Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #482568681

Справа № 521/2223/22

Номер провадження:1-кп/521/1057/22

У Х В А Л А

ВСТУПНА ЧАСТИНА


21 листопада 2022 року Малиновський районний суд міста Одеси у складі:

головуючого судді                                                 ОСОБА_1

при секретарі                                                         ОСОБА_2

за участю прокурора

Малиновської окружної прокуратури

міста Одеси         ОСОБА_3

захисників – адвокатів         ОСОБА_4 ,

        ОСОБА_5

обвинувачених                                 ОСОБА_6 ,

ОСОБА_7

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Одесі обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30 вересня 2021 року за номером 42021163020000084, відносно ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 185 КК України, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 185, ч. 1 ст. 309 КК України, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 185, ч. 2 ст. 309 КК України, -


МОТИВУВАЛЬНА ЧАСТИНА:


Встановлені судом обставини та суть питання, що вирішується ухвалою, і за чиєю ініціативою воно розглядається:

В провадженні Малиновського районного суду міста Одеси перебуває обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30 вересня 2021 року за номером 42021163020000084, відносно ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 185 КК України, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 185, ч. 1 ст. 309 КК України, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 185, ч. 2 ст. 309 КК України.

Судом розглядається письмове клопотання прокурора про продовження ОСОБА_8 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

  Розгляд клопотання прокурора про продовження строку тримання під вартою здійснюється без участі обвинуваченого ОСОБА_8 , відповідно до Закону України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року та у зв`язку з тим, що в умовах запровадженого в Україні воєнного стану, військова частина НОМЕР_1 Національної гвардії України не має можливості залучити сили та засоби для конвоювання обвинувачених (підсудних) до суду.

Позиції сторін кримінального провадження:

Прокурор в судовому засіданні підтримав подане письмове клопотання, просив суд продовжити строк тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_8 оскільки ризики які були підставою для обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою не зменшились.

Адвокат ОСОБА_4 заперечував проти задоволення клопотання прокурора посилаючись на відсутність ризиків, та просив обрати більш м`який запобіжний захід.

Адвокат ОСОБА_5 підтримав думку свого колеги.

Обвинувачені погодились з позицією своїх адвокатів.

Клопотання розглядається судом під час введеного в Україні воєнного стану, а тому доставка конвойною службою осіб, які утримуються в Одеському слідчому ізоляторі, не здійснюється.

Учасники судового провадження не заперечували проти розгляду клопотання прокурора за відсутністю ОСОБА_8 .

Суд вважає за необхідне зазначити, що в подальшому при першій розумній можливості, судом будуть здійснені всі належні та розумні заходи задля забезпечення участі ОСОБА_8 в судовому засіданні та вирішення питання доцільності продовження строку тримання під вартою за участі останнього.

Мотиви, з яких суд виходив при постановлені ухвали, положення закону яким керувався суд.

       Вивчивши матеріали кримінального провадження, заслухавши учасників судового провадження, суд дійшов такого висновку.

        Строк тримання під вартою обвинуваченого ОСОБА_8 спливає 22 листопада 2022 року, однак до зазначеного часу закінчити судовий розгляд неможливо з об`єктивних причин.

Обвинуваченому ОСОБА_8 пред`явлено обвинувачення у вчиненні ряду злочинів, які є особливо тяжкими злочинами проти власності.

Під час вивчення мети для продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, судом встановлено, що заявлені прокурором ризики передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України, які були підставою для застосування найбільш суворого запобіжного заходу, не зменшились.

       Обставини злочину викладені в обвинувальному акті, поведінка обвинуваченого до вчинення правопорушення, свідчать про необхідність застосування певних заходів забезпечення кримінального провадження, які будуть адекватними порушеному праву на даній стадії процесу.

Підставою продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою є наявність на теперішній час обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_8 кримінальних правопорушень, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави суду вважати, що обвинувачений може здійснити дії направлені на переховування від органу досудового розслідування та суду, можливість незаконного впливу на потерпілих та інших обвинувачених у цьому кримінальному провадженні, вчинити нове аналогічне кримінальне правопорушення.

       Обставини, що враховуються при продовженні запобіжного заходу передбачені ст. 178 КПК України, також були перевірені судом.

Суд враховує особу обвинуваченого ОСОБА_8 обґрунтованість підозри, тяжкість покарання, що загрожує обвинуваченому у разі визнання його винуватими, вік та стан здоров`я обвинуваченого (об`єктивних відомостей про захворювання які перешкоджають його перебуванню у слідчому ізоляторі суду не надані), наявність місця мешкання в місті Одесі, соціальні зв`язки (одружений, утриманців немає), відсутність даних про працевлаштування, свідчить про відсутність засобів для існування. Також судом при продовженні строку тримання під вартою, враховано і те, що ОСОБА_8 будучи раніше засудженим за злочин проти власності, знову вчинив аналогічні злочини.

       При цьому суд вважає, що будь-яких даних про зменшення чи відсутність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, які можуть свідчити про необхідність зміни обвинуваченому запобіжного заходу на більш м`який ніж тримання під вартою, або про скасування запобіжного заходу, в судовому засіданні не встановлено.

Під час розгляду клопотання судом вивчалась можливість застосування відносно ОСОБА_8 більш м`якого запобіжного заходу для запобігання вищезазначених ризиків.

Однак, враховуючи існування ризиків, та з метою їх запобігання, а також забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків та оцінюючи сукупність наведених обставин, застосування більш м`яких запобіжних заходів, на даному етапі є неможливим.

Враховуючи викладені обставини, суд вважає, що існують відповідні та достатні підстави для продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Окрім того, суду не надано відомостей про те, що ОСОБА_8 у випадку зміни запобіжного заходу на більш м`який не буде переховуватись від суду та не вчинить інших кримінальних правопорушень. Вказані гарантії є необхідною умовою зміни запобіжного заходу у вказаному кримінальному провадженні.

Обставинами які є перешкодою для застосування до обвинуваченого ОСОБА_8 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою передбачених ч. 2 ст. 183 КПК України судом під час судового розгляду не встановлено.

Відповідно до ч. 3 ст. 183 КПК України слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою зобов`язаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим обов`язків, передбачених цим Кодексом, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.

Під час досудового розслідування, ухвалою слідчого судді Малиновського районного суду міста Одеси від 29 жовтня 2021 року ОСОБА_8 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та визначено розмір застави як альтернативний запобіжний захід у розмірі 80 прожиткових мінімумів для працездатної особи, що складає 181 600 гривень.

Відповідно ч.ч. 4, 5 ст. 182 КПК України, розмір застави визначається слідчим суддею, судом з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків та не може бути завідомо непомірним для нього.

При визначенні альтернативної міри запобіжного заходу, суд враховує обставини кримінального правопорушення, майновий стан обвинуваченого, тяжкість вчинених кримінальних правопорушень, строк тримання ОСОБА_8 під вартою (більше ніж один рік), та вважає необхідним зменшити розмір застави, та визначити її у розмірі 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 130000 гривень, оскільки саме такий розмір застави, у разі його внесення, відповідає критеріям пропорційності, є достатнім та таким, що здатний забезпечити запобіганню встановленим ризикам, виконання обвинуваченим покладених на нього обов`язків, передбачених ч.5 ст.194КПК України у даному кримінальному провадженні та буде помірним для обвинуваченого.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 199, 350, 372, 376 КПК України, - суд


РЕЗОЛЮТИВНА ЧАСТИНА


     Висновки суду:

       Клопотання прокурора Малиновської окружної прокуратури міста Одеси про продовження ОСОБА_8 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою – задовольнити частково.

Продовжити запобіжний захід у вигляді тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на строк 60 (шістдесят) днів.

Визначити розмір застави як альтернативної міри запобіжного заходу, достатнього для забезпечення виконання обвинуваченим ОСОБА_8 обов`язків передбачених КПК України у розмірі – 50 прожиткових мінімумів для працездатної особи, що складає 130 000 гривень.

       Обвинувачений або заставодавець мають право у будь який момент внести заставу. Обвинувачений звільняються з-під варти після внесення застави.

       У разі внесення застави, покласти на обвинуваченого ОСОБА_8 обов`язки строком на шістдесят днів, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України:

не відлучатись з місця постійного проживання без дозволу слідчого, прокурора або суду;

повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;

- утримуватися від спілкування з потерпілими, свідками, іншими особами з приводу обставин вчиненого кримінального правопорушення;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Роз`яснити ОСОБА_8 що відповідно до ч. ч. 8, 10, 11 ст. 182 КПК України, у разі невиконання обов`язків заставодавцем, а також, якщо обвинувачений, будучи належним чином повідомлений не з`явився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомив про причини своєї неявки, або якщо порушив інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору. У разі звернення застави в дохід держави слідчий суддя, суд вирішує питання про застосування до обвинуваченного запобіжного заходу у вигляді застави у більшому розмірі або іншого запобіжного заходу з урахуванням положень ч. 7 ст. 194 КПК України. Застава внесена обвинуваченим може бути повністю або частково звернена судом на виконання вироку в частині майнових стягнень. Застава внесена заставодавцем, може бути звернена судом на виконання вироку в частині майнових стягнень тільки за його згодою.

Копію ухвали направити до ДУ «Одеський слідчий ізолятор» для вручення ОСОБА_8 під розписку.

  Строк і порядок набрання ухвалою законної сили та її оскарження.

       Строк дії ухвали суду щодо продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою становить 60 (шістдесят) днів і обчислюється з моменту оголошення ухвали суду, тобто з 21 листопада 2022 року. Ухвала суду про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою припиняє свою дію 20 січня 2023 року.

       Ухвала суду щодо продовження запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала суду, постановлена в суді першої інстанції до ухвалення судового рішення по суті, може бути оскаржена в апеляційному порядку, протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Подання апеляційної скарги на ухвалу суду про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою, про зміну іншого запобіжного заходу на запобіжний захід у виді тримання під вартою або про продовження строку тримання під вартою, постановлену під час судового провадження в суді першої інстанції, не зупиняє судовий розгляд у суді першої інстанції.






Суддя                                                         ОСОБА_1












  • Номер: 11-кп/813/1060/23
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 521/2223/22
  • Суд: Одеський апеляційний суд
  • Суддя: Іщенко О.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 15.03.2023
  • Дата етапу: 15.03.2023
  • Номер: 11-кп/813/1060/23
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 521/2223/22
  • Суд: Одеський апеляційний суд
  • Суддя: Іщенко О.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 15.03.2023
  • Дата етапу: 16.03.2023
  • Номер: 11-кп/813/1060/23
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 521/2223/22
  • Суд: Одеський апеляційний суд
  • Суддя: Іщенко О.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 15.03.2023
  • Дата етапу: 03.04.2023
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація