Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #486378002

Справа 206/1451/23

Провадження 2/206/563/23


ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


17 липня 2023 року  м.Дніпро

Самарський районний суд міста Дніпропетровська в складі:

головуючого судді - Нестеренко Т.В.,

при секретарі - Бублейник В.В.,        

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Дніпро цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ОМЕГА ФІНАНС», в інтересах якої діє адвокат Кумко О.Д. до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про стягнення заборгованості за договором про комплексне банківське обслуговування,


В С Т А Н О В И В:


Представник позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ОМЕГА ФІНАНС» звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про стягнення заборгованості за договором про комплексне банківське обслуговування, мотивуючи свої вимоги тим, що 18 червня 2018 року ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 ; зареєстрована адреса проживання: АДРЕСА_1 ) звернулася до Акціонерного товариства «ЮНЕКС БАНК (далі по тексту -AT«ЮНЕКС БАНК»/Банк), правонаступником якого є - Товариство з бмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ОМЕГА ФІНАНС» (далі по тексту - ТОВ ФК «ОМЕГА ФІНАНС»/Позивач) з Анкетою-Заявою на оформлення Кредитної картки та зстановлення Кредитного ліміту на підставі якої 18 червня 2018 року підписано Виписку- повідомлення № 26202052783002.UAH до Договору про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб у AT «ЮНЕКС БАНК» та Анкети-Заяви.

Відповідач підтвердила, що ознайомилася і погодилася із Публічною пропозицією Банку на укладення Договору про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб, з умовами та правилами надання банківських послуг. Шляхом підписання Анкети - Заяви, Відповідач акцептувала та приєдналася до Публічної пропозиції на укладення Договору про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб, що оприлюднена AT «ЮНЕКС БАНК» на офіційній Інтернет сторінці Банку за адресою: www.unexbank.com.ua та погодилася, що Анкета - Заява разом з Публічною пропозицією та додатками до неї становить між Банком та нею Договір про комплексне банківське обслуговування.

Публічна пропозиція AT «ЮНЕКС БАНК» на укладання Договору про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб, яка затверджена Рішенням Правління ПАТ ЮНЕКС БАНК» Протокол Правління № 124 від 14.11.2013 р. (зі змінами та доповненнями), містить в собі: терміни та поняття, предмет та основні умови Договору; порядок використання ТК та обслуговування КР; порядок підключення та використання додаткових послуг; права та обов`язки сторін; відповідальність Сторін та порядок врегулювання спорів; форс-мажор, строк дії, розірвання та зміна умов Договору, додатки: Додаток № 1 Правила користування платіжною карткою.

Дана Публічна пропозиція, Правила користування платіжною карткою (далі по тексту - Правила користування ПК (Додаток № 7), Тарифи, Анкета-Заява про акцепт Публічної пропозиції, що надана Клієнтом Банку, Виписка-повідомлення разом складають єдиний документ Договір про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб (далі по тексту - Договір).

Пунктом 2.14 Договору визначено, що Договір набирає чинність з моменту його укладення, тобто отримання Банком від Клієнта належним чином заповненої та підписаної Анкети-Заяви, та діє до моменту його розірвання або припинення з будь-яких інших причин.

Відповідно до Виписки-повідомлення № 26202052783002.UAH до Договору про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб у AT «ЮНЕКС БАНК» від 18 червня 2018 року та Анкети-Заяви Відповідачу здійснено відкриття поточного рахунку № НОМЕР_2 з використанням платіжної картки № НОМЕР_3 у гривні та встановлено кредитний ліміт в розмірі 29 000 гри. 00 коп. (двадцять дев`ять тисяч гривень 00 копійок), процентна ставка за користування кредитними коштами - 48,00% (сорок вісім процентів) річних строком до 18 червня 2019 року, згідно банківського продукту «Кредитна картка». Тип картки: Debit Platinum Instant. Тип процентної ставки - фіксована процентна ставка. Реальна річна процентна ставка, відсотків річних - 69,2156 %. Загальна вартість кредиту - 39 953 грн. 44 коп. Днем (моментом) погашення Кредиту, нарахованих відсотків та нших платежів за додаткові та супутні послуги вважається день надходження коштів на рахунок № НОМЕР_2 , відкритий у AT «ЮНЕКС БАНК», код Банку 322539.

Вказані умови було узгоджено Сторонами у Паспорту споживчого кредиту, що підписаний Відповідачем 18.06.2018.

На підтвердження обставин щодо видачі кредитної картки на ім`я ОСОБА_1 надано розписку про підтвердження отримання платіжної картки 18.06.2018 р. за підписом ОСОБА_1 та представника Банку.

Підпунктом 3.7.1. пункту 3.7. Договору визначено, що Клієнт доручає Банку самостійно списувати з його КР суми коштів з його КР в розмірі, що дорівнює або еквівалентний сумі коштів, по операціях з використанням ПК, та направляти їх на відшкодування витрат, понесених Банком на користь МПС у зв`язку із здійсненням таких операцій.

Підпунктом 5.2.3. п. 5.2. Договору встановлено, що Клієнт зобов`язаний неухильно дотримуватись всіх положень Договору, Тарифів Банку і Правил та протягом дії цього Договору належно виконувати або забезпечувати належне виконання вимог, встановлених цим Договором.

Відповідно до п. 5.2.10 Договору Клієнт зобов`язаний контролювати свій витратний ліміт, не допускати виникнення несанкціонованого овердрафту та відновлювати незнижувальний залишок на КР, якщо він передбачений Тарифами Банку. Погашати всі заборгованості по КР га кредиту/овердрафгу (у разу наявності) в строки, передбачені Договором.

У разі виникнення простроченої таабо несанкціонованої заборгованості, першочергово здійснити повернення простроченої заборгованості за процентами та кредитом, штрафами, ненями та/або несанкціонованої заборгованості, а потім скористатися правом на отримання кредиту.

Згідно пп. 5.2.14 п. 5.2. Договору Клієнт гарантує Банку повернення заборгованості за дозволеним та несанкціонованим овердрафтом всіма коштами, майном та майновими правами, що йому належать.

Підпунктом 5.2.28. п. 5.2. Договору встановлено, що Клієнт зобов`язується здійснити остаточне погашення кредиту/овердрафту, встановленого за КР, та процентів за користування ним та виконати інші зобов`язання згідно Договору та Тарифів Банку не пізніше дати закінчення строку дії Кредитного ліміту/овердрафту, а у випадках подовження строку дії Кредитного ліміту/овердрафту - в останній робочий день строку надання Кредитного ліміту/овердрафту.

Клієнт несе відповідальність за несвоєчасне та неналежне виконання умов Договору відповідно до чинного законодавства України і Договору (пп. 6.1.1. п.6.1. Договору).

Відповідно до пп. 6.1.2. п. 6.1. Договору встановлено, що Клієнт несе повну відповідальність по всіх операціях, здійснених по його КР, в тому числі по операціях з використанням ПК, включаючи операції, здійснені довіреними особами Клієнта впродовж всього строку користування ними, а також протягом 60 (шістдесяти) календарних днів після припинення дії Договору.

Клієнт несе повну відповідальність за заборгованість по КР, включаючи заборгованість, яка виникає в результаті операцій/трансакцій, здійснених держателем додаткової ПК та/або довіреною особою (пп. 6.1.3. п.6.1. Договору)..

Згідно пп. 6.1.4. п. 6.1. Договору визначено, що при непогашенні Клієнтом заборгованості перед Банком за Договором, в т.ч. непогашенні несанкціонованого овердрафту, несплаті комісійної винагороди відповідно до Тарифів у строк, визначений умовами Договору, Клієнт гарантує погашення заборгованості всіма належними йому коштами, майном, майновими правами тощо, при цьому Банк має право самостійно здійснювати списання грошових коштів відповідно до п.3.7 та 5.3.23 з КР та інших рахунків Клієнта, відкритих у Банку, на погашення заборгованості. Вказане положення є правом, але не обов`язком Банку, і не звільняє Клієнта від відповідальності за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань за цим Договором.

В період з 18.06.2018 р. по 18.06.2018 р. Відповідачка отримала грошові кошти у розмірі 29 000,00 гри, шо підтверджується Випискою по особовому рахунку за період з 18.06.2018 по 31.03.2021 (додається).

Відповідно до п. 1 Анкети-заявн строк дії Відновлювальної відкличної кредитної лінії складав 12 місяців.

В свою чергу після отримання у готівковій та безготівковій формі коштів та в наслідок відсутності чергового платежу від Відповідачки, спрямованого на погашення простроченої заборгованості відбулось нарахування процентів за користування грошовими коштами за ставкою 48% річних.

28 березня 2021 року на електронному майданчику (електронна торгова система) ГОВ "Смарттендер» відбувся електронний аукціон з продажу лоту № 1 до складу якого входять: Права вимоги за кредитними договорами фізичних осіб, організатором аукціону та власником активів якого було - АТ «ЮНЕКС БАНК».

Переможцем електронного аукціону є -ТОВ «Фінансова компанія «ОМЕГА ФІНАНС», що підтверджується Протоколом електронного аукціону № UA-PS-2021-03-19-000106-1 від 28.03.2021.

31.03.2021 між Акціонерним товариством «ЮНЕКС БАНК» (Клієнт) та ТОВ «ФК «ОМЕГА ФІНАНС» (Фактор) укладено Договір факторингу № 31/03-2021.

Розмір Прав вимоги, які переходять до нового кредитора, вказаний у Додатку № 1 до Договору факторингу № 31/03-2021 від 31.03.2021 (Реєстр прав вимог станом на кінець дня 31 березня 2021 року). Права кредитора за Основними договорами переходять до Нового кредитора у повному обсязі та на умовах, які існують на момент відступлення Права вимоги, в день підписання цього Договору.

Відповідно до умов даного Договору ТОВ «ФК «ОМЕГА ФІНАНС» набуло статусу нового кредитора та отримало право грошової вимоги по відношенню до осіб, які являлись боржниками АТ «ЮНЕКС БАНК» в тому числі і до ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 ; зареєстрована адреса проживання: АДРЕСА_1 ) за кредитним договором № 26202052783002.UAH від 18.06.2018 р. (виписка-повідомлення).

Факт набуття прав вимоги ТОВ «ФК «ОМЕГА ФІНАНС» щодо Відповідача підтверджується витягом з Реєстру прав вимоги, що є Додатком № 1 до Договору факторингу № 31/03-2021 від 31.03.2021.

Відповідно до ст. 512 ЦК України кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок, крім іншого, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

Статтею 514 ЦК України встановлено, щодо нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав.

Таким чином, ТОВ «ФК «ОМЕГА ФІНАНС» набуло статусу нового кредитора та отримало право грошової вимоги по відношенню до боржника - Відповідача.

Станом на 31.03.2021 р. загальний розмір заборгованості ОСОБА_1 за кредитним договором № 26202052783002.UAH від 18.06.2018 р. (виписка-повідомлення) становить - 58 986 грн. 66 кон. (п`ятдесят вісім тисяч дев`ятсот вісімдесят шість гривень 66 копійок), з яких:

29 016 грн. 45 коп. - прострочена сума заборгованості за тілом кредиту;

29 970 грн. 21 коп. - сума заборгованості за простроченими процентами.

Пунктом 2.14 Договору факторингу визначено, шо Фактор - ТОВ «ФК «ОМЕГА ФІНАНС» самостійно здійснює надсилання Боржникам Повідомлень про відступлення.

29 квітня 2021 р. ТОВ «ФК «ОМЕГА ФІНАНС» було направлено на адресу Відповідачки Повідомлення про відступлення права вимоги № 04-21/95/Ф і надано строк для погашення суми заборгованості за кредитним договором № 26202052783002.UAH від 18.06.2018 р., яка складає - 58 986 грн. 66 кон.

Згідно відмітки на корінці Рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення № 05 003 845 033 41 вище повідомлення булло вручено Відповідачці особисто, що підтверджується її підписом.

Проте, ні протягом встановленого у Повідомлені про відступлення права вимоги терміну, ні станом на день звернення до суду з даною позовною заявою Відповідачкою не вчинено жодних дій щодо погашення вказаної вище заборгованості за Договором № 26202052783002.UАН від 18.06.2018 р.

На день звернення до суду з даним позовом Відповідачка жодним чином не виконала умови Договору, не погасила прострочену заборгованість по тілу кредиту та нарахованим процентах.

Відповідно до Реєстру прав вимоги станом на кінець дня 31.03.2021 р. прострочення Відповідачки по тілу кредиту та нарахованим процентам по Договору складає 707 днів.

Згідно положень ст. 509 ЦК України зобов`язанням є гіравовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Частиною 1 ст. 526 ЦК України встановлено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ч. 1 ст. 527 ЦК України боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов`язання чи звичаїв ділового обороту.

Частинами 1 та 2 ст. 530 ЦК України визначено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Згідно зі статтями 626, 628 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Стаття 629 ЦК України передбачає: договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Згідно статей 610, 611 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Відповідно до ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом. Боржник, який прострочив виконання зобов`язання, відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки і за неможливість виконання, що випадково настала після прострочення.

Частиною 2 ст. 625 ЦК України встановлено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Відповідно до ст. 536 ЦК України за користування чужими грошовими коштами боржник зобов`язаний сплачувати проценти. Розмір процентів встановлюється договором, законом або іншими актами цивільного законодавства.

Відповідно до ст. 1046 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов`язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.

Згідно ст. 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором.

Відповідно до ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.

До відносин за кредитним договором застосовуються вищезазначені положення ЦК України щодо позики, якщо інше не випливає із суті кредитного договору.

З вище наведеного слідує, що Відповідачка порушила умови Договору та чинного цивільного законодавства України, а тому порушенні права Позивача підлягають захисту в судовому порядку в розумінні статті 4 ЦПК України.

Відповідно до ч.1 ст.4 Цивільного процесуального кодексу України (далі по тексту - ЦПК України) кожна особа має право в порядку, встановленому законом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Оскільки грошові кошти є родовими речами, неможливість виконання такого зобов`язання (наприклад, внаслідок відсутності у боржника грошей), не звільняє його від відповідальності.

Тобто, у будь-якому випадку Відповідач зобов`язаний відшкодувати Позивачу завдані збитки та нести інші наслідки, передбачені ст. 625 ЦК України.

Відповідно до п. 3.1.1 Договору про надання правової допомоги б/н від

05 квітня 2021 року, копія якого додано до матеріалів справи, вартість юридичних послуг за даним договором визначається виходячи з вартості години юридичного обслуговування кожного з фахівців Виконавця, залученого до участі у надані юридичних послуг. При такому способі визначення вартість послуг дорівнює загальній вартості витраченого часу фахівцями Виконавця на надання юридичних послуг.

Вартість 1 робочої години адвоката АО «НЕМЕСІДА» становить 1 200 гривень.

Всього вартість наданої правової допомоги становить: 5 год. 30 хв. х 1 200,00 грн. = 6 600 грн. 00 коп.

Правова допомога згідно вказаного Договору надана вчасно та у повному обсязі. Позивач здійснив оплату за надану правничу допомогу на підставі Акту наданих послуг від 03.02.2023 р. у повному обсязі (копія платіжного доручення додається).

Згідно п. 1 ч. 3 ст.133 ЦПК України до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.

Відповідно до ч. 1, 2, 3 ст. 137 ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат:

1)        розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2)        розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Відповідно до ст.11 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» договір про надання правової допомоги - це домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.

Заходи досудового врегулювання спору застосувались шляхом направлення Повідомлення про відступлення права вимоги.

Відповідно до статті 11 ЦПК України суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час. необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.

Враховуючи викладене, представник позивача просив, позовні вимоги задовольнити в повному обсязі. Стягнути з         ОСОБА_1 на користь        Товариства        з        обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ОМЕГА ФІНАНС» (код за ЄДРПОУ - 42436323; 01042, м. Київ, вул. Саперне поле, буд. 12, офіс 1007) заборгованість за кредитним договором № 26202052783002.UAH від 18.06.2018 р. на 31 березня 2021 року у розмірі - 58 986 гри. 66 коп. (п`ятдесят вісім тисяч дев`ятсот вісімдесят шість гривень 66 копійок), з яких: 29 016 грн. 45 коп. - прострочена сума заборгованості за тілом кредиту; 29 970 грн. 21 коп. - сума заборгованості за простроченими процентами. Cтягнути з         ОСОБА_1        на користь        Товариства        з        обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ОМЕГА ФІНАНС» (код за ЄДРПОУ -42436323; 01042, м. Київ, вул. Саперне поле, буд. 12, офіс 1007) судові витрати: -        у вигляді судового збору у розмірі - 2 684 грн. 00 коп. -у вигляді витрат на професійну правничу допомогу адвоката у розмірі - 6 600 грн. 00 коп..

Представник позивача, до суду надав письмову заяву, відповідно до якої просив розглянути дану справу за її відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити.

Відповідач ОСОБА_1 належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи, у судове засідання повторно не з`явилася, про причини неявки суд не повідомила, клопотання про відкладення судового розгляду або проведення розгляду справи за її відсутності не надала, відзив не надала. Оголошення про виклик відповідача до судового засідання було розміщено на веб-сайті судової влади України.

На підставі письмової заяви позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, за відсутності сторін, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, в порядку, передбаченому ст. ст. 223, 247, 280 ЦПК України.

Відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Небажання відповідача надавати докази, зокрема з причини ухилення від участі в судових засіданнях, дає суду право при заочному розгляді справи обмежитися доказами, наданими позивачем, а саме: копією паспорта відповідача; анкетою-заявою на оформлення Кредитної картки та встановлення Кредитного ліміту, випискою-повідомленням № 26202052783002. UAH від 18.06.2018, паспортом споживчого кредиту, розпискою ОСОБА_1 , публічною пропозицією ПАТ «ЮНЕКС БАНК», повідомленням про відступлення права вимоги, договором факторингу № 31/03-2021 від 31.03.2021, актом прийому-передачі прав Вимоги до договору факторингу № 31/03-2021 від 31.03.2021 з додатками, протоколом електронного аукціону, платіжним доручення № 63, договором про надання правової допомоги від 05.04.2021, ордером, с свідоцтвом, актом наданих послуг від 03.02.2023.

Суд, вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають  задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що 18.06.2018 року ОСОБА_1 звернулася до АТ «ЮНЕКС БАНК» для отримання кредитних коштів, у зв`язку з чим підписала анкету заяву та надала копії всіх своїх необхідних документів, які засвідчують особу відповідача. Разом з тим, підписала розписку відповідно до якої підтвердила, що отримала платіжну картку. В подальшому між АТ «ЮНЕКС БАНК» та ТОВ «ФК «ОМЕГА ФІНАНС» було укладено договір факторингу № 31/03-2021 від 31.03.2021 відповідно до якого АТ «ЮНЕКС БАНК» відступив право вимоги ТОВ «ФК «ОМЕГА ФІНАНС» на умовах встановлених вказаним договором, що також підтверджується актом прийому-передачі Прав Вимоги до договіру факторингу № 31/03-2021 від 31.03.2021 з додатками.

Враховуючи ту обставину, що відповідач продовжує ухилятись від виконання умов договору позивач звернувся до суду з позовом про стягнення грошових коштів за довогором у судовому порядку.

На підставі викладеного, представник позивача просив суд стягнути з  ОСОБА_1  на користь ТОВ «ФК «ОМЕГА ФІНАНС» заборгованість за кредитним договором № 26202052783002.UAH від 18.06.2018 р. на 31 березня 2021 року у розмірі - 58 986 гри. 66 коп. (п`ятдесят вісім тисяч дев`ятсот вісімдесят шість гривень 66 копійок), з яких: 29 016 грн. 45 коп. - прострочена сума заборгованості за тілом кредиту; 29 970 грн. 21 коп. - сума заборгованості за простроченими процентами.

Cтягнути з         ОСОБА_1        на користь        Товариства        з        обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ОМЕГА ФІНАНС» судові витрати: -у вигляді судового збору у розмірі - 2 684 грн. 00 коп.; -у вигляді витрат на професійну правничу допомогу адвоката у розмірі - 6 600 грн. 00 коп.

Так, відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно ч. 1 ст. 527 ЦК України боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов`язання чи звичаїв ділового обороту.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ст.ст. 1054 ЦК України передбачено, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.

Відповідно до ст. 59 Конституції України кожен має право на професійну правничу допомогу. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.

Згідно ст. 15 ЦПК України учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом. Безоплатна правнича допомога надається в порядку, встановленому законом, що регулює надання безоплатної правничої допомоги.

Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 133 ЦПК України до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.

Як вбачається з матеріалів справи правнича допомога позивачу у справі надавалась адвокатом Кумко О.Д. адвокатського об`єднання «Німесіда». Підставами для надання позивачу правничої допомоги адвокатом є Договір від 05.04.2021 про надання правової допомоги, та ордер на надання правничої (правової) допомоги від 03.02.2023. Відповідно до акту наданих послуг від 03.02.2023, платіжного доручення №333 від 03.02.2023 адвокат Кумко О.Д. виконала, а ТОВ «ФК «ОМЕГА ФІНАНС» прийняв виконані послуги та сплатив кошти у розмірі 6600,00 грн. за послуги вивчення матеріалів справи, проведення аналізу, складання позовної заяви до суду, а також підготовки доказів до неї.

Досліджуючи надані позивачем докази на підтвердження витрат на професійну правничу допомогу, суд вважає, що вони є співмірними зі складністю справи, належним чином підтверджені, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.141 ЦПК України інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову – на відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10-11, 15, 81-82, 133,141, 223, 247, 258-259, 263-265, 268, 280-284 ЦПК України, ст.ст. 526, 527, 530, 1049,1054 ЦК України, суд –


       УХВАЛИВ:


       Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ОМЕГА ФІНАНС», в інтересах якої діє адвокат Кумко О.Д. до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про стягнення заборгованості за договором про комплексне банківське обслуговування– задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , (місце реєстрації: АДРЕСА_2 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ОМЕГА ФІНАНС» (01042. М.Київ, вул. Саперне поле буд. 12, офіс 1007, ЄДРПОУ 43436323) заборгованість за кредитним договором в розмірі 58986,66 грн..

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , (місце реєстрації: АДРЕСА_2 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ОМЕГА ФІНАНС» (01042. М.Київ, вул. Саперне поле буд. 12, офіс 1007, ЄДРПОУ 43436323) судовий збір у розмірі 2684 гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , (місце реєстрації: АДРЕСА_2 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ОМЕГА ФІНАНС» (01042. М.Київ, вул. Саперне поле буд. 12, офіс 1007, ЄДРПОУ 43436323) витрати за надання правничої допомоги в розмірі 6600,00 грн..

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його складення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку до Дніпровського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 30 днів з дня його складення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ст.284 ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.


Суддя:                                 Т.В. Нестеренко

















  • Номер: 2/206/563/23
  • Опис: про стягнення заборгованості за договром про комплексне банківське обслуговування
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 206/1451/23
  • Суд: Самарський районний суд м. Дніпропетровська
  • Суддя: Нестеренко Т.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.04.2023
  • Дата етапу: 04.04.2023
  • Номер: 2/206/563/23
  • Опис: про стягнення заборгованості за договром про комплексне банківське обслуговування
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 206/1451/23
  • Суд: Самарський районний суд м. Дніпропетровська
  • Суддя: Нестеренко Т.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.04.2023
  • Дата етапу: 01.06.2023
  • Номер: 2/206/563/23
  • Опис: про стягнення заборгованості за договром про комплексне банківське обслуговування
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 206/1451/23
  • Суд: Самарський районний суд м. Дніпропетровська
  • Суддя: Нестеренко Т.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.04.2023
  • Дата етапу: 27.06.2023
  • Номер: 2/206/563/23
  • Опис: про стягнення заборгованості за договром про комплексне банківське обслуговування
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 206/1451/23
  • Суд: Самарський районний суд м. Дніпропетровська
  • Суддя: Нестеренко Т.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.04.2023
  • Дата етапу: 17.07.2023
  • Номер: 2/206/563/23
  • Опис: про стягнення заборгованості за договром про комплексне банківське обслуговування
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 206/1451/23
  • Суд: Самарський районний суд м. Дніпропетровська
  • Суддя: Нестеренко Т.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.04.2023
  • Дата етапу: 17.07.2023
  • Номер: 2/206/563/23
  • Опис: про стягнення заборгованості за договром про комплексне банківське обслуговування
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 206/1451/23
  • Суд: Самарський районний суд м. Дніпропетровська
  • Суддя: Нестеренко Т.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.04.2023
  • Дата етапу: 17.07.2023
  • Номер: 2/206/563/23
  • Опис: про стягнення заборгованості за договром про комплексне банківське обслуговування
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 206/1451/23
  • Суд: Самарський районний суд м. Дніпропетровська
  • Суддя: Нестеренко Т.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.04.2023
  • Дата етапу: 17.07.2023
  • Номер: 2/206/563/23
  • Опис: про стягнення заборгованості за договром про комплексне банківське обслуговування
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 206/1451/23
  • Суд: Самарський районний суд м. Дніпропетровська
  • Суддя: Нестеренко Т.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.04.2023
  • Дата етапу: 17.07.2023
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація