Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #484741425

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху



 03 травня 2023 року                                                                                   справа № 580/3166/23

  м. Черкаси


Cуддя Черкаського окружного адміністративного суду Каліновська А.В., перевіривши матеріали позовної заяви комунального підприємства теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради до Головного управління ДПС у Черкаській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду звернулось комунальне підприємство  теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради (далі – позивач) з позовом до Головного управління ДПС у Черкаській області (далі – відповідач), в якому просить:

-          визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 18.04.2023 №0034380403 в частині нарахованих штрафних санкцій в сумі 482404,71 грн.

Також позивач просить стягнути з відповідача судовий збір.

Відповідно до ст. 168 Кодексу адміністративного судочинства України (далі — КАС України) позов пред`являється до адміністративного суду шляхом подання позовної заяви.

Згідно з п.3 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 цього Кодексу.

Ознайомившись з позовною заявою, суддею встановлено, що вона не відповідає вимогам ст. 160, 161  КАС України.

Згідно з п.2 ч.5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються найменування суду першої інстанції, до якого подається заява повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Відповідно до ч. 6 ст.160 КАС України, якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п`ятої цієї статті стосовно представника.

Як встановлено з позовної заяви вона підписана представником позивача адвокатом Альбердієвою І.В., однак в порушення вказаних вище вимог п.2 ч.5 ст.160 КАС України у позовній заяві не зазначено відомості  про представника позивача - адвоката Альбердієву І.В.

Частиною 3 ст. 161 КАС України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір» (далі - Закону №3674-VI).

Частиною першою статті 4 Закону №3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону №3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано, суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою підприємцем встановлюється ставка судового збору 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (згідно з Законом України "Про Державний бюджет України на 2023 рік", з 1 січня 2023 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у сумі 2684 гривень), а за подання позову майнового характеру 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до частин першої та другої статті 9 Закону №3674-VI судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Позивач просить визнати протиправним та  скасувати податкове повідомлення-рішення від 18.04.2023 №0034380403 в частині нарахованих штрафних санкцій в сумі 482404,71 грн, що є вимогою майнового характеру.

До позовної заяви представником позивача додано квитанцію від 26.04.2023 № 1778 про сплату судового збору в сумі 2684,00 грн. Однак, сума судового збору за звернення позивача з позовною вимогою майнового характеру становить 7236,07 грн (482404,71 грн х 1,5% = 7236,07 грн).

Таким чином, суддею встановлено, що позивачем судовий збір сплачено не в повній сумі. Зазначений недолік позивач має усунути шляхом подання до суду доказів доплати судового збору на суму 4552,07 грн. (7236,07 грн – 2684,00 грн).

Відповідно до ч.ч.1-2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 160, 161, 169 КАС України, суддя,


УХВАЛИВ:

Позовну заяву комунального підприємства теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради до Головного управління ДПС у Черкаській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення  – залишити без руху.

Надати позивачу для усунення вказаних вище недоліків позовної заяви строк тривалістю десять днів з дня отримання копії даної ухвали.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.



Суддя                                                                                                        Альона КАЛІНОВСЬКА



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація