Судове рішення #4816329

Справа № 2-2319/09


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И


28 квітня 2009 року     Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська

У складі:     головуючого судді                  Якименко Л.Г.

              при секретарі                      Купецькій Г.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовомОСОБА_1 доОСОБА_2, третя особа Четверта дніпропетровська державна нотаріальна контора, про визначення часток у спільній сумісній власності на квартиру, -


В С Т А Н О В И В:


    Позивачка звернулася до суду з даним позовом до відповідача про визначення часток співвласників у спільній сумісній власності на квартиру.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивачка посилається на те, що згідно з дублікатом свідоцтва про право власності на житло від 14.11.2000 року, виданим Виконкомом Дніпропетровської міської ради на підставі розпорядження №4/1082-95 від 28.08.1995 року, квартираАДРЕСА_1 на праві спільної сумісної власності належитьОСОБА_2 та ОСОБА_3. Частки у спільному майні між співвласниками квартири ані договором, ані іншим способом не визначалися.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року померлаОСОБА_3, актовий запис №771 від 30.04.2008 року. Після її смерті відкрилася спадщина на належне майно, що складається з її частки у квартирі АДРЕСА_1. Спадкоємцями першої черги за законом після ОСОБА_3 є її діти – сторони по справі ОСОБА_1 та ОСОБА_2.

Нотаріальна контора відмовила позивачці у видачі свідоцтва про право на спадщину після ОСОБА_3, посилаючись на те, що нотаріус може видати свідоцтво про право на спадщину після смерті одного або двох учасників спільної сумісної власності лише після виділення (визначення) частки померлого (померлих) у спільному майні. У правовстановлюючих документах на квартиру АДРЕСА_1 відсутні ідеальні частки співвласників.

    Відповідно до ст. 370 ЦК України, частки в праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників чи законом, тому позивач просив суд визначити, що кожному із співвласників у квартирі АДРЕСА_1: ОСОБА_2 та ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, - належить по 1/2 частині.

У судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги у повному обсязі.

    Відповідач проти позову не заперечував.

Представник третьої особи – Четвертої дніпропетровської державної нотаріальної контори просив справу слухати без його участі, рішення постановити на розсуд суду, про що надав до суду письмову заяву.

    Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали цивільної справи, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.

У судовому засіданні встановлено, що згідно з дублікатом свідоцтва про право власності на житло від 14.11.2000 року, виданим Виконкомом Дніпропетровської міської ради на підставі розпорядження №4/1082-95 від 28.08.1995 року, квартира АДРЕСА_1 на праві спільної сумісної власності належить ОСОБА_2 та ОСОБА_3. Частки у спільному майні між співвласниками квартири ані договором, ані іншим способом не визначалися.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_3, актовий запис №771 від 30.04.2008 року. Після її смерті відкрилася спадщина на належне майно, що складається з її частини у квартирі АДРЕСА_1. Спадкоємцями першої черги за законом після ОСОБА_3 є її діти – сторони по справі ОСОБА_1 та ОСОБА_2.


    Оскільки нотаріус відмовив позивачці у видачі свідоцтва про право на спадщину після ОСОБА_3  посилаючись на те, що може видати свідоцтво про право на спадщину після смерті одного або двох учасників спільної сумісної власності лише після виділення (визначення) частки померлого (померлих) у спільному майні, та враховуючи, що відповідно до ст. 370 ЦК України, частки в праві спільної сумісної власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників чи законом, тому суд вважає за необхідне визначити, що кожному із співвласників у квартирі АДРЕСА_1: ОСОБА_2 та ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, - належить по 1/2 частині.

Також суд вважає за необхідне скасувати державну реєстрацію права спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1.

    Керуючись ст.ст. 10, 60, 212, 215 ЦПК України, ст.ст. 358, 370, 379, 382 ЦК України, суд, –


В И Р І Ш И В:


Визначити ідеальні частки співвласників квартири АДРЕСА_1 та зазначити, що ОСОБА_2 на праві власності належить ? частина квартири АДРЕСА_1, ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, - ? частина квартири АДРЕСА_1.


Скасувати державну реєстрацію права спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1.


    Про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано заяву протягом десяти днів з дня його оголошення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.



    Суддя:                 підпис


    Копія вірна:                         Ю.Ю. Буденко        


    Голова суду:                         І.В. Дяченко                            

    Рішення не було оскаржено, набрало чинності 12.05.2009 року, оригінал рішення знаходиться в матеріалах справи №2-2319/09.    


    Голова суду:                         І.В. Дяченко

           










Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація