Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #484008112

Справа № 305/2433/22

Провадження по справі 2/305/120/23


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29.03.2023 року                                                                        м. Рахів

       Рахівський районний суд  Закарпатської області  в складі: головуючого судді Попової О.М., при секретарі судового засідання Найман Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного провадження в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 звернулась до Рахівського районного суду Закарпатської області з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

          Позовні вимоги мотивовані тим, що 26 березня 1994 року Розтоківською сільською радою народних депутатів Рахівського району Закарпатської області між сторонами зареєстровано шлюб, про що складено відповідний актовий запис № 10, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії  НОМЕР_1 . Спільне життя із відповідачем не склалося з різних обставин. Протягом останніх декількох років стосунки розладились, зникло взаєморозуміння і взаємоповага, стали частими сварки. Вже тривалий час кожен з подружжя живе окремим життям та своїми інтересами. Збереження шлюбу неможливе. Майнового спору між сторонами не має. 

Позивачка просить розірвати шлюб, укладений 26 березня 1994 року, між нею  ОСОБА_3 та відповідачем ОСОБА_2 , зареєстрований Розтоківською сільською радою народних депутатів Рахівського району Закарпатської області, актовий запис №10 від 26.03.1994 року.

Позивачка, в судове засідання не з`явилась, від позивачки до суду надійшла заява про розгляд справи за її відсутності, в якій остання також зазначила, що на розірванні шлюбу наполягає.

Відповідач, будучи належно повідомленим, в судове засідання не з`явився, причини неявки суду не повідомив.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Судом встановлено, що між сторонами 26 березня 1994 року, зареєстровано шлюб Розтоківською сільською радою народних депутатів Рахівського району Закарпатської області, актовий запис №10 від 26.03.1994 року, що підтверджується оригіналом свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 виданим від 26.03.1994 року.

Також суд враховує, що у сторін неповнолітніх дітей не має.

З позовної заяви вбачається, що фактичні взаємовідносини подружжя припинені, подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечить інтересам позивачки, примирення між сторонами неможливе.

Відповідно до ст. 51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка.

Частиною 3, 4 ст. 56 СК України передбачено право кожного з подружжя припинити шлюбні відносини. Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування до їх збереження є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканність і може мати наслідки, встановлені законом.

Згідно ч.3 ст.105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя. Згідно ст. 112 СК України суд з`ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя.

Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

За таких обставин, встановивши, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує   права, свободи чи інтереси інших осіб, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін, що має істотне значення, сім`я розпалася остаточно, спільне господарство подружжям не ведеться, суд вважає за необхідне ухвалити рішення відповідно до ст. 112 СК України, яким позовні вимоги  задовольнити.

Суд враховує, що позивачка, звертаючись до суду з позовом, у позовній заяві не просила суд вирішити питання щодо судових витрат, тому суд вважає за можливе судові витрати залишити за рахунок позивачки.

На підставі ст.ст. 110112 СК України, керуючись ст.ст. 24512206263- 265 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований 26 березня 1994 року, Розтоківською сільською радою народних депутатів Рахівського району Закарпатської області, актовий запис № 10 від 26.03.1994 року.

Шлюб вважається розірваним після набрання рішенням законної сили.

Рішення може бути оскаржене до Закарпатського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

       Суддя                                                О.М. Попова


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація