Судове рішення #48283254


Справа № 2-о-3/2010.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 січня 2010 року Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області в складі

головуючого - судді Іванченка Я.М.

секретаря - Худорба Р.Г.

за участю

представника заявника - ОСОБА_1

розглянувши заяву ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією сім’ю. -

встановив:

ОСОБА_2 звернулась до суду з заявою про встановлення факту проживання однією сім’єю з померлим 01.12.2004 року ОСОБА_3 . Свою заяву мотивувала тим, що разом з ОСОБА_3 вона постійно проживала однією сім’єю з 1968 року, спільно вели господарство, будували будинок та ін. Встановлення даного факту необхідно їй для отримання свідоцтва про спадщину

В судовому засіданні представник заявниці ОСОБА_1 заяву підтримала з посилання на доводи викладені у заяві. Також доповнила, що встановлення даного факту необхідно заявниці для отримання спадщини покійного ОСОБА_3, який помер у 2004 році. Крім того доповнила, що у заявниці є четверо дітей від попереднього шлюбу, а також одна спільна із покійним дитина, які можуть бути спадкоємцями. Усі діти повнолітні. Спадщина складається з будинку з надвірними будівлями та земельної діляно.

В судове засідання представник заінтересованої особи Блистівської сільської ради Новгнрод- Сіверського району Чернігівської області не з'явився надав суду письмову заяву в якій не заперечував проти задоволення заяви.

Суд, заслухавши пояснення представника заявника та дослідивши наявні в матеріалах заяви письмові докази в їх сукупності, вважає, що заява підлягає залишенню без розгляду з наступних підстав.

Факт про встановлення якого просить заявниця дійсно має для неї юридичне значення.

Звергаючись до суду з заявою про встановлення факту проживання однією сім’єю заявник претендує на спадкове майно, яке залишилось після смерті ОСОБА_3 разом з тим на спадщину гіомберлорго можуть претендувати діти покійного в тому числі його рідний син.

Таким чином, при розгляді справи в порядку окремого провадження виник спір про право цивільне - право на спадщину.

У відповідності до ч. 6 ст. 235 ЦПК України, якщо при розгляді справи у порядку окремого провадження виник спір про право, суд залишає заяву без розгляду.

Таку ж позицію висвітлено у рішенні Пленуму Верховного Суду України № 15 від 25.05.1998р.

На підставі викладеного, керуючись ст. 235 ЦПК України,-

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією сім'ю залишити без розгляду.

Роз’яснити ОСОБА_2, що вона має право подати позов на загальних підставах.

Ухвала може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Новгород-Сіверський районний суд шляхом подачі протягом п’яти днів заяви на апеляційне оскарження, та протягом десяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя: Я.М. Іванченко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація