Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #484549797

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

25 квітня 2023 рокуСправа № 10/Б-5022/1319/2011

 УХВАЛА


Господарський суд Тернопільської області


у складі   судді Боровця Я.Я.             

розглянувши заяву Головного управління Пенсійного  фонду України   в  Тернопільській  області про заміну кредитора правонаступником (вх. №3408 від 20.04.2023)

у справі  №10/Б-5022/1319/2011

за заявою  кредитора  Товариства  з обмеженою  відповідальністю  "Ласка – Лізинг" , м. Київ      

до боржника  Приватного  підприємства  "Тернопільська  фірма "Будівельник",  м. Тернопіль

про банкрутство  


Встановив:

В  провадженні Господарського  суду   Тернопільської  області перебуває  справа №10/Б-5022/1319/2011   за  заявою кредитора Товариства  з обмеженою  відповідальністю "Ласка – Лізинг" до  боржника   Приватного  підприємства "Тернопільська  фірма "Будівельник" про банкрутство Приватного  підприємства  "Тернопільська  фірма "Будівельник".

Постановою  Господарського  суду  Тернопільської  області    від 22.04.2021   у  справі  №10/Б-5022/1319/2011 затверджено  звіт  (вх. № 2609  від 29.03.2021) керуючого  санацією   Струця  М.П.  Припинено процедуру санації Приватного  підприємства   "Тернопільська  фірма "Будівельник" ( вул. Миру, 3А, м. Тернопіль,  код ЄДРПОУ 30066909).  Припинено повноваження керуючого  санацією/арбітражного керуючого Струця Миколи Петровича, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1444 від 08.08.2013.   Приватне  підприємство   "Тернопільська  фірма "Будівельник" ( вул. Миру, 3А, м. Тернопіль,  код ЄДРПОУ 30066909 ) визнано банкрутом.  Відкрито ліквідаційну процедуру щодо Приватного  підприємства   "Тернопільська  фірма "Будівельник" ( вул. Миру, 3А, м. Тернопіль,  код ЄДРПОУ 30066909 )  строком  на  12  місяців.  Призначено ліквідатором Приватного  підприємства   "Тернопільська  фірма "Будівельник" арбітражного керуючого Струця Миколу Петровича, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1444 від 08.08.2013. Оприлюднено  на офіційному веб-порталі судової  влади  України повідомлення  про визнання  боржника - Приватного  підприємства  "Тернопільська  фірма "Будівельник" ( вул. Миру, 3А, м. Тернопіль,  код ЄДРПОУ 30066909 ) банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

20.04.2023 Головне  управління   Пенсійного  фонду   України   в Тернопільській  області  звернулося  до Господарського суду Тернопільської області з заявою (вх. №3408) про заміну кредитора  у  справі №10/Б-5022/1319/2011,  в якій просить суд замінити кредитора  Відділення  виконавчої   дирекції   Фонду   соціального   страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних  захворювань  України в  місті Тернополі  на  правонаступника  -  Головне  управління   Пенсійного  фонду   України   в Тернопільській  області  .

Розглянувши заяву заявника,  суд дійшов висновку, що вона не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України, а тому підлягає поверненню з посиланням на приписи статті 170 Господарського процесуального кодексу України, з огляду на таке.

Відповідно до статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Статтею  4 Господарського  процесуального  кодексу України гарантовано право кожного на звернення до суду. Звернення до суду здійснюється шляхом подання до суду, зокрема, заяв.

Параграфом 2 "Заяви з процесуальних питань" Глави 1 Розділу ІІІ  ГПК України,  встановлено  форму і зміст заяв, клопотань, заперечень, які можуть бути подані, при розгляді справи судом учасниками судового процесу. У цих заявах, клопотаннях, запереченнях учасники викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань.

Як  визначено    статтею   169  Господарського  процесуального  кодексу  України  заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому ГПК України, а у випадках, коли ГПК України такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.

Відповідно до статті 170 Господарського процесуального кодексу України, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:

1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;

2) найменування суду, до якого вона подається;

3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;

4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;

5) підстави заяви (клопотання, заперечення);

6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);

7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.

Письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.

Вказані вимоги стосуються і заяви про  заміну  сторони   кредитора ( здійснення  процесуального  правонаступництва), поданої  заявником на підставі ст. 52 ГПК України  та  ст. 43 Кодексу  України  з    процедур банкрутства, оскільки вказану заяву подано з процесуальних питань.

Однак,  вказана заява не містить всіх реквізитів, визначених ст. 170 ГПК України, зокрема, відсутні відомості  - докази  правонаступництва.


Так, частиною 4 статті  170 Господарського процесуального кодексу України визначено, що суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

Аналогічна  правова  позиція  викладена   у    Постанові  Верховного  суду  від 27.04.2021  у  справі №910/23066/15.


Суд  звертає  увагу  заявника  на  таке.

Статтею 2  Господарського  процесуального  кодексу  України зазначено, що  завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Однією із засад (принципів) господарського судочинства є неприпустимість зловживання процесуальними правами (пункт 11 частина  3 статті  2 ГПК України).

Як  визначено статтею  43   Господарського  процесуального  кодексу  України  учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається (ч.1).

У  відповідності пункту 5 частини  5 статті  13 ГПК України, суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.

Під зловживанням процесуальними правами, слід розуміти особливу форму господарського процесуального правопорушення, тобто умисні, недобросовісні дії учасників господарського процесу, що супроводжуються порушенням умов здійснення суб`єктивних процесуальних прав учасників судового процесу та їх представників, та перешкоджанням діяльності суду по справедливому та своєчасному розгляду і вирішенню господарської справи.

Правовідносини суду з кожним учасником процесу підпорядковані досягненню головної мети - ухваленню законного та обґрунтованого рішення, а також створенню для осіб, що беруть участь у справі, процесуальних умов для забезпечення захисту їх прав, а також прав та інтересів інших осіб. У разі ж коли сторона у справі вчиняє будь-яку процесуальну дію не з цією метою, а задля досягнення якихось сторонніх цілей (для введення суду в оману, затягування розгляду, створення перешкод опоненту) вона виходить за межі дійсного змісту свого права, тобто зловживає ним (позиція викладена у постановах Верховного Суду від 12.08.2019 у справі №905/945/18, від 16.10.2019 у справі №906/936/18.

Господарський процесуальний обов`язок сторони це належна поведінка сторони в господарському судочинстві, що вимагається та забезпечується процесуальним законом, а також кореспондує суб`єктивному процесуальному праву суду (позиція викладена у постанові Верховного Суду від 11.12.2019 по справі №58/505.


Так, 21.03.2023 Головне  управління   Пенсійного  фонду   України   в Тернопільській  області  звернулося  до Господарського суду Тернопільської області з заявою (вх. №2462) про заміну кредитора  у  справі №10/Б-5022/1319/2011,  а  саме  замінити кредитора  Тернопільське    міське   відділення    управління    виконавчої   дирекції   Фонду   соціального   страхування  України    в  Тернопільській  області  на  правонаступника  -  Головне  управління   Пенсійного  фонду   України   в Тернопільській  області  .

Ухвалою Господарського  суду  Тернопільської  області  від  27.03.2023 заяву  Головного  управління Пенсійного  фонду  України  в  Тернопільській  області   про  заміну кредитора  (вх. №2462 від 21.03.2023) у  справі №10/Б-5022/1319/2011,  повернуто заявнику  без  розгляду    з  підстав,  викладених  у ній,   в  тому  числі відсутні відомості  - докази  правонаступництва.

Проте, як  вбачається   із  даної   заяви (вх. №3408 від 20.04.2023)  заявником -   Головним  управлінням   Пенсійного  фонду   України   в Тернопільській  області знову  не  подано доказів  правонаступництва.


Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Керуючись статтями 170, 234, 235  Господарського процесуального кодексу України,   суд


УХВАЛИВ:


Заяву  Головного  управління Пенсійного  фонду  України  в  Тернопільській  області   про  заміну кредитора  (вх. №3408 від 20.04.2023) у  справі №10/Б-5022/1319/2011,  повернути заявнику  без  розгляду .

Додаток:   

- заява з додатками всього  на 23-х арк.


Копію ухвали надіслати рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення:

Заявнику: Головному  управлінню Пенсійного  фонду  України  в  Тернопільській  області     (майдан  Волі, 3, м.Тернопіль).


Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може  бути оскаржена.

Ухвалу підписано "25"   квітня  2023 року.

Учасники справи можуть отримати інформацію у справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.




Суддя                                                                                Я.Я. Боровець


  • Номер:
  • Опис: визнання банкрутом
  • Тип справи: Розстрочення, відстрочення, повернення судового збору та звільнення від його сплати (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 10/Б-5022/1319/2011
  • Суд: Господарський суд Тернопільської області
  • Суддя: Боровець Я.Я.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.05.2016
  • Дата етапу: 20.05.2016
  • Номер:
  • Опис: визнання банкрутом
  • Тип справи: Розстрочення, відстрочення, повернення судового збору та звільнення від його сплати (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 10/Б-5022/1319/2011
  • Суд: Львівський апеляційний господарський суд
  • Суддя: Боровець Я.Я.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.07.2016
  • Дата етапу: 11.07.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація