Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #482983417

                                                                                                                             Справа № 515/142/23

Провадження № 2/515/363/23


Татарбунарський районний суд Одеської області


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про залишення позовної заяви без руху


        07 лютого 2023 року                                 м.Татарбунари

       Суддя Татарбунарського районного суду Одеської області Квєтка І.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення пені за несвоєчасну сплату аліментів,

встановив:

       01 лютого 2023 року до суду надійшла вказана позовна заява, в якій позивачка просить стягнути з відповідача пеню за несвоєчасну сплату аліментів на утримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 107 914 грн, посилаючись на неналежне виконання останнім зобов`язання по сплаті аліментів, присуджених рішенням Балтського районного суду Одеської області від 29 вересня 2017 року.

       Позовна заява підлягає залишенню без руху за такого.

       Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

       Відповідно до вимог ст. 196 СК України, у разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов`язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 відсотків заборгованості. Розмір неустойки може бути зменшений судом з урахуванням матеріального та сімейного стану платника аліментів.

       Згідно з пунктом 22 постанови Пленуму Верховного Суду України Про застосування судом окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів №3 від 15 травня 2006 року встановлено, що передбачена ст.196 СК України відповідальність платника аліментів за прострочення їх сплати у виді неустойки (пені) настає лише за наявності вини цієї особи. На платника аліментів не можна покладати таку відповідальність, якщо заборгованість утворилася з незалежних від нього причин, зокрема у зв`язку з несвоєчасною виплатою заробітної плати, затримкою або неправильним перерахуванням аліментів банками. В інших випадках стягується неустойка за весь час прострочення.

       За правовою природою аліментні зобов`язання - це періодичні платежі, які боржник зобов`язаний сплачувати щомісяця і несвоєчасна сплата яких передбачає настання негативних наслідків матеріального характеру у вигляді стягнення неустойки (пені).

       Всупереч вищевказаним вимогам позивачкою до позовної заяви не додано обґрунтованого помісячного розрахунку суми неустойки (пені), що підлягає стягненню з відповідача, а також не вказано за який саме період підлягає стягненню сума неустойки (пені) з відповідача.

       Крім того, ч. 1 ст. 177 ЦПК України встановлено, що позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

       Однак, позивачка, всупереч наведеному, не додала до позовної заяви її копію та копії всіх документів, що додаються до неї, для направлення відповідачу.

       Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

       За даних обставин позовну заяву слід залишити без руху, а позивачці необхідно надати строк для виправлення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії ухвали.

       Керуючись ст. 185, 260 ЦПК України, суддя

постановив:

       Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення пені за несвоєчасну сплату аліментів - залишити без руху.

       Надати позивачці десять днів з дня отримання ухвали для усунення недоліків позовної заяви, а саме: надання помісячного розрахунку суми неустойки (пені), що підлягає стягненню з відповідача; визначення періоду, за який підлягає стягненню сума неустойки (пені) з відповідача; надання копії позовної заяви та копії всіх документів, що додаються до неї.

       Роз`яснити позивачці, що в разі не усунення зазначених в ухвалі недоліків протягом наданого часу, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута.

       Ухвала окремому оскарженню не підлягає.


Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація