Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #482343048

Справа № 156/871/22

Провадження № 2/156/317/22

Рядок статзвіту 35


У х в а л а

про залишення позовної заяви без руху

28 грудня 2022 року суддя Іваничівського районного суду Волинської області Бєлоусов А.Є., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 (представниця позивача – адвокат Назарук Юлія Володимирівна) до Виробничого управління житлово-комунального господарства, треті особи на стороні відповідача: ОСОБА_2 , Іваничівська селищна рада Володимирського району Волинської області, про забезпечення здійснення водопостачання та водовідведення, додані до заяви матеріали,


ВСТАНОВИВ:


До Іваничівського районного суду Волинської області 27.12.2022 надійшла позовна заява ОСОБА_1 (представниця позивача – адвокат Назарук Юлія Володимирівна) до Виробничого управління житлово-комунального господарства, треті особи на стороні відповідача: ОСОБА_2 , Іваничівська селищна рада Володимирського району Волинської області, про забезпечення здійснення водопостачання та водовідведення.

Відповідно до ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин. Суди розглядають справи в порядку позовного (загального або спрощеного), наказного та окремого провадження (ч.2 ст. 19 ЦПК України).

Зі змісту поданої заяви вбачається наявність спору про право, що виник між позивачем та відповідачем у сфері житлових правовідносин з приводу забезпечення належного водопостачання та водовідведення в квартирі позивача. Отже, справа за заявою ОСОБА_1 має розглядатись судом в порядку позовного провадження (розд. ІІІ ЦПК України).

Згідно зі ст. 175 ЦПК України позов пред`являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.

За змістом ст. 175 ЦПК України позовна заява подається в письмовій формі та повинна містити:

       1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

       2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;

       3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

       4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

       5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

       6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

       7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

       8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

       9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;

       10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб (ч.1 ст. 177 ЦПК України).

До позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону (ч.4 ст. 177 ЦПК України).


Позовна заява ОСОБА_1 не містить інформації щодо офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти позивача; при цьому не зазначено про відсутність у позивача таких засобів зв`язку.

Позовна заява не містить інформації щодо офіційних електронних адрес та адрес електронної пошти відповідача, третіх осіб на стороні відповідача, інформації щодо реєстраційного номеру облікової картки платника податків третьої особи ОСОБА_2 ; при цьому не зазначено, що позивачеві (представниці позивача) така інформація не відома.

Позовна заява не містить відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви; при цьому не вказано, що такі заходи не здійснювались.

Сторона позивача не зазначила доказів, які не можуть бути подані разом із заявою, не зазначила про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додані до заяви.

У позовній заяві відсутній попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

   До позовної заяви не додані копії документа про сплату позивачем суми судового збору, необхідних для направлення іншим учасникам справи (відповідачу та третім особам). При цьому за змістом ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються не лише з судового збору, але і з витрат, пов`язаних з розглядом справи (на професійну правничу допомогу; пов`язаних із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; пов`язаних з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; пов`язаних з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду).


З наведеного вбачається необхідність застосування до позовної заяви ОСОБА_1 наслідків, передбачених ст. 185 ЦПК України (залишення позовної заяви без руху, встановлення позивачу строку для усунення недоліків). Належним способом усунення недоліків є подання до суду уточненої редакції позовної заяви, яка міститиме всі відомості, передбачені нормами ст. 175 ЦПК України; виготовлення та подання до суду копій документів на підтвердження сплати позивачем суми судового збору.


Керуючись ст. 175,177,185 України, суддя


ПОСТАНОВИВ:


     Позовну заяву ОСОБА_1 (представниця позивача – адвокат Назарук Юлія Володимирівна) до Виробничого управління житлово-комунального господарства, треті особи на стороні відповідача: ОСОБА_2 , Іваничівська селищна рада Володимирського району Волинської області, про забезпечення здійснення водопостачання та водовідведення – залишити без руху.

Надати позивачу (представнику позивача) строк десять днів з дня отримання копії цієї ухвали судді для усунення зазначених недоліків.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві (ч.3 ст. 185 ЦПК України).

Ухвала оскарженню не підлягає.




Суддя  А. Є. Бєлоусов






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація