Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #483478211

Справа №694/1710/22

провадження № 1-кп/694/83/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


02.03.2023 року м. Звенигородка

Звенигородський районний суд Черкаської області у складі:

головуючого-судді ОСОБА_1 , при секретарі - ОСОБА_2 , за участю прокурора - ОСОБА_3 , захисника - адвоката ОСОБА_4 , обвинуваченого - ОСОБА_5 ,

розглянувши в підготовчому судовому засіданні клопотання адвоката ОСОБА_4 про тимчасовий доступ по кримінальному провадженню за обвинуваченням ОСОБА_5 за ч. 3 статті 369-2 КК України,


ВСТАНОВИВ:

У провадженні Звенигородського районного суду Черкаської області перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_5 за ч. 3 статті 369-2 КК України.

У підготовчому судовому засіданні стороною захисту заявлено клопотання про надання доступу до матеріалів справи №694/1060/22 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_6 за ч. 1 статті 130 КпАП України.

Клопотання мотивоване тим, що Звенигородським районним судом Черкаської області 30.08.2022 року було розглянуто справу №694/1060/22 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_6 за ч. 1 статті 130 КпАП України. Оскільки ані адвокат ОСОБА_4 , ані обвинувачений ОСОБА_5 по даній справі не були учасниками, їм було відмовлено у наданні матеріалів справи для ознайомлення. Однак, сторона захисту стверджує, що у вказаних матеріалах можуть міститися відомості, які, на думку адвоката, можуть спростувати доводи сторони обвинувачення у даному кримінальному провадженні. Враховуючи наведене, адвокат ОСОБА_4 просить зобов`язати посадових осіб Звенигородського районного суду Черкаської області надати обвинуваченому ОСОБА_5 та захиснику ОСОБА_4 доступ до письмової інформації - матеріалів даної справи про адміністративне правопорушення з можливістю ознайомлення та здійснення їх фотокопії, а також до інформації в електронному вигляді, що мається у матеріалах даної справи, з наданням її копії.

Обвинувачений клопотання підтримав.

Прокурор проти задоволення клопотання заперечував, посилаючись на те, що дані, які маються у матеріалах справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_6 за ч. 1 статті 130 КпАП України жодним чином не відносяться до предмету доказування по даному кримінальному провадженню.

Заслухавши доводи учасників процесу, дослідивши матеріали обвинувального акту, суд приходить до наступного.

Згідно до статті 315 КПК України, з метою підготовки до судового розгляду суд: визначає дату та місце проведення судового розгляду; з`ясовує, у відкритому чи закритому судовому засіданні необхідно здійснювати судовий розгляд; з`ясовує питання про склад осіб, які братимуть участь у судовому розгляді; розглядає клопотання учасників судового провадження, вчиняє інші дії, необхідні для підготовки до судового розгляду.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно вимог ч. 2 ст. 160 КПК України, у клопотанні зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Відповідно до вимог ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно ч. 2 ст. 333 КПК України під час розгляду клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів суд також враховує причини, через які доступ не був здійснений під час досудового розслідування. Якщо судом під час судового провадження прийнято рішення про надання доступу до речей і документів, суд відкладає судовий розгляд на строк, достатній для здійснення такого заходу забезпечення кримінального провадження та ознайомлення учасників судового провадження з його результатами. Особа, яка під час судового провадження отримала речі і документи внаслідок здійснення тимчасового доступу до них, зобов`язана надати до них доступ у порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу.

З системного аналізу наведених норм вбачається, що кримінальне процесуальне законодавство містить вимоги щодо суб`єкту подання клопотання (ч. 1 ст. 160 КПК України), вичерпний перелік вимог до відомостей, які мають бути зазначені у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів (ч. 2ст. 160 КПК України), а також покладає на сторону, яка звертається з таким клопотанням, обов`язок обґрунтувати наявність передбачених законом підстав для надання тимчасового доступу (ч. 5ст. 163 КПК України) та довести існування причин, через які він не був здійснений під час досудового розслідування (ч. 2ст. 333 КПК України).

Так, стороною захисту зазначено та надано відповідні підтвердження тому, що адвокатом та обвинуваченим було вжито заходи для отримання доступу до матеріалів адміністративної справи відносно ОСОБА_6 за ч. 1 статті 130 КпАП України, проте такого доступу з передбачених законом підстав отримано не було.

Також надано докази того, що матеріали вказаної справи про адміністративне правопорушення перебувають у Звенигородському районному суді Черкаської області.

Крім того, на думку суду, адвокатом було доведено, що в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, від ості, що містяться у матеріалах вказаної адміністративної справи, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Так, з обвинувального акту вбачається, що ОСОБА_5 обвинувачується у тому, що 21.06.2022 року, переслідуючи мету отримання для себе неправомірної вигоди, знаходячись у своєму кабінеті під час особистої розмови з ОСОБА_6 , не маючи укладеного договору про надання правової допомоги з останнім, висловив вимогу надати йому неправомірну вигоду за вчинення впливу на прийняття рішення службовими особами Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області, уповноваженими на прийняття рішення про повернення автомобіля, поміщеного до майданчика тимчасового тримання автомобілів вказаного відділу поліції.

Як вказав захисник, і не заперечував прокурор, автомобіль ОСОБА_6 був поміщений на майданчик тимчасового тримання автомобілів саме за наслідками складання протоколу від 21.06.2022 року відносно ОСОБА_6 за ч. 1 статті 130 КпАП України, і під час складання цього протоколу останнім заявлялося про наявність у нього договору про надання правової допомоги з обвинуваченим ОСОБА_5 , також ОСОБА_6 у присутності працівників поліції, що складали протокол, телефонував обвинуваченому. Оскільки під час цього працівниками поліції здійснювалася відео фіксація, ці факти дійсно можуть бути встановлені за матеріалами справи.

Таким чином, суд приходить до висновку про те, що доводи сторони захисту є обґрунтованими, тому клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 22, 159-163, 314-316, 333 КПК України, суд


УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати тимчасовий доступ обвинуваченому ОСОБА_5 та захиснику - адвокату ОСОБА_4 до матеріалів справи №694/1060/22 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_6 за ч. 1 статті 130 КпАП України.

Зобов`язати посадових осіб Звенигородського районного суду Черкаської області надати обвинуваченому ОСОБА_5 та захиснику ОСОБА_4 доступ до письмової інформації - матеріалів справи №694/1060/22 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_6 за ч. 1 статті 130 КпАП України з можливістю ознайомлення та здійснення їх фотокопії, а також до інформації в електронному вигляді, що мається у матеріалах даної справи, з наданням її копії.

Строк дії ухвали встановити 21.03.2023 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.




Суддя: ОСОБА_1









  • Номер: 11-п/821/88/23
  • Опис: обвинувальний акт відносно Бабенко Р.В. (підсудність)
  • Тип справи: на подання (клопотання ) про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого
  • Номер справи: 694/1710/22
  • Суд: Черкаський апеляційний суд
  • Суддя: Федорець С.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.07.2023
  • Дата етапу: 14.07.2023
  • Номер: 11-п/821/88/23
  • Опис: обвинувальний акт відносно Бабенко Р.В. (підсудність)
  • Тип справи: на подання (клопотання ) про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого
  • Номер справи: 694/1710/22
  • Суд: Черкаський апеляційний суд
  • Суддя: Федорець С.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.07.2023
  • Дата етапу: 18.07.2023
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація