Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #484682922

Справа №498/496/23

Провадження по справі №2/498/149/23



УХВАЛА

24 квітня 2023 року суддя Великомихайлівського районного суду Одеської області Ткачук О.Л., перевіривши додержання вимог ст.ст. 174-177 ЦПК України позовної заяви комунального підприємства «Одеський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про розірвання кредитного договору та стягнення суми заборгованості


ВСТАНОВИВ:


19.04.2023 року до Великомихайлівського районного суду Одеської області надійшов позов комунального підприємства «Одеський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» до до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про розірвання кредитного договору та стягнення суми заборгованості.

Так, з відповідей №41683 від 21.04.2023 року, №41695 від 21.04.2023 року з Єдиного державного демографічного реєстру, сформованої засобами підсистеми ЄСІТС «Електронний суд» за запитом судді Ткачук О.Л., вбачається, що зареєстроване місце проживання (перебування) відповідачів: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є – АДРЕСА_1 ; ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є – АДРЕСА_1 .

Згідно ч.1 ст.27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Однак, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно положення ч. 1 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі, у тому числі з використанням електронного платіжного засобу або за допомогою платіжних пристроїв. Сплата судового збору за допомогою електронного платіжного засобу оформляється квитанцією платіжного термінала, чеком банкомата, сліпом або іншими документами за операціями з використанням електронних платіжних засобів у паперовій або електронній формі. Сплата судового збору за допомогою платіжного пристрою оформляється за допомогою касового документа (квитанції, чека тощо), який містить усі обов`язкові реквізити касового документа.

Позивачем при подачі позову був сплачений судовий збір у розмірі 2481,00 грн., що є сплатою судового збору, відповідно до вимог п.п.1 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у неповній мірі, так як, позовна заява майнового характеру, подана юридичною особою: ставка судового збору – 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Згідно вимог статті 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2023 рік», установлено у 2023 році, зокрема, прожитковий мінімум для працездатних осіб - 2684 гривні.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позивачу необхідно доплатити різницю та надати квитанцію про сплату судового збору у загальному розмірі 2684 грн. 00 коп.

Тому, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву комунального підприємства «Одеський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про розірвання кредитного договору та стягнення суми заборгованості, без руху, надавши строк на усунення недоліків не більше десяти днів з дня вручення йому цієї ухвали.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Вищевикладене дає підстави для висновку, що позовна заява не відповідає вимогам закону, а тому підлягає залишенню без руху з наданням строку на їх усунення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.175177185 ЦПК України, суддя, -


ПОСТАНОВИЛА:


Позовну заяву комунального підприємства «Одеський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про розірвання кредитного договору та стягнення суми заборгованості залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ним ухвали, попередивши останнього про те, що у разі коли він, відповідно до вказівок судді, у встановлений строк усуне недоліки, позовна заява буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява буде вважатися неподаною і буде  повернута позивачу.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя                                                     О.Л.Ткачук














Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація