Судове рішення #481839703

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

У Х В А Л А

28 листопада 2022 року м. Київ № 640/20413/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Каракашьяна С.К., розглянувши заяву позивача про виправлення описки в судовому рішенні в адміністративній справі

за позовомОСОБА_1

до Північного Київського територіального управління Національної гвардії України (Військова частина НОМЕР_1 )

провизнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії,


ВСТАНОВИВ:

Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 25.01.2021 у справі №640/20413/20 позов ОСОБА_1 задоволено: визнати протиправною бездіяльність Північного Київського територіального управління Національної гвардії України (Військова частина НОМЕР_1 ) щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 грошової компенсації невикористаної додаткової відпустки як учаснику бойових дій за 2015-2019 роки, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби; зобов`язано Північне Київське територіальне управління Національної гвардії України (Військова частина НОМЕР_1 ) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову компенсацію невикористаної додаткової відпустки як учаснику бойових дій за 2015-2019 роки, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби.

02 серпня 2021 року Окружним адміністративним судом м. Києва виданий виконавчий лист у справі №640/20413/20.

В подальшому, від позивача надійшла заява про виправлення описки у судовому рішенні, в якому заявник просить суд: «виправити описки в рішенні суду, в п.2 резолютивної частини, а саме: Визнати протиправною бездіяльність Північного Київського територіального управління Національної гвардії України щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 грошової компенсації за відпустки, як учаснику бойових дій за період з 2015 року по 2019 рік, виходячи із останнього виплаченого розміру місячного грошового забезпечення (за лютий 2019 року), на день звільнення з військової служби».

Розглянувши заяву позивача про виправлення описки, суд зазначає наступне.

Відповідно до частин першої та другої статті 253 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.

Питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження. У разі необхідності суд може розглянути питання внесення виправлень у судове рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.

Поряд з цим, суд зазначає, що поняття описки і очевидної арифметичної помилки, визначає, що опискою слід вважати помилку, що порушує правила граматики, синтаксису, пунктуації, нумерації, що мають вплив на зміст судового рішення та його виконання. Так, суд може допустити помилку у найменуванні органу чи особи, у назві та реквізитах рішення, яке визнано протиправним, тощо.

Очевидною арифметичною помилкою є порушення правил арифметики при розрахунках завданої шкоди, невиплаченої зарплати тощо. Така помилка може призвести до неправильного визначення розміру задоволення позовних вимог грошового характеру.

Під опискою необхідно розуміти помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може ускладнити виконання судового рішення. Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття. При цьому, виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер.

Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (постанові або ухвалі), суд усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.

В даному випадку, внесення виправлень, на які вказує позивач змінюють зміст прийнятого рішення, що не може вважатися опискою чи очевидними арифметичними помилками в розумінні Кодексу адміністративного судочинства України.

Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, суд не вбачає законодавчо передбачених підстав для задоволення заяви позивача та внесення означених виправлень до рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 25.01.2021 у справі №640/20413/20, з вищенаведених підстав.

Керуючись статтями 241, 246, 253 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -


У Х В А Л И В:

1. Відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні Окружного адміністративного суду м. Києва від 25.01.2022 у справі №640/20413/20.


Ухвалу суду про внесення виправлень у судове рішення чи відмову у внесенні виправлень може бути оскаржено (ч. 4 статті 253 Кодексу адміністративного судочинства України).

Ухвала може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення у порядок, визначений статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України.



Суддя С.К. Каракашьян


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація