Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #484676197

                                                                                      Справа № 157/936/22

Провадження №1-кп/157/37/23


УХВАЛА


01 травня 2023 року Камінь-Каширський районний суд Волинської області в складі:

головуючого - судді ОСОБА_1 ,

за участю: секретаря ОСОБА_2 ,

розглядаючи у відкритому судовому засіданні клопотання адвоката ОСОБА_3 про проведення судового розгляду кримінального провадженні № 12022030530000202 стосовно ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, в режимі відеоконференції,


                                                           ВСТАНОВИВ:


В провадженні Камінь-Каширського районного суду перебуває кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України.

Судовий розгляд цього кримінального провадження призначений на 01 травня 2023 року на 16.00 год в приміщенні Камінь-Каширського районного суду Волинської області.

Захисник обвинуваченого ОСОБА_4 – адвокат ОСОБА_3 01.05.2023 подав до суду клопотання, в якому, у зв`язку із зайнятістю у судових розглядах та слідчих діях на території м. Луцька і Волинської області, а також у зв`язку із підвищенням ступеню ризику в умовах воєнного стану на території Волинської області, просив проводити розгляд кримінального провадження про обвинувачення ОСОБА_4 в режимі відеоконференції через систему EASYCON з власного засобу зв`язку.

Проаналізувавши доводи заявленого клопотання, суд вважає його підставним і таким, що належить задовольнити враховуючи таке.

Відповідно до частин 1, 2, 9 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.

Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.

Дистанційне судове провадження згідно з правилами цієї статті може здійснюватися в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій під час здійснення судового провадження з будь-яких питань, розгляд яких віднесено до компетенції суду.

Враховуючи положення зазначеної вище норми закону, а також територіальну віддаленість місця знаходження Камінь-Каширського районного суду та м. Луцьк, беручи до уваги вказане вище клопотання адвоката ОСОБА_3 , суд вважає за необхідне проводити розгляд кримінального провадження в режимі відеоконференції для забезпечення участі адвоката з використанням його власних технічних засобів за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС.

Керуючись статями 336, 372 КПК України, суд


                                                         УХВАЛИВ:


Розгляд кримінального провадження №12022030530000202 про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, проводити в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням технічних засобів та електронного цифрового підпису адвоката ОСОБА_3 згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Попередити адвоката ОСОБА_3 , що застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку. Учасникам кримінального провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені цим Кодексом.

Копію ухвали надіслати адвокату ОСОБА_3 для відому.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає. Заперечення проти ухвали можуть  бути  включені  до  апеляційної  скарги  на  судове  рішення, передбачене ч. 1 ст. 392 КПК України.      


Головуючий: ОСОБА_1











Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація