Судове рішення #4830724
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

                       

Справа: №22-а-15565/08                                Головуючий суддя у суді 1-ї інстанції: Попова О.Г.,

                                                                                      Суддя-доповідач: Дурицька О.М.

 

                             У  Х  В  А  Л  А

                                       Іменем   України

                        (вступна та резолютивна частина)

 

  09 квітня 2009 року                                                                  м. Київ

 

  Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

 

головуючого судді:                                                                Дурицької О.М.

суддів:                                                                                     Літвіної Н.М., Ситникова О.Ф.

при секретарі:                                                                         Леонтовичі М.А.,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції на постанову Житомирського окружного адміністративного суду   від 15 січня 2008 року  у справі за позовом Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції до ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості,-

 

 

                      Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів  

                                               У Х В А Л И Л А:

 

Апеляційну скаргу Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції - залишити без задоволення.

               Постанову Житомирського окружного адміністративного суду   від 15 січня 2008 року - залишити без змін.

               Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

 

 

    Головуючий:              

 

      Судді:

 

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

                       

Справа: №22-а-15565/08                                Головуючий суддя у суді 1-ї інстанції: Попова О.Г.,

                                                                                      Суддя-доповідач: Дурицька О.М.

 

                             У  Х  В  А  Л  А

                                       Іменем   України

 

  09 квітня 2009 року                                                                  м. Київ

 

  Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого - судді Дурицької О.М., суддів Ситникова О.Ф. та Літвіної Н.М., при секретарі Леонтовичі М.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції на постанову Житомирського окружного адміністративного суду   від 15 січня 2008 року  у справі за позовом Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції до ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості,-

 

В С Т А Н О В И Л А:

 

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості.

           Постановою Житомирського окружного адміністративного суду   від 15 січня 2008 року - в задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням Овруцька міжрайонна державна податкова інспекція звернулася до суду з апеляційною скаргою, в якій просила скасувати постанову Житомирського окружного адміністративного суду   від 15 січня 2008 року  та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги.

Заслухавши у засіданні апеляційного суду суддю-доповідача, пояснення з'явившихся учасників процесу, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Приймаючи рішення про відмову в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції прийшов до висновку, що  оподаткування доходу отриманого платником податків внаслідок прийняття ним в спадщину права на земельну частку (пай) КСП ім. Горького має проводитися як оподаткування нерухомого та рухомого майна. Майнових прав відповідно до ст.4 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» з урахуванням положень п. 13.1, 13.2 ст. 13 цього Закону, а тому податкове повідомлення Овруцької МДПІ від 26.05.2006 року № НОМЕР_1 про стягнення з відповідача податку в сумі 2251,48 грн. є неправомірними.

             Аргументуючи рішення, Житомирський окружний адміністративний суд виходив з того, що з копії свідоцтва про право на спадщину за законом серії НОМЕР_2 від 16.09.2005 року вбачається, що ОСОБА_1 отримала спадщину після смерті свого чоловіка ОСОБА_2, а саме: право на земельну частку (пай) КСП ім. Горького, що знаходиться в с. Наринці Народницького району Житомирської області, розміром 2,75 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості), належало померлому на підставі сертифікату серії НОМЕР_3, виданого 31 січня 1997 року Народницькою районною державною адміністрацією на підставі рішення № 290 від 23.12.1996 року.

Позивачем земельна частка (пай) визнаний об'єктом комерційної власності і відповідачу нараховано 13% податок в сумі 2251,48 грн. та направлено податкове повідомлення від 26.05.2006 року про його сплату.

Відповідно до п.п. 13.1, 13.2.1 ст. 13 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» в редакції на час прийняття спадщини, оподаткуванню за ставкою 13% підлягали об'єкти комерційної власності , а саме цінні папери (крім депозитного (ощадного), іпотечного сертифіката), корпоративне право, власність на об'єкти бізнесу як такий, тобто власність на цілісний майновий комплекс, інтелектуальну власність або на право отримання доходу за нею. При прийнятті спадщини членами сім'ї першого ступеня спорідненості оподаткування рухомого та нерухомого майна проводилась за нульовою ставкою до вартості власності.

Згідно ст. 1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» корпоративне право - право власності на статутний фонд (капітал) юридичної особи або прибутку такої юридичної особи, а також активів у разі її ліквідації відповідно до чинного законодавства, підприємства, застосованого на власності однієї юридичної або фізичної особи, або в інших організаційно-правових формах.

Зміст корпоративних прав складає комплекс правомочностей управлінського та майнового характеру, а зокрема: право приймати участь в управлінні справами товариства, право учасника товариства на одержання інформації про діяльність товариства, право вийти у встановленому порядку з товариства. Право приймати участь у формуванні статутного фонду товариства. Право розпоряджатись своїми корпоративними правами та інше.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про колективне сільськогосподарське підприємство», об'єктами права колективної власності КСП є земля, інші основні та оборотні засоби виробництва, грошові та майнові внески його членів, вироблена продукція, одержані доходи, майно, придбане на законних підставах. Майно підприємства належить на праві спільної часткової власності його членам.

Таким чином, право на майновий пай та земельну частку (пай) належало членам КСП як юридичної особи, що мають виключне право на управління цією юридичною особою, утворюючи разом його вищий орган управління - загальні збори членів КСП.

Відповідно до Указу Президента України від 3 грудня 1999 р. № 1529 «Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки» всі КСП були реорганізовані в юридичні особи ринкового типу - приватні підприємства, ТОВ та інші, засновниками яких стали лише окремі особи.

Отже, свідоцтво про право на спадщину посвідчує саме право на земельну частку (пай) члена підприємства, а не право власності на статутний фонд господарської організації, отримання певної частки прибутку (дивіденди) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, що становить зміст корпоративних прав.

     Колегія суддів апеляційної інстанції погоджується з таким висновком Житомирського окружного адміністративного суду.

      Оскільки  постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 15 січня 2008 року постановлено з правильним застосуванням норм матеріального та процесуального права і суд дав правильну оцінку обставинам справи, то колегія суддів апеляційної інстанції не знаходить підстав, які могли б призвести до зміни чи скасування рішення суду першої інстанції.

            Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,-  

                                              

У Х В А Л И Л А:

 

Апеляційну скаргу Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції - залишити без задоволення.

               Постанову Житомирського окружного адміністративного суду   від 15 січня 2008 року - залишити без змін.

               Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

 

 

    Головуючий: суддя:                                                        Судді:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація