ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
_________________________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
10 листопада 2010 р. Справа № 2-а-4576/10/0270
м. Вінниця
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Мельник-Томенко Жанна Миколаївна, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: ОСОБА_1
до: Теплицької районної державної адміністрації
про: визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії
В С Т А Н О В И В :
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Теплицької районної державної адміністрації про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України, у разі необхідності до позовної заяви додається заява про поновлення строку.
У відповідності до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом.
Із змісту позовних вимог та обставин, якими позивач їх обґрунтовує видно, що предметом оскарження є бездіяльність Теплицької РДА по розгляду заяви ОСОБА_1 від 04.02.2010 року, а тому позивач просить зобов'язати відповідача розглянути дану заяву та надати відповідь.
Суд звертає увагу позивача на строки звернення до суду встановлені ст. 99 КАС України, наслідком пропуску яких є залишення позовної заяви без розгляду.
Згідно з ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод чи інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
У відповідності до ст. 100 КАС України, наслідком порушення строків звернення до адміністративного суду є залишення позовної заяви без розгляду.
Звернувшись до суду з даним позовом, позивач не вказує свою позицію щодо строків звернення, хоча на час звернення ним пропущено шестимісячний строк для оскарження бездіяльності відповідача. Враховуючи викладене, а також те, що заяву про поновлення цих строків суду не надано, суд залишає позовну заяву без руху.
Таким чином, позивачу належить врахувати вимоги ч. 2 ст. 99, ст. 100 КАС України та визначитись щодо строків звернення до суду з позовом.
За правилами визначеними частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.
Керуючись статтею 108 КАС України, –
У Х В А Л И В :
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Теплицької районної державної адміністрації про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
2. Зобов'язати позивача до 29.11.10: з урахуванням положень ч. 2 ст. 99, ст. 100 КАС України визначитись щодо строків звернення до суду з даним позовом, і в разі необхідності надати заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду.
3. Дану ухвалу направити позивачу.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Мельник-Томенко Жанна Миколаївна