Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #486140114



Справа №336/3476/22

Провадження № 2/336/353/2023

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 липня 2023 року суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Звєздова Н.С., розглянувши заяву представника позивача Акціонерного товариства «УНІВЕРСАЛ БАНК» Мурончика Володимира Олександровича про забезпечення його участі у судовому засіданні у режимі відеоконференції,-


ВСТАНОВИЛА:

В провадженні Шевченківського районного суду м. Запоріжжя перебуває справа за позовом Акціонерного товариства «Універсал Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання банківських послуг.

Так, у позові представник позивача просить стягнути з відповідача на користь Банка заборгованість за договором про надання банківських послуг № б/н від 22.07.2020 сумі 40 899,01 гривень станом на 07.12.2021.

Ухвалою суду від 04.07.2023 задоволено клопотання представника відповідача – адвоката Колєснікової Т.А., явку представника позивача визнано обов`язковою.

05.07.2023 на електронну пошту суду надійшло клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відео конференції поза приміщенням суду з використанням власних технічних засобів.

Заяву обґрунтовує тим, що у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, Указом Президента України № 64/2022 від 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан із 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який неодноразово продовжувався і діє станом на дату написання даної заяви. Враховуючи даний факт, а також те, що представник Позивача - ОСОБА_2 територіально знаходиться (проживає) в місті Івано-Франківськ, - практично унеможливлює його прибуття в судове засідання (значно ускладнився проїзд між містами, встановлено багато блок-постів, міжміський громадський транспорт курсує не регулярно).

Вивчивши надане клопотання, суд прийшов до наступних висновків.

Відповідно до ч.1,2 ст.212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи..

Разом з тим, 24 лютого 2022 року у зв`язку із вторгненням російських військ в Україну по всій території держави введено воєнний стан. Судова гілка влади як і інші правові інституції зазнала впливу війни, що, безумовно, внесло свої корективи в процес здійснення судочинства. Адже війна в країні не може не впливати на процес здійснення правосуддя. Проте, навіть в умовах воєнного стану конституційне право людини на судовий захист не може бути обмеженим.

02.03.2022 Рада Суддів України опублікувала рекомендації щодо роботи судів в умовах воєнного стану, з них основні такі:

визначаючи умови роботи суду у воєнний час, керуватися реальною поточною обстановкою, що склалася в регіоні;

у разі загрози життю, здоров`ю та безпеці відвідувачів суду, працівників апарату суду, суддів оперативно приймати рішення про тимчасове зупинення здійснення судочинства певним судом до усунення обставин, які зумовили припинення розгляду справ;

визначити мінімальну кількість осіб, які мають знаходитися в приміщенні суду протягом робочого дня, чітко розподілити між ними обов`язки;

припинити проведення особистого прийому громадян керівництвом суду, роз`яснювати громадянам можливість відкладення розгляду справ у зв`язку із воєнними діями та можливість розгляду справ в режимі відеоконференції;

обмежити допуск у судові засідання осіб, які не є учасниками судових засідань;

якщо можливо, відкладати розгляд справ (за винятком невідкладних судових розглядів) та знімати їх з розгляду, зважати на те, що велика кількість учасників судових процесів не завжди можуть подати заяву про відкладення розгляду справи через те, що вони залучені до функціонування критичної інфраструктури, через вступ до лав ЗСУ 12, територіальної оборони, добровольчих воєнних формувань та інших форм протидії збройної агресії проти України, або не можуть прибути в суд у зв`язку з небезпекою для життя;

справи, які не є невідкладними, розглядати лише за наявності письмової згоди на це всіх учасників судового провадження;

зосередитись виключно на проведенні невідкладних судових розглядів (взяття під варту, продовження строків тримання під вартою);

в разі якщо провадження розглядається колегіально і колегія суддів не може зібратись в одному приміщенні, то допустиґмо розглядати справи з різних приміщень судів, використовуючи власні технічні засоби.

Майже такі самі рекомендації опублікував на своїй офіційній сторінці і Верховний Суд, зокрема зазначивши, що:

навіть в умовах воєнного стану конституційне право людини на судовий захист не може бути обмеженим;

у разі загрози життю, здоров`ю та безпеці відвідувачів суду, працівників апарату суду, суддів оперативно ухвалюватимуться рішення про тимчасове зупинення здійснення судочинства певним судом;

з метою забезпечення безпеки учасників судових процесів і відвідувачів судів припиняється проведення особистого прийому громадян керівництвом суду й обмежується допуск у судові засідання осіб, які не є учасниками судових засідань;

якщо суд не припинив здійснювати судочинство, учасники судових процесів можуть подати заяву про відкладення розгляду справ у зв`язку з воєнними діями та/або про розгляд справ у режимі відеоконференції за допомогою будь-яких технічних засобів, зокрема власних.

Наказом Державної судової адміністрації України від 08.04.2020 № 169 затверджений Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі – Порядок № 169).

У п. 2 розділу ІІ Порядку № 169 зазначено, що системою відеоконференцзв`язку є комплекс технічних засобів і програмного забезпечення «EаsyCon».

Крім цього, у розділах ІІ, ІІІ вказаного Порядку № 169 встановлено процедуру подання заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, форму та зміст такої заяви, визначено механізм призначення та проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Відповідно до п. 1 розділу ІІІ Порядку № 169 для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному вебпорталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, наведеним в додатку 1 до цього Порядку.

Враховуючи, що право на участь в розгляді своєї справи гарантоване Конвенцією, Конституцією України та ЦПК України, приймаючи до уваги впровадження обмежувальних заходів пов`язаних з введенням на території України військового стану, з метою убезпечення життя та здоров`я учасників по справі та з огляду на необхідність забезпечення своєчасного розгляду цивільної справи, суд вважає за необхідне задовольнити заяву представника позивача та провести судове засідання, призначене на 09.30 годину 21 липня 2023 року в режимі відеоконференції з урахуванням технічних можливостей у суді з використанням системи відеоконференцзв`язку «EаsyCon».

Керуючись статтями 212, 260 ЦПК України, суд, -


ПОСТАНОВИЛА:

Заяву задовольнити.

Судове засідання по цивільній справі за позовом Акціонерного товариства «УНІВЕРСАЛ БАНК» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання банківських послуг, призначене на 09.30 годину 21 липня 2023 року – провести в режимі відеоконференції, здійснити за допомогою системи відеоконференцзв`язку «EаsyCon» (https://easycon.com.ua/).

Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за межами приміщення суду представнику позивача Мурончику Володимиру Олександровичу необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.

Забезпечити участь представника позивача ОСОБА_2 в судовому засіданні у справі №336/3476/22 призначеному на 09.30 годину 21 липня 2023 року, в режимі відеоконференції відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 08.04.2020 № 169.

Відповідно до ст.212 ЦПК України, підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України, тому представнику необхідно надіслати на електронну адресу документи, що посвідчують особу, скріплені електронним цифровим підписом, а у разі відсутності такого підпису надіслати скановані копії документів та пред`явити їх оригінали під час засідання.

Роз`яснити представнику позивача, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

Попередити учасника справи, що відповідно до ч.5 ст.212 ЦПК України, пункту 5 розділу І Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи.

Інструкція участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «EаsyCon» знаходиться за веб-посиланням: https://easycon.com.ua/vkz_help_uk-ua.pdf.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, оскарженню не підлягає.




Суддя:         Н.С. Звєздова




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація