Справа №2-45 2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про задоволення позову про стягнення збитків, заподіяних розкраданням електроенергії у зв'язку з його визнанням у попередньому судовому засіданні
29 січня 2007 року м. Жашків
Жашківський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді - Шимчик Р.В.,
при секретарі - Середюк О.А.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Жашків цивільну справу за позовною заявою Жашківського РЕМ ВАТ "Черкасиобленерго" до ОСОБА_1 про стягнення збитків, заподіяних розкраданням електроенергії,
ВСТАНОВИВ:
Жашківський РЕМ ВАТ "Черкасиобленерго" звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення збитків, заподіяних розкраданням електроенергії.
В обгрунтування своїх позовних вимог позивач зазначає, що Жашківським районом електричних мереж, в порядку здійснення контролю за виконанням споживачами правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою KM України 26 липня 1999 року за №1357, 07 листопада 2006 року та 21 грудня 2006 року були виявлені факти розкрадання електроенергії громадянином ОСОБА_1, про що були складені відповідні акти за НОМЕР_2 та НОМЕР_1.
Споживач ОСОБА_1 порушив Правила користування електричною енергією і вчинив крадіжку електроенергії шляхом накидання дротів навантаження на лінію електропередач.
Незаконне використання електроенергії спричинило збитки на загальну суму 1827 грн 32 копійки.
Жашківський РЕМ направляв ОСОБА_1 рахунки для сплати в добровільному порядку заподіяних збитків, відповідно на суму 338 грн 63 копійки та 1488 грн 69 копійок, але до цього часу споживач вищевказані збитки не відшкодував.
В зв"язку з викладеним позивач звернувся до суду з даним позовом та просить стягнути з відповідача суму заподіяних збитків та судові витрати.
Відповідач позов визнав, при цьому пояснив, що дійсно мали місце факти розкрадання ним електроенергії шляхом накидання дротів на лінії електропередач, але він на даний час не може відшкодувати заподіяні збитки, так як не має коштів.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено, що 07 листопада 2006 року та 21 грудня 2006 року представниками Жашківського РЕМ складено акти за номерами НОМЕР_1 та НОМЕР_2 про виявлення фактів порушення громадянином ОСОБА_1 Правил користування електричною енергією для населення, а саме - накидання дротів навантаження на лінію електропередачі, які підписані представниками та відповідачем по справі(а.с. 4-5). Згідно рахунків за НОМЕР_3 та НОМЕР_4, ОСОБА_1, житель АДРЕСА_1, був увідомлений про необхідність відшкодування завданих ним РЕМ збитків, однак своїх зобов'язань не виконав. Причини невиконання таких зобов'язань правового значення для справи не мають.
У відповідності до ст.1166 ЦК України майнова шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Таким чином, визнання відповідачем пред"явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Згідно ст.88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 на користь Жашківського РЕМ витрати, понесені позивачем при зверненні з позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 130,174 ЦПК України, ст.ст. 1166 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Жашківського РЕМ ВАТ "Черкасиобленерго" до ОСОБА_1 про стягнення збитків, заподіяних розкраданням електроенергії задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Жашківського РЕМ ВАТ "Черкасиобленерго" 1827 (тисячу вісімсот двадцять сім) грн 32 копійки завданих збитків, спричинених розкраданням електроенергії.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Жашківського РЕМ ВАТ "Черкасиобленерго" 51 (п'ятдесят одну) гривню 00 копійок сплаченого державного мита та 30 (тридцять) гривень 00 копійок оплачених витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя Р.В. Шимчик