Судове рішення #48595235


ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця, вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________

У Х В А Л А

про зупинення провадження по справі

08 липня 2010 р.                                                  Справа № 2-а-1975/10/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі колегії:

головуючого судді Кузьмишин Віталій Миколайович

суддів Гонтарука Віктора Миколайовича

ОСОБА_1


розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи:

за позовом:           ОСОБА_2

до:                     Державного казначейства України, Державної судової адміністрації України, територіального управління Державної судової адміністрації у Вінницькій області

про:                     визнання протиправною бездіяльності та стягнення сум заборгованості по заробітній платі

В С Т А Н О В И В :


В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_2 до Державного казначейства України, Державної судової адміністрації України, територіального управління Державної судової адміністрації у Вінницькій області про визнання протиправною бездіяльності та стягнення сум заборгованості по заробітній платі.

07.06.2010 року на адресу суду надійшло клопотання позивача про призначення судово-бухгалтерської експертизи, проведення якої просив доручити Вінницькому відділенню Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. У клопотанні наведено перелік питань, які, на думку позивача, слід поставити перед експертом.

Відповідно до частини 3 статті 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження. На підставі викладеного, з урахуванням поданих заяв, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

Розглянувши заявлене клопотання, дослідивши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що заявлене клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до частини 1 статті 81 Кодексу адміністративного судочинства України для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд може призначити експертизу.

Згідно Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 №53/5, головним завданням судово-бухгалтерської експертизи, що відноситься до економічної експертизи, між іншим, є установлення документальної обґрунтованості відображення в обліку операцій з нарахування та виплати заробітної плати, інших виплат.

Таким чином, оскільки для визначення розміру сум, які підлягають стягненню та виплаті за позовними вимогами позивача потрібні спеціальні бухгалтерські знання, суд приходить до висновку про призначення судово - бухгалтерської експертизи, проведення якої доручити Вінницькому відділенню Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (м.Вінниця, вул. Кірова, 1).

Частиною 2 статті 156 КАС України визначено, що суд має право зупинити провадження у справі в разі призначення судом експертизи - до одержання її результатів.

За вказаних обставин, суд приходить до висновку про необхідність зупинення провадження у справі до одержання висновків експертизи.

Керуючись ст.ст. 156, 165, 186, 254 КАС України, суд -


У Х В А Л И В :

Клопотання позивача про призначення судово-бухгалтерської експертизи - задовольнити.

Призначити у справі №2-а-1975/10/0270 судово-бухгалтерську експертизу, проведення якої доручити Вінницькому відділенню Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (вул. Кірова, 1, м. Вінниця, 21000).

На розгляд судово-бухгалтерської експертизи поставити наступні питання:

1) Яким повинен бути розмір заробітної плати, нарахованої з урахуванням фактично виплаченої позивачу з 05.08.2008 року до дати проведення експертизи з врахуванням положень ст.44 ч.2 Закону України “Про статус суддів”, п.1 Постанови Кабінету Міністрів України №514 від 30.06.2005 року, Постанови Кабінету Міністрів України №865 від 03.09.2005 року, постанови Печерського районного суду м. Києва від 19.03.07 р. (справа №2-а-84/07) з врахуванням подальшого підвищення офіційного розміру мінімальної заробітної плати?

2) Яким є розмір компенсації, яка підлягає виплаті позивачу за втрату частини заробітної плати у зв’язку з порушенням термінів її виплати позивачу за вказаний період?

3) Яким є розмір загальної суми заборгованості по заробітній платі і компенсації у зв’язку з порушенням термінів виплати частини заробітної плати за вказаний період?

Витрати пов’язані з проведенням експертизи віднести за рахунок позивача. Докази про оплату надати суду.

Попередити, що особа чи особи, які безпосередньо проводитимуть судову експертизу, несуть відповідальність, передбачену статтями 384 і 385 Кримінального кодексу України за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього (них) обов’язків.

Провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до Державного казначейства України, Державної судової адміністрації України, територіального управління Державної судової адміністрації у Вінницькій області про визнання протиправною бездіяльності та стягнення сум заборгованості по заробітній платі зупинити до одержання результатів судово-бухгалтерської експертизи.

Ухвалу направити сторонам та Вінницькому відділенню Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (м. Вінниця, вул. Кірова, 1), останньому - з матеріалами адміністративної справи № 2-а-1975/10/0270.

Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.



Головуючий                               Кузьмишин Віталій Миколайович


Судді Гонтарук Віктор Миколайович


ОСОБА_1


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація