Справа 2-1098/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.04.2009 р. м. Саки
Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі
головуючого судді Бондарева Р.В.
при секретарі Костюковій О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні позов ОСОБА_1 до ВАТ „Крименерго” про визнання незаконним дії по відключенню електроенергії, стягнення моральної шкоди, спонукання підключити до електроенергії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до ВАТ „Крименерго” про визнання незаконними дій працівників ВАТ „Крименерго” по відключенню його квартири АДРЕСА_1 незаконним, спонукання підключити квартиру до електроенергії, стягнення моральної шкоди в сумі 1500 грн. Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що 09.02.2009 р. працівники ВАТ «Крименерго» без попереднього повідомлення, за відсутності заборгованості за спожиту електроенергію, відключили його квартиру від електроенергії. Квартиру було підключено лише після оплати витрат за підключення та звернення до суду з вказаним позовом. Вважає вказані дії незаконними, а тому просить позов задовольнити.
В судовому засіданні позивач підтримав свої вимоги.
Представник ВАТ «Крименерго» з позовом не погодився, оскільки квартиру відповідача було відключено від електроенергії без повідомлення не внаслідок заборгованості по сплаті за спожиту енергію, а за розкрадання електроенергії, яке було виявлено ще 16.02.2007 р. З того часу позивач завдану шкоду в розмірі 5878 грн. не відшкодував, рішення про нарахування суми збитків не спростував. Вважає, що дії працівників ВАТ «Крименерго» є законними та такими, що відповідають п. 35 Правил користування електроенергією для населення.
Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд не знаходить підстав для задоволення позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що 16.02.2007 р. за місцем проживання позивача встановлено порушення правил користування електроенергією, яке виразилося у влаштуванні позаоблікової розетки, електроенергія таким чином споживалася, але не враховувалася. За вказаним фактом складено акт про порушення правил користування, який розглянуто комісією 20.02.2007 р. та розраховано суму збитків в розмірі 5878 грн.
У 2007 р. ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом про визнання рішення про нарахування суми збитків незаконним, однак судом у задоволенні позову відмовлено.
Таким чином, розмір збитків як саме і факт виявленого порушення позивачем не спростовані та не визнані незаконними.
Відповідно до п. 48 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою КМ України № 1357 від 26.07.1999 р. споживач несе відповідальність за порушення правил користування електричною енергією, розкрадання енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку. Вказана відповідальність також передбачена договором від 14.12.2000 р., який укладено між сторонами.
Згідно з п. 35 Правил енергопостачальник має право відключити споживача у разі самовільного підключення до електричної енергії, розкрадання електричної енергії, навмисного пошкодження приладу обліку та зриву пломби, порушення термінів сплати за спожиту електричну енергію, неоплати за встановлення нового приладу обліку, невиконання припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії, зниження показників якості електричної енергії з вини споживача.
Враховуючи вказані норми Правил не передбачено обов’язку ВАТ «Крименерго» попереджати абонента про відключення у разі розкрадання електричної енергії.
Обов’язок попередити про наступне відключення передбачено п. 27 Правил, однак в цьому пункті ідеться про випадки несплати за спожиту електроенергію, а не про випадки її розкрадання і яке наслідок відшкодування збитків.
Доводи позивача про те, що його квартиру одразу після виявленого порушення не відключили від електроенергії, не може бути підставою для задоволення позову, оскільки своїми правами, у тому числі на відключення, відповідач користується на власний розсуд самостійно. Право на відключення від електроенергії у відповідача виникло в момент встановлення розкрадання електроенергії, тобто з 16.02.2007 р.
Враховуючи викладене у сукупності, суд не знаходить підстав для задоволення позову.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 217, 218 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до ВАТ „Крименерго” про визнання незаконним дії по відключенню електроенергії, стягнення моральної шкоди, спонукання підключити до електроенергії – відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до судової палати по цивільних справах Апеляційного суду АР Крим через Сакський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Головуючий:
- Номер: 6/328/52/18
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1098/09
- Суд: Токмацький районний суд Запорізької області
- Суддя: Бондарев Р.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.09.2018
- Дата етапу: 02.11.2018