Судове рішення #48656493

Справа № 2-а-2365/2010


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31.12.2010 смт.Тростянець

Суддя Кривенко Д.Т. розглянувши в порядку скороченого провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України у Тростянецькому районі Вінницької області про стягнення недоплаченої допомоги дітям війни, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі Вінницької області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни. Позивач просив визнати бездіяльність відповідача щодо виплати щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком - протиправною, зобов»язати Управління Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі Вінницької області нарахувати і виплатити йому невиплачену, як дитині війни, щомісячну державну соціальну допомогу з 09.06.2010 року з урахуванням проведених виплат, та в подальшому щомісячно виплачувати надбавку до пенсії до дня припинення такого права.

Представник відповідача в установлений законом строк не надав суду письмові заперечення, однак є повідомлення про отримання наданої їм копії ухвали про відкриття з доданими документами, що дає підставу слухати справу без заперечень зі сторони відповідача на підставі ч.5 ст. 183-2 КАС України за наявними у справі доказами.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.

Судом встановлено, що позивач має статус «дитина війни».

Відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, отже він має право на державну соціальну підтримку у вигляді підвищення до пенсії в розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до п.41 розділу 2 Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» викладено в такій редакції: «Дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищенням у розмірі надбавки, встановлено для учасників війни. Ветерани війни, які мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до цього Закону та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» дане підвищення проводиться за їх вибором згідно з одним із законів».

Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10-рп/2008 визнані такими, що не відповідають Конституції України, зокрема, положення п.41 розділу 2 Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

Отже, спірні відносини з 22 травня 2008 року регулюються відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в редакції закону, яка діяла з 01.01.2006 року. Тому, в період з квітня 2010 року по вересень 2010 року відповідач був зобов’язаний нараховувати та сплачувати підвищення до пенсії в розмірі, встановленому ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», в редакції закону, яка діяла до 01.01.2006 року.

Відповідно до ч.І ст.2 Закону України «Про прожитковий мінімум» від 15 липня 1999 року № 966-14 прожитковий мінімум застосовується для встановлення розмірів мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком.



Таким чином, при визначенні розміру підвищення відповідно до ст.б Закону України [ро соціальний захист дітей війни» застосовується розмір мінімальної пенсії за віком, який значений ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове соціальне страхування».

Згідно ст. 71 КАСУ обов’язок доказування покладається на відповідача - суб’єкта аяних повноважень, якщо він заперечує проти позову. Суд вважає, що відповідачем не ведено та не надано суду доказів щодо вчинення будь-яких дій для забезпечення конання покладеного на нього обов’язку щодо нарахування та виплати позивачу доплати пенсії у розмірі, встановленому Законом України „Про соціальний захист дітей війни”.

Вирішуючи питання про спосіб захисту порушених прав позивача, суд вважає раніш ним спосіб неефективним і обирає свій з метою повного захисту його прав.

Керуючись ст.ст. 1, 3, 8, 21, 22,46, 48, 64, ч. 2 ст. 19, ст. 152 Конституції України, ст.ст. З, 6 Закону України № 2195-ІУ від 18.11.2004 р. “Про соціальний захист дітей війни”, ст. і Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-ІУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне рахування», ч. 2 ст. 87 Закону України від 05.11.1991 р. № 1788-ХІІ «Про пенсійне безпечення», Рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2008 р., № -рп 2008 від 27.11.2008 р„ ст.ст. 100, 158,159, 160, 161, 162, 163, 183-2 КАСУ суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України у юстянецькому районі Вінницької області про стягнення недоплаченої допомоги дітям йни - задоволити частково.

Визнати відмову Управління Пенсійного Фонду України у Тростянецькому районі інницької області щодо виплати ОСОБА_1 щомісячної соціальної допомоги у >змірі 30 % мінімальної пенсії за віком за період з 09.06.2010 року - нечинною.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі інницької області перерахувати ОСОБА_1 щомісячну доплату до пенсії в розмірі ) % мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист тей війни», виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.І ст.28 Закону країни «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням ггановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили зацездатність, з 09.06.2010 року з урахуванням фактично отриманих сум.

В задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 03 грн. 40 >п. судових витрат.

Постанову допустити до негайного виконання.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження х) після розгляду апеляційної скарги у випадку її подання будь - якою зі сторін.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів з вя отримання копії постанови до адміністративного суду апеляційної інстанції через ростянецький районний суд Вінницької області. Копія апеляційної скарги одночасно адсилається особою, яка її подає, до адміністративного суду апеляційної інстанції.

Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація