Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #485586736

Справа № 536/1109/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


12 червня 2023 року суддя Кременчуцького районного суду Полтавської області Даніліна Ж.О., перевіривши матеріали заяви представника заявника ОСОБА_1 адвоката Гонтар В. М., заінтересована особа ? Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, про встановлення факту правовстановлюючих документів,

УСТАНОВИВ:

Представник заявника ОСОБА_2 звернувся до Кременчуцького районного суду Полтавської області із заявою про встановлення факту належності ОСОБА_1 правовстановлюючих документів: довідки №174 від 07 грудня 2006 року виданої Товариством з обмеженою відповідальністю «Райдуга»; трудової книжки серії НОМЕР_1 ; диплому про загальну середню освіту від 22 липня 1980 року виданого СПТУ №19 м. Кременчука за № НОМЕР_2 , реєстраційний № НОМЕР_3 . Окрім того, у заяві просить викликати в судове засідання свідків ? ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .

Суддя дослідивши заяву та додані до неї документи, установила наступне.

Положеннями частини 1 статті 293 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що окреме провадження ? це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Відповідно до частини 3 статті 294 Цивільного процесуального кодексу України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Нормами Цивільного процесуального кодексу України визначено, що позовна заява подається в письмовій формі та повинна бути подана з додержанням вимог статей 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України.

Положеннями частини 2 статті 175 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

При цьому, частиною 7 статті 177 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Як убачається із матеріалів справи, заява ОСОБА_1 про встановлення факту правовстановлюючих документів подана 05 червня 2023 року через систему «Електронний суд» представником заявника ОСОБА_2 .

Згідно із частиною 1 статті 60 Цивільного процесуального кодексу України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" (частина 4 статті 62 Цивільного процесуального кодексу України).

На підтвердження повноважень представника заявника Гонтара В. М. до заяви додано ордер від 01 грудня 2022 року про надання правничої допомоги ОСОБА_5 на підставі договору про надання правової допомоги №111 від 01 грудня 2022 року у Автозаводському районному суді м. Кременчука Полтавської області.

Варто зазначити, що особа ? ОСОБА_5 , якій надається правова допомога на підставі зазначеного ордеру, не є заявником у цій справі.

Доказів підтвердження повноваження адвоката Гонтара В. М. як представника заявника ОСОБА_1 у Кременчуцькому районному суді Полтавської області, до суду не надано.

Таким чином, ОСОБА_2 є особою, яка не має права підписувати та подавати до суду заяву від імені заявника ОСОБА_1 .

Положеннями пункту 1 частини 4 статті 185 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що позовна заява повертається у випадках, коли, зокрема, заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Згідно із частиною 6 статті 185 Цивільного процесуального кодексу України про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу. Ухвалу про повернення позовної заяви може бути оскаржено. Копія позовної заяви залишається в суді.

Таким чином, ураховуючи викладене, заява ОСОБА_1 про встановлення факту правовстановлюючих документів, яка подана через систему «Електронний суд» та підписана ОСОБА_2 підлягає поверненню.

Додатково суд роз`яснює, що відповідно до частини 7 статті 185 Цивільного процесуального кодексу України у випадку повернення позовної заяви позивачу це не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.

Керуючись статтею 175, 185, 260 Цивільного процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИВ:

Заяву представника заявника ОСОБА_1 адвоката Гонтар В. М., заінтересована особа ? Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, про встановлення факту правовстановлюючих документів, повернути заявнику.

Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.


СуддяЖ. О. Даніліна








Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація