Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #483402803


Ухвала

про залишення скарги без руху

1 березня 2023 року

м. Київ

справа № 759/6932/22

провадження № 51-1262 ск 23

Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду (далі - Суд, колегія суддів) у складі:

головуючої ОСОБА_1 ,

суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,

розглянувши касаційну скаргу захисника засудженого ОСОБА_4 - ОСОБА_5 на вирок Київського апеляційного суду від 15 лютого 2023 року,

встановив:

Вироком Святошинського районного суду м. Києва від 4 серпня 2022 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 121 Кримінального кодексу України (далі - КК), і призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років.

На підставі статті 75 КК звільнено ОСОБА_4 від відбування покарання, якщо він протягом іспитового строку в 3 роки не вчинить нового кримінального правопорушення та виконає покладені на нього обов`язки.

Вироком Київського апеляційного суду від 15 лютого 2023 року вирок Святошинського районного суду м. Києва від 4 серпня 2022 року щодо ОСОБА_4 скасовано в частині призначеного покарання із звільненням від його відбування на підставі статті 75 КК.


Призначено ОСОБА_4 за частиною 1 статті 121 КК покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років.

У касаційній скарзі захисник ставить вимогу про зміну вироку Київського апеляційного суду від 15 лютого 2023 року щодо ОСОБА_4 . Посилається на невідповідність призначеного судом покарання ступеню тяжкості кримінального правопорушення та особі обвинуваченого.

Перевіривши касаційну скаргу захисника на відповідність вимогам статті 427 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК), Суд дійшов висновку, що її подано без додержання вимог зазначеної норми процесуального закону.

Відповідно до частини 4 статті 427 КПК якщо касаційну скаргу подає захисник, представник потерпілого, до неї додаються оформлені належним чином документи, що підтверджують його повноваження відповідно до вимог цього Кодексу.

Частиною 1 статті 50 КПК визначено, що повноваження захисника на участь у кримінальному провадженні підтверджуються: 1) свідоцтвом про право на зайняття адвокатською діяльністю; 2) ордером, договором із захисником або дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Проте, захисник ОСОБА_5 долучив до касаційної скарги лише ордер на надання правової допомоги.

Таким чином, недодержання захисником ОСОБА_5 вимог, передбачених статтею 427 КПК, є підставою для залишення його касаційної скарги без руху.

Відповідно до статті 429 КПК суд касаційної інстанції, встановивши, що касаційну скаргу подано без додержання вимог, передбачених статтею 427 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення касаційної скарги без руху, в якій зазначаються недоліки касаційної скарги та встановлюється строк, необхідний для їх усунення, що не може перевищувати п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали особою, яка подала касаційну скаргу.

При повторному зверненні до суду захисником має бути підтверджено, що ним не пропущено цього строку.

Крім того, необхідно звернути увагу, що касаційна скарга адресована до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду України, проте відповідно до пункту 21 частини 1 статті 3 КПК (в редакції Закону України № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 3 жовтня 2017 року), судом касаційної інстанції є Верховний Суд.

З урахуванням наведеного, керуючись частиною 1 статті 429 КПК, Суд

постановив:

Касаційну скаргу захисника засудженого ОСОБА_4 - ОСОБА_5 на вирок Київського апеляційного суду від 15 лютого 2023 року залишити без руху, надавши йому п`ятнадцятиденний строк для усунення недоліків з дня отримання нимухвали.

У разі невиконання ухвали касаційну скаргу буде повернуто особі, яка її подала.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді:

ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація