обґрунтування позову зазначав, що йому, як учаснику бойових дій та пенсіонеру Міністерства оборони України, в порушення ст.15 Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" невірно нараховується та виплачується пенсія, а саме - підвищення пенсії розраховується не з мінімальної пенсії за віком, а з суми 19 грн. 91 коп.
Постановою Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 18 вересня 2006 року зобов'язано облвійськкомат провести перерахунок пенсії позивачу, як учаснику бойових дій, починаючи з вересня 1999 року по 30 червня 2006 року, з урахуванням 150% від мінімальної пенсії за віком та виплатити за вказаний час різницю недоплаченої пенсії в розмірі 10721 грн. 58коп.
Справа № 22а/41 Головуючий у суді 1 -ї інстанції Зайцев А.В.
Категорія 38 Суддя-доповідач Матюшенко І.В.
У поданій апеляційній скарзі апелянт просить визнати вказану постанову нечинною та закрити провадження у справі, посилаючись на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права.
Апеляційна скарга підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач є учасником бойових дій, пенсіонером Міністерства оборони України.
У відповідності до п/п „е" п.2 постанови Кабінету Міністрів України від З січня 2002 року № 1 „Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету" з послідуючими змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2003 року № 1350 „Про підвищення рівня пенсійного забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" розрахунок підвищень, передбачених Законом України „ Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" під час призначення та перерахунку пенсій відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", провадиться виходячи з мінімальної пенсії за віком - 19 грн. 91 коп. Саме з цієї суми позивачу, як учаснику бойових дій, виплачувалася надбавка до пенсії (а.с. 11-15).
Роз'яснення з спірного питання містяться в п. 13 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 квітня 2005 року № 8.
Крім того, з 01 січня 2006 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" за п. 22 ст.12 якого, підвищення пенсій ветеранам війни, обчислюється в процентах від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Оскільки відповідачем не були порушені вимоги діючого законодавства при виплаті позивачу надбавки до пенсії то позовні вимоги є безпідставними, а тому, висновок суду першої інстанції про їх обґрунтованість є помилковим.
За таких обставин, коли постанова суду першої інстанції прийнята з порушенням норм матеріального права, вона підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про відмову у задоволені позову.
Керуючись ст. ст. 198, 202, 205, 207 КАС України, колегія суддів,
постановила:
Апеляційну скаргу Житомирського обласного військового комісаріату задовольнити частково.
Постанову Бердичівського міськрайонного суду від 18 вересня 2006 року скасувати, ухваливши нову постанову про відмову в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1.
Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня її складення.