Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #483644002

                          Справа № 192/297/23

Провадження № 2-о/192/22/23

Ухвала

28 лютого 2023 року


Суддя Солонянського районного суду Дніпропетровської області Ковальчук Н.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Солонянська селищна рада (як орган опіки та піклування), про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна,


встановила:


ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаною заявою, просить визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним та призначити відповідно до подання органу опіки та піклування Солонянської селищної ради опікуном ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , його рідного брата ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

За змістом ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені розділом IV «Окреме провадження».

Перевіривши заяву на відповідність вимогам ЦПК України, суд вважає, що її потрібно залишити без руху з таких підстав.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Відповідно до ч. 1 ст. 299 ЦПК України справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, та представника органу опіки та піклування.

ОСОБА_1 як заінтересовану особу орган опіки та піклування у заяві вказано Солонянську селищну раду, чому саме він не обґрунтовує.

Разом з тим, згідно з ч. 1 ст. 56 ЦК України органами опіки та піклування є районні, районні в містах Києві та Севастополі державні адміністрації, виконавчі органи міських, районних у містах, сільських, селищних рад.

Тому заявнику потрібно уточнити коло осіб, які можуть бути залучені до участі у справі.

За правилами, встановленими ч.ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Зважаючи на викладене, заяву ОСОБА_2 належить залишити без руху та встановити строк для усунення її недоліків.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 294 ЦПК України,


постановив:


Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Солонянська селищна рада (як орган опіки та піклування), про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна залишити без руху.

Надати можливість заявнику виправити недоліки заяви у строк не більше ніж десять днів з дня отримання ним копії цієї ухвали, шляхом подання заяви у новій редакції з копіями для інших учасників справи.

У разі невиконання вимог цієї ухвали заява вважатиметься неподаною та буде повернута заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.



Суддя Н.В. Ковальчук



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація