Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #483203713



Справа №521/502/23

Номер провадження 3/521/2333/23

ПОСТАНОВА

ВСТУПНА ЧАСТИНА


20 лютого 2023 року суддя Малиновського районного суду міста Одеси О. В. Іщенко, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу, що надійшла з відділення поліції № 3 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП України в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КпАП України, –


МОТИВУВАЛЬНА ЧАСТИНА


Формулювання обставин правопорушення, яке пред`являлось особі у протоколі про адміністративне правопорушення ВАВ 762929:

28 листопада 2022 року о 18 годині 00 хвилин, адміннаглядний ОСОБА_1 не прибув на реєстрацію до відділення поліції № 3 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області за адресою Мечнікова, 53 у місті Одесі, чим порушив встановленні правила адмінінстартивного нагляду.

За даним фактом 30 листопада 2022 року інспектором відносно ОСОБА_1 був складений протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КпАП України.

Судовий виклик та явка учасників:

ОСОБА_1 у день надходження матеріалів справи про адміністративне правопорушення до суду співробітниками поліції не був доставлений.

Суддею вжито можливих заходів щодо виклику особи до судового засідання, однак до суду у призначений час ОСОБА_1 не з`явився, заяв та клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надходило.

На підставі викладеного суддею прийнято рішення, про проведення розгляду справи без явки особи відносно якої складено протокол, за наявними доказами.

Докази на підтвердження встановлених суддею обставин, неврахування окремих доказів, положення закону яким керувався суддя:

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суддя вважає, що провадження по справі відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю, у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, оскільки відсутність особи, яка притягується до відповідальності та матеріальних доказів фактичних обставин правопорушення, визнати особу винною у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення, на думку судді не можливо.

Відповідно до вимог ст. 268 КпАП України, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44статтями 51146160, 172-4 - 172-9173173-2частиною третьою статті 178статтями 185185-1статтями 185-7187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов`язковою.

Суддею встановлено, що співробітником відділення поліції № 3 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області не здійсненні заходи для забезпечення провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 187 КпАП України у строки, які визначені 277 ч 2 КпАП України. Неявка в судове засідання особи яка притягується до адміністративної відповідальності не дає можливість судді перевірити особу порушника, роз`яснити його права, передбачені ст. 268 КпАП України, з`ясувати думку щодо обставин викладених в протоколі про адміністративне правопорушення, вислухати, у разі необхідності заперечення. Тобто розгляд справи без особи, призведе до порушення її прав на захист.

Відповідно до вимог статей 251252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.

Однак в матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази підтверджуючі вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КпАП України, а також без присутності особи, суд не може встановити обставини, правову позицію громадянина, щодо якого складено протокол, та взагалі встановити чи дійсно існує вказана особа. На підставі матеріалів справи не можливо встановити особу, стосовно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, ступінь його вини, майновий стан та соціальні зв`язки.

Крім викладеного, за змістом ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, який відповідно до ст. 251 КУпАП є одним з основних джерел доказів, має містити, зокрема місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

В матеріалах адміністративної справи наявні тільки рапорт інспектора про встановлене порушення, письмові пояснення ОСОБА_1 та копія постанови Малиновського районного суду міста Одеси від 31 жовтня 2022 року інших об`єктивних доказів вини  ОСОБА_1 матеріали справи не містять. Складені документи, за формою є занадто механічними та такими, що не відображають ґрунтовно зміст фактичних обставин. Матеріали справи не тільки не підтверджують факт не реєстрації, так і не встановлено причину такого не з`явлення ОСОБА_1 на реєстрацію. Тобто достатніх та допустимих доказів того, що ОСОБА_1 своїми діями порушив правила адміністративного нагляду, матеріали справи не містять.

Всі вищенаведені складові правопорушення слід було встановити та з`ясувати при складанні протоколу та зібрати відповідні докази про таке на підтвердження відповідних обставин. Суд не вправі самостійно змінювати на шкоду особі фабулу, викладену у протоколі про адміністративне правопорушення, яка, по суті, становить виклад обвинувачення у вчиненні певного правопорушення, винуватість у скоєнні якого певною особою має доводитися в суді; суд також не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення. Адже діючи таким чином, суд неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є порушенням ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція).

Відповідно до ст.62 Конституції України, яка є нормою прямої дії, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, на підставі чого суддя приходить до висновку про недоведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення.

Відповідно до ст. 247 ч. 1 п 1 КпАП України провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин як відсутність складу адміністративного правопорушення.

Закриваючи провадження по справі, з підстав відсутності складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 суддя не стягує судовий збір з останнього, відповідно до Закону України  «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI.

Керуючись  ст.62 Конституції України, ст. ст. 247, 278, 277 КпАП України, - суддя


РЕЗОЛЮТИВНА ЧАСТИНА

Висновки судді:

Провадження у справі відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КпАП України, закрити відповідно до ч.1 п.1 ст. 247 КпАП України, у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Строк і порядок набрання постановою законної сили та її оскарження:

Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, потерпілим до Одеського апеляційного суду через суд, що її виніс, протягом десяти днів з моменту її винесення.






Суддя:                                                                        О. В. Іщенко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація