Судове рішення #4864630

    Справа №2-852/08р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 травня 2008 року Комінтернівський районний суд Одеської області в   складі:

судді Іванчука В.І. при секретарі Антипової Л.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Комінтернівське справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання угоди купівлі-продажу житлового будинку дійсною та визнання права приватної власності на нього,

встановив:

ОСОБА_1  звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання угоди купівлі-продажу житлового будинку дійсною та визнання права приватної власності на нього.

В судовому засіданні представник позивач та його представник - ОСОБА_3 в обґрунтування заявлених вимог послалися на наступне:

Тривалий час він перебуває з ОСОБА_3 в. фактичних шлюбних відносинах. Від спільного життя у них є двоє неповнолітніх дітей: син ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  та донька ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_2

Крім того,  у ОСОБА_3,  є двоє неповнолітніх дітей: донька Анастасія,  ІНФОРМАЦІЯ_3,  та син ОСОБА_5,  ІНФОРМАЦІЯ_4

Так як сім'я у них велика,  а власного житла в них не було,  в березні 2001 року він домовився з відповідачкою про купівлю - продаж в неї будинку по вул.  І. Франка в с Петрівка,  Комінтернівського району,  Одеської області.

Тоді ж,  13.03.2001 р. він передав ОСОБА_2 ,  100 доларів США,  в рахунок загального розрахунку за будинок. ОСОБА_2  видала мені відповідну розписку,  що була посвідчена секретарем Петрівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області - ОСОБА_6

З того ж дня,  він разом з сім'єю вселився до будинку,  зробив в ньому поточний ремонт та поміняв вікна.

Ремонт він був змушений зробити,  так як в вікна були відсутні,  не було опалення,  була відсутня електрична проводка,  не було лічильника користування електроенергією. Всі ці роботи були проведені ним за власні кошти. В будинку разом з членами сім'ї він проживав з грудня 2001 р. по липень 2005 року. Гроші за будинок він ОСОБА_2  виплатив в повному об'ємі,  але вона весь час ухиляється від нотаріального посвідчення правочину,  посилаючись на свою зайнятість. Розписки на решту грошей ОСОБА_2  не писала,  через те,  що в неї були проблеми з родичами через продаж хати.

За період проживання в будинку він збудував господарчі будівлі та споруди,  а саме: гараж та відремонтував та встановив арку.

ОСОБА_2  він виплатив всю обумовлену між ними суму грошей у розмірі 3000 грн.,  розписки вона відмовилась писати,  завіряючи його,  що все між ними буде по-чесному.

В квітні 2007 р. ОСОБА_2  заявила йому,  що він з сім'єю повинен звільнити будинок від речей,  так як вона має намір продати його іншим людям,  у зв'язку з чим він був вимушений звернутися до суду з даним позовом.

Відповідачка ОСОБА_2  в судовому засіданні заявлені позовні вимоги не визнала та повідомила,  що відповідно до вимог  ст.  220 ч.2 ЦК України,  якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору,  що підтверджується письмовими доказами,  і відбулося повне або часткове виконання договору,  але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення,  суд може визнати такий договір дійсним.  У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається,  однак між нею та ОСОБА_1  домовленості про продаж йому вищевказаного житлового будинку не було. Письмових доказів,  а саме розписки,  що підтверджує факт того,  що відбулося виконання договору позивач до суду не надав.

Суттєві умови договору купівлі-продажу ними не виконувалися.

Доказів того,  що вони домовилися про продажу вищевказаного будинку за 3000 грн. і того,  що позивач з нею розрахувався не надано.

Фактично вона дозволила позивачу тимчасово проживати в її будинку в якості квартиранта.

Домовленості про продажу йому вищевказаного будинку за 3000 грн. між ними не було.

Періодично,  до 2005 року він давав їй гроші за проживання в будинку.

Свідок ОСОБА_7 в судовому засіданні пояснив суду,  що в 2007 році він по проханню ОСОБА_2  приїжджав в будинок №2,  розташований по вул.  І. Франка в с Петрівка Комінтернівського району Одеської області,  щоб вивезти з будинку сміття. Будинок не був придатний для проживання та

2

знаходився в полузруйнованому стані. В той час в будинку ніхто не проживав. Про наявність договору купівлі-продажу між ОСОБА_1  та ОСОБА_8  йому  нічого невідомо.

Заслухавши пояснення позивача та його представника,  відповідачки,  свідка вивчивши матеріали справи суд вважає,  що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно  ст.  655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві),  а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Згідно  ст.  220 ч.2 ЦК України,  якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору,  що підтверджується письмовими доказами,  і відбулося повне або часткове виконання договору,  але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення,  суд може визнати такий договір дійсним.

В судовому засіданні встановлено,  що з березня 2001 по 2005 рік року позивач проживав в житловому будинку №2,  розташованому по вул.  І. Франка в с Петрівка Комінтернівського району Одеської області,  який належить ОСОБА_2

Час від часу позивач давав ОСОБА_2  деякі гроші,  розписок про що,  від неї він не брав. Дані гроші відповідачка приймала як плату за проживання. В 2005 році відповідач виїхав з вищевказаного будинку та більше там не проживає.

Доводи позивача про те,  що між ним та відповідачкою фактично відбувся договір купівлі-продажу житлового будинку №2,  розташованого по вул.  І. Франка в с Петрівка Комінтернівського району Одеської області,  не знайшли свого підтвердження в ході судового розгляду справи,  так як позивачем не було надано до суду доказів,  стосовно того,  що між сторонами укладався будь-який договір купівлі-продажу вищевказаного житлового будинку та доказів щодо передачі грошей в повному обсязі за проданий будинок,  у зв'язку з чим,  суд приходить до висновку,  що заявлені позовні вимоги є необгрунтованими та задоволенню не підлягають.

Суд не приймає до уваги розписку надану позивачем у якості доказу укладеного договору,  згідно якої відповідачка отримала від позивача 100 доларів США в рахунок повного розрахунку за проданий житловий будинок,  так як у вищевказаній розписці не вказано за яку саме суму грошей сторони домовилися укласти договір купівлі-продажу.

За таких обставин суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні заявлених позовних вимог,  так як вони є необгрунтованими та не знайшли свого підтвердження в ході судового розгляду справи.

На підставі викладеного,   ст.  ст.  220,  331,  ч.3  ст.  334,  655 ЦК України,  керуючись  ст.  ст.  10,  209,  212, 213, 215 ЦПК України,  суд -

ВИРІШИВ:

В задоволенні заявлених ОСОБА_1 позовних вимог про визнання угоди купівлі-продажу житлового будинку дійсною та визнання права приватної власності - відмовити повністю.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4  ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація