Справа № 526/2014/23
Провадження № 2-н/526/422/2023
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 липня 2023 року суддя Гадяцького районного суду Полтавської області Тищенко Л. І., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна Компанія «Нафтогаз України» про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за оплату за спожитий природний газ в сумі 21 663, 05 грн,
у с т а н о в и в:
представник ТОВ «Газопостачальна Компанія «Нафтогаз України» звернувся до суду з заявою про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за оплату за спожитий природний газ в сумі 21 663, 05 грн.
Заявник у заяві про видачу судового наказу зазначив, що боржник ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителька: АДРЕСА_1 , неналежно виконує свої зобов`язання, в зв`язку з чим, має заборгованість за спожитий природний газ, за період з жовтня 2020 по квітень 2023 року, на суму 21 663,05 гривень.
Згідно ч. 1 ст. 160 Цивільного процесуального кодексу України, судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу.
Пунктом 3 ч.1 ст.161 ЦПК України встановлено, що судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг,послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості.
Відповідно до положень статті 163 ЦПК України в заяві про видачу судового наказу, крім іншого, повинно бути зазначено вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються, перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.
Так, заявником здійснено розрахунок суми заборгованості за спожитий газ побутового споживача ОСОБА_1 за період з жовтня 2020 року по квітень 2023 року, тоді як ОСОБА_1 стала побутовим споживачем послуг ТОВ «Газова Компанія «Нафтогаз України» з 24.09.2021 дати підписання заяви -приєднання до умов договору постачання природного газу побутовим споживачам ТОВ «Газова Компанія «Нафтогаз України» .
Окрім того, заявником ТОВ «Газова Компанія «Нафтогаз України» на підтвердження своїх вимог не надано розрахунку боргу за спожитий газ боржником, а лише долучено роздруківку по особовому рахунку ОСОБА_1 «Фінансовий стан».
Пунктом 13 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 23.12.2011 № 14 «Про практику розгляду судами заяв у порядку наказного провадження» встановлено, що якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні, телекомунікаційні послуги, послуги телебачення та радіомовлення, судовий наказ може бути видано за наявності відповідних договорів про надання таких послуг, інших письмових доказів, що підтверджують фактичне надання та отримання таких послуг. Крім того, заявник має обґрунтувати свої вимоги та додати документи, що вказують на правильність і безспірність розрахунків, а також застосування тарифів на відповідні послуги.
Враховуючи, що заява-приєднання до умов договору постачання природного газу побутовим споживачам ТОВ «Газова Компанія «Нафтогаз України» ОСОБА_1 підписана лише 24.09.2021, а борг їй нараховано з жовтня 2020 року, тому з матеріалів справи вбачається спір про право, у зв`язку з чим ТОВ «ГК «Нафтогаз України» слід відмовити у видачі судового наказу про стягнення заборгованості за спожитий природний газ з ОСОБА_1 .
Відповідно до ч.2 ст.166 ЦПК України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 3-6 частини першої статті 165 цього Кодексу, унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.
Керуючись статтями 165-166, 353 ЦПК України, суддя,
п о с т а н о в и в:
відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна Компанія «Нафтогаз України» у видачі судового наказу за вимогою про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за оплату за спожитий природний газ в сумі 21 663, 05 грн.
Ухвала суду може бути оскаржена до апеляційного суду Полтавської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Л. І. Тищенко