Справа № 2-а-867/09
ПОСТАНОВА
Іменем України
27 квітня 2009 року Слов`яносербський районний суд Луганської області в складі:
головуючого судді Кобзій Т.І.
при секретарі Мінка Н.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в сел. Слов`яносербськ адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Слов`яносербської райдержадміністрації про перерахунок виплати допомоги при народженні дитини,
ВСТАНОВИВ:
В квітні 2009 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Слов ` яносербської районної державної адміністрації, посилаючись на ту обставину, що листопаді 2007 року їй була призначена допомога при народженні дитини в розмірі 8500 грн. (з одноразовою виплатою в розмірі 3400 грн., а решта суми по 425 грн. протягом 12 місяців). Відповідно до ст..12 Закону України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, допомога при народженні дитини надається в сумі, кратній 22,6 прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого на дату народження дитини. На момент народження дитини (26 листопада 2007 року) розмір прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років складав 470 грн.. Таким чином відповідач повинен був виплатити їй допомогу не 8500 грн., а 10622 грн.: одноразово =- 4230 грн., та щомісячно по 532 грн..
Посилаючись на Конституцію України, позивачка просить суд визнати незаконними дії відповідача по виплаті їй разової допомоги при народженні дитини та зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Слов`яносербської райдержадміністрації зробити перерахунок недоотриманої суми одноразової грошової допомоги при народженні дитини.
Позивачка просила суд розглянути справу за її відсутності.
Відповідач направив до суду заяву про розгляд справи за відсутності представника управління та надав заперечення на адміністративний позов, з позовом не згоден. Вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав. Відповідно до ч.2 ст. 95 Конституції України будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків визначаються виключно Законом про Державний бюджет. Згідно ст..12 Закону України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, допомога при народженні дитини надається в сумі, кратній 22,6 прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого на дату народження дитини. Законом України „Про Державний бюджет на 2007 рік” було встановлено, що у 2007 році допомога при народженні дитини складає 8500 грн. ( виплата допомоги здійснюється одноразово в сумі 3400 грн., а решта – протягом 12 місяців). Дане положення Закону України „Про Державний бюджет на 2007 рік” до цього часу не визнане неконституційним. Крім того, посилаючись на ч.2 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України, якою встановлено річний строк для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення прав, свобод чи інтересів, тобто позивачкою пропущені строки позовної давності для звернення до адміністративного суду з позовом щодо оскарження сум виплати допомоги, відповідач наполягає на відмові в позові у Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_1 перебуває на обліку та отримувала допомогу при народженні дитини, сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. В листопаді 2007 року отримала одноразову допомогу в сумі 3400 грн., а потім протягом 12 місяців – по 425 грн.. У відповідністю з Законом України „ Про державну допомогу сім ’ ям з дітьми” із змінами, внесеними Законом України „Про Державний бюджет на 2007 рік” у 2007 році: допомога при народженні дитини – здійснюється у розмірі 8500 грн. Виплата допомоги здійснюється одноразово при народженні дитини в сумі 3400 грн., решта – протягом наступних 12 місяців рівними частинами у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.
Положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік", яким встановлено виплату допомоги при народженні дитини в у розмірі 8500 грн., до теперішнього часу не визнані неконституційними Конституційним Судом України. Тому при вирішенні питання про виплату допомоги при народженні дитини позивачці слід застосовувати саме цей Закон, тому у позові позивачці необхідно відмовити за необгрунтованістю.
Керуючись ст.ст. 2, 17,18,87,94,158-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
В позові ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Слов`яносербської райдержадміністрації про перерахунок виплати допомоги при народженні дитини відмовити за необґрунтованістю .
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя Т.І.Кобзій