Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #48417962

Справа № 165/2099/15-ц

Провадження № 2/165/592/15

НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 вересня 2015 року м. Нововолинськ

Нововолинський міський суд Волинської області в складі:

головуючого судді Горецької З.В.,

при секретарі Король І.С.,

розглянувши в судовому засіданні в місті Нововолинську справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на навчання, -

встановив:

19 серпня 2015 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дочки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка продовжує навчання.

Вимоги обґрунтовує тим, що з відповідачем ОСОБА_2 перебували в зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу з відповідачем мають дочку -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Шлюб з відповідачем розірвано 24 липня 2007 року. Дочка проживає з матір'ю та перебуває на її утриманні. За рішенням Нововолинського міського суду від 24.07.2007 року відповідач сплачував аліменти на утримання дочки ОСОБА_3 в розмірі ? частини його заробітної плати в місяць, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до повноліття дитини. Дане стягнення було припинено в зв'язку з досягненням дочкою повноліття, ІНФОРМАЦІЯ_4. На даний час, дочка ОСОБА_3 навчається на другому курсі Східноєвропейського національного університету імені Л.Українки на контрактній основі за денною формою навчання з 01 вересня 2014 року, період навчання по 30 червня 2018 року. Відповідач не надає дочці ніякої допомоги на навчання. Просить присудити до стягнення з відповідача аліменти на утримання повнолітньої дочки ОСОБА_3 в розмірі ? частини його заробітної плати в місяць, яка продовжує навчання до його закінчення, але не більше ніж до досягнення дочкою 23 років.

В судове засідання позивач ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_6 не з'явилися, подали до суду письмову заяву в якій просять справу розглядати у їх відсутності, позов підтримують повністю, просять його задоволити.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, подав до суду письмову заяву в якій просить справу розглядати у його відсутності, позов визнає в повному обсязі.

Перевіривши матеріали справи, оцінивши в сукупності зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.

Згідно ч. 1 ст. 181 Сімейного кодексу України способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом.

Згідно з ч.3 ст.181 Сімейного кодексу України аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька (ст. 183 Сімейного кодексу України) або в твердій грошовій сумі (ст. 184 Сімейного кодексу України) і виплачуються щомісячно.

Відповідно до вимог ч. 1, 2 ст.199 Сімейного кодексу України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

Судом встановлено, що сторони є батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується копію свідоцтва про її народження (а.с. 11).

Як вбачається з довідки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, ОСОБА_3 є студенткою історичного факультету денної форми навчання Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (а.с. 5). ОСОБА_3 проживає разом із позивачем за адресою АДРЕСА_1 (а.с. 4), відповідач має постійний дохід, пенсію в розмірі 2402,13 грн. (а.с.7).

Відповідно до ч.3 ст.199 Сімейного кодексу України, право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів мають самі дочка, син, які продовжують навчатися, а також той із батьків, з яким вони проживають. Аліменти на повнолітню особу присуджуються за рішенням суду від дня винесення рішення по справі і до закінчення навчання, але не довше, ніж до досягнення дитиною двадцятитрьохрічного віку.

Враховуючи вищенаведене, те, що повнолітня дитина потребує матеріального забезпечення батьками у зв'язку із продовженням навчання, те, що відповідач є здоровою працездатною людиною, має можливість працювати та забезпечувати утримання дитини, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити та стягнути з відповідача на користь позивача аліменти в розмірі 1/4 частини доходів, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, починаючи з дня подання позовної заяви до суду і до закінчення навчання, але не довше, ніж до досягнення дитиною двадцятитрьохрічного віку.

При цьому, у відповідності до вимог ст.88 ЦПК України, з відповідача в дохід держави слід стягнути 243,60 грн. судового збору.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212-214 ЦПК України, на підставі ст.ст. 181, 182, 184, 199, 200 СК України, -

вирішив:

Позов задоволити.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дочки -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частки його заробітку (доходу), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, щомісячно, починаючи з 19 серпня 2015 року і до закінчення навчання, але не довше, ніж до досягнення ОСОБА_3 двадцятитрьохрічного віку.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 243 (двісті сорок три) грн. 60 коп. судового збору.

Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Рішення суду може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Волинської області через Нововолинський міський суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги після розгляду справи апеляційним судом.

Головуючий підпис

Згідно з оригіналом

Суддя З.В. Горецька




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація