Справа № 2-1775/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(ЗАОЧНЕ)
16 березня 2009 року
Суворовський районний суд м.Одеси у складі:
головуючої судді - Середи І.В.
при секретарі - Чорній А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду №9 в м.Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до кредитної спілки «Україна» про повернення вкладу,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до кредитної спілки «Україна» про захист прав споживача фінансових послуг, посилаючись на те, що він уклав з відповідачем договір депозитного вкладу, відповідно до якого вніс на рахунок 50000 грн., а також має право на дострокове повернення коштів з нарахуванням 1 % річних, але відповідач відмовляється у добровільному порядку виконувати свої зобов’язання за договором.
Позивач у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про час і місце слухання справи повідомлявся належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення йому судової повістки (а.с.35). Причини своєї неявки суду не повідомив, із заявою про відкладення справи не звертався.
Оскільки у справі достатньо матеріалів про взаємовідносини сторін та зі згоди позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
1 вересня 2008 року між сторонами був укладений договір вкладу члена кредитної спілки на депозитний рахунок СВ-010908В за програмою «Ювілейна» (а.с.5). Відповідно до умов даного договору позивач вносить на депозитний рахунок вклад у розмірі 20000 грн., а спілка зобов’язана прийняти кошти, нараховувати і виплачувати відсотки із розрахунку 28 % річних за користування вкладом у порядку, визначеному договором.
Позивач свої зобов’язання виконав і вніс необхідну суму грошей на рахунок відповідача, що підтверджується квитанцією до прибуткового касового ордеру від 1 вересня 2008 року (а.с.7).
4 вересня 2008 року позивач поклав на рахунок ще додаткову суму – 30000 грн. (а.с.7), що не суперечить вимогам п. 3.3 договору вкладу.
Пунктом 3.5 вказаного договору передбачається можливість дострокового повного або часткового повернення суми вкладу та визначено при цьому порядок розрахунку із вкладником, а саме процентна ставка по достроково виплаченій сумі встановлюється у розмірі 1 % річних.
4 листопада 2008 року позивач письмово повідомив відповідача про дострокове повернення вкладу у сумі 50000 грн. зі сплатою 1 % річних, посилаючись на те, що спілка не виконує своїх обов’язків щодо сплати йому процентів за користування грошима.
Відповідно до ст.525 ЦК України одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
З урахуванням того, що відповідач у добровільному порядку не виконує своїх обов’язків за договором, то суд вважає за необхідне стягнути з нього суму депозитного вкладу у розмірі 50000 грн. з нарахуванням 1 % річних за користування кредитом, сума яких за чотири місяці складає 2000 грн.
Крім того, відповідно до ч.3 ст.88 ЦПК України з відповідача також слід стягнути у дохід держави судовий збір пропорційно до задоволених вимог у розмірі 520 грн. та на користь позивача 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Керуючись ст.525 ЦК України, ст.ст.10,11,60,88,212-215,218, 224-226 ЦПК України, суд –
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути з Кредитної спілки «Україна» на користь ОСОБА_1 52000 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн..
Стягнути Кредитної спілки «Україна» на користь держави судовий збір у розмірі 520 грн..
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через Суворовський районний суд м.Одеси шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Суддя: