- Відповідач (Боржник): Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області
- Позивач (Заявник): Козак Леонід Васильович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позову без розгляду
21 листопада 2022 року Справа № 320/10442/22
Суддя Київського окружного адміністративного суду Марич Є.В., розглянувши заяву позивача про залишення позовної заяви без розгляду у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління пенсійного фонду України у Львівській області, в якому просить суд:
- визнати протиправним рішення відповідача від 11.10.2022р. №103650008454 щодо відмови у призначенні пенсії за віком та не зарахування до страхового стажу періоду роботи з 22.11.1989р. по 19.03.1992р.; з 26.03.1992р. по 24.09.1992р.;
- зобов`язати відповідача призначити та виплатити позивачу пенсію за віком з дати первинного звернення із відповідною заявою - 04.10.2022р., зарахувавши до страхового стажу періоду роботи з 22.11.1989р. по 19.03.1992р.; з 26.03.1992р. по 24.09.1992р.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 14.11.2022р. відкрито провадження у адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.
18.11.2022р. від позивача до суду надійшла заява про залишення позовної заяви без розгляду.
Розглянувши вказану заяву суд звертає увагу на те, що позивач, на підставі ч. 3 ст. 9 КАСУ, наділений процесуальним законом правом вільного розпорядження своїми вимогами на власний розсуд.
Згідно із п. 5 ч. 1 ст. 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
Заява про залишення позовної заяви без розгляду розцінюється судом як використання диспозитивного права на вільне розпорядження своїми вимогами на власний розсуд в межах даного адміністративного провадження, тому поданий позов підлягає поверненню.
Згідно положень ч. 9 ст. 205 КАС України, суд розглядає клопотання у письмовому провадженні.
Звернення до суду із заявою про залишення позовної заяви без розгляду, відповідно до принципу диспозитивності, передбачає право позивача (його представника) на порушення провадження в суді та право розпорядження своїми вимогами на свій розсуд. Отже, підстави для відмови у задоволенні цієї заяви законодавством не передбачені, оскільки це є безумовним правом особи, яка звернулася до суду з позовом.
Виходячи з вищенаведеного, так як заява не суперечить вимогам закону та не порушує права і законні інтереси сторін, суд приходить висновку про наявність підстав для її задоволення та, відповідно, повернення позивачу позовної заяви з усіма доданими до неї матеріалами.
При цьому, згідно з положеннями частини 3, 4 статті 240 КАС України про залишення позову без розгляду суд постановляє ухвалу. Особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
На підставі викладеного, керуючись статями 44, 47, 240 КАС України, суд
у х в а л и в:
1. Залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення.
2. Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами, - надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Марич Є.В.
- Номер: П/320/10442/22
- Опис: про визнання протиправним та скасування рішення
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 320/10442/22
- Суд: Київський окружний адміністративний суд
- Суддя: Марич Є.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.11.2022
- Дата етапу: 21.11.2022