Судове рішення #486556741


Справа № 2-2456/2009

Провадження № 2/175/990/23


Справа № 2-2456

2009 року

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


02 березня 2010 року Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі:


головуючого - судді Шабанова А.М.

при секретарі - Шахторін А.С.


розглянув у відкритому судовому засіданні в сел. Ювілейному цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , в інтересах ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Новоолександрівської сільської ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області про визнання права власності на земельну ділянку, житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами в порядку спадкування за законом, та визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно,


В С Т А Н О В И В:


Відповідач Новоолександрівська сільська рада Дніпропетровського району Дніпропетровської області надала листа про розгляд справи у відсутність їх представника та винести рішення відповідно до чинного законодавства.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала в повному обсязі та просила його задовольнити.

Суд дослідивши матеріали справи, дійшов наступного.

ОСОБА_1 був одружений з ОСОБА_4 , шлюб зареєстрований 30 червня 1984 року Бабушкінським відділом РАГС м. Дніпропетровська.

Шлюб було розірвано 30 жовтня 2001 року, про що свідчить актовий запис № 582 відділу реєстрації актів громадянського стану Бабушкінського районного управління юстиції м. Дніпропетровська.

Від спільного життя є двоє дітей - ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 і ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 .

ОСОБА_4 07 липня 2004 року за договором дарування отримала від ОСОБА_5 , земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку, площею 0,150 гектарів. Земельна ділянка розташована на території АДРЕСА_1 .

На даній земельній ділянці за адресою АДРЕСА_1 ОСОБА_4 рішенням ІІ-ї сесії ХХІV скликання Новоолександровської сільської ради від 07 липня 2004 року дозволене будівництво на вищевказаній земельній ділянці згідно проекту, будинок житловою площею 118, 9 кв. м, загальною площею 216,12 кв.м.; господарські будівлі: гараж, сарай, літня кухня, убиральні з літнім душем.

ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 .

За життя ОСОБА_4 не встигнула оформити відповідні правовстановлюючі документи на житловий будинок з господарськими будівлями, а також на земельну ділянку.

Після її смерті спадкоємцями першої черги є діти: ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Рішенням реєстратора від 23.08.2006 року Дніпропетровського районного КП „Бюро Технічної Інвентаризації" відмовлено в реєстрації права власності за ОСОБА_2 , ОСОБА_3 і рекомендовано питання про спадкування вирішити в судовому порядку, оскільки за життя ОСОБА_4 не був оформлений належним чином правовстановлюючий документ на житловий будинок, державний акт на право власності на земельну ділянку.

Таким чином, після смерті ОСОБА_4 відкрилася спадщина, а саме: житловий будинок з господарськими будівлями та земельна ділянка розташовані за адресою АДРЕСА_1 .

Після смерті спадкоємиці, син - ОСОБА_2 самочинно побудував на території домоволодіння споруди - погріб з шийкою (літера «В») та навіс (літера «Г»), що підтверджується матеріалами технічної інвентаризації (Технічний паспорт від 26.08.09 р. та Довідкою КП Дніпропетровського району «Бюро технічної інвентаризації» (вих. № 565 від 26.08.09 р.).

Відповідність будівельним нормам побудованого будинку підтверджується Висновком за результатами дослідження стану будівельних конструкцій будинку, що виконано приватним підприємством «НВП ДНДІБВ» від 07 грудня 2009 р.

Відповідно до ст. 31 Цивільного процесуального кодексу позивач вправі на протязі всього строку розгляду справи змінити підставу або предмет позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог.

Відповідно до ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

На підставі ст. 1225 ЦК України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення. До спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності або право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені. До спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності або право користування земельною ділянкою, яка необхідна для їх обслуговування, якщо інший її розмір не визначений заповітом.

ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є спадкоємцями першої черги за законом.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України передбачено, що у першу чергу на спадкування за законом мають діти спадкодавця та той з подружжя хто його пережив.

Відповідно до ст.319 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

Статтею 375 ЦК України, передбачено, що власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі та споруди, створювати закритті водойми, здійснювати перебудову, а також дозволяти будівництво на своїй ділянці іншим особам. Власник земельної ділянки набуває право власності на зведені ним будівлі, споруди та інше нерухоме майно. Право власника на забудову здійснюється ним за умови додержання архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних норм і правил, а також за умови використання земельної ділянки за її цільовим призначенням.

До вимог ст. 376 ЦК України передбачено, що на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудовано на ній, якщо це не порушує права інших осіб.

За таких обставин суд вважає, що вимоги позивача слід задовольнити у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.10,27,31,57,88,215,223,331 ЦПК країни, ст.ст.31,319,375,376,1218,1225,1261,1269,1270, суд -


В И Р І Ш И В:


Визнати за ОСОБА_3 право власності на 1/2 частину домоволодіння за АДРЕСА_1 загальною площею 269,9 кв.м., житловою площею 119,8 кв.м., допоміжною площею 150,1 кв.м. з господарськими будівлями та спорудами: будинок «А», підвал «ПД», мансарда «МС», веранда «а», тераса «а1», гараж «Б», басейн «БАС», зливна яма «з/я», огорожа «1», хвіртка «2», ворота «3», підпірна стіна «4», огорожа «5», підпірна стіна «6», замощення «І», замощення «ІІ», замощення «ІІІ» в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/2 частину домоволодіння за АДРЕСА_1 загальною площею 269,9 кв.м., житловою площею 119,8 кв.м., допоміжною площею 150,1 кв.м. з господарськими будівлями та спорудами: будинок «А», підвал «ПД», мансарда «МС», веранда «а», тераса «а1», гараж «Б», басейн «БАС», зливна яма «з/я», огорожа «1», хвіртка «2», ворота «3», підпірна стіна «4», огорожа «5», підпірна стіна «6», замощення «І», замощення «ІІ», замощення «ІІІ» в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Визнати за ОСОБА_3 право власності на 1/2 частину земельної ділянки за АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/2 частину земельної ділянки за АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Визнати за ОСОБА_2 право власності на нерухоме майно, а саме: погріб з шийкою «В», навіс «Г», яке розташовано по АДРЕСА_1 , без акту введення в експлуатацію.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Дніпропетровський районний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.


Суддя А.М. Шабанов




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація